Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69054 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2020, 22:22:43
Отговор #50

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това с автоматичния режим на окачването е още по - яко !

Да според нивото на оборудване е , примерно при Z31  GL модификацията каквато е моят златистият има електронно окачване , но няма климатик , парното е с плъзгачи , таблото е само механично без избор за дигитално . Този е GLL (дигитално табло , климатроник , и тн.) + екстри , които са само за анивърсъри версията . Ще поровя имах някъде всичките възможни опции в оборудването , като представете си мисля по спомен за Канадския пазар имаха без power options т.е дори нямаха ел стъкла ! Бяха с 14 ки железни джанти и тасове  :))


Обичам да се ровя из нета търсейки брошури и разни ревюта от стари списания . Ето какво открих










Януари 29, 2020, 09:46:43
Отговор #51

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ме радва и мен темата ти и работата ,която полагаш по колата и следя с голям интерес. Според мен черешката ще е накрая да си намериш оригинално чергило за колата като това което е на снимката , ще е завършено до край :)

Януари 29, 2020, 12:20:20
Отговор #52

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много ме радва и мен темата ти и работата ,която полагаш по колата и следя с голям интерес. Според мен черешката ще е накрая да си намериш оригинално чергило за колата като това което е на снимката , ще е завършено до край :)

Благодаря ти ! Имаше една единствена обява за покривалото в Ибей , но цената беше 750 $ Освен него , липсва ми и златния ключ и емблемите на калниците . Намират се , но цената е доста солена .


Февруари 04, 2020, 22:19:00
Отговор #53

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Относно двигателя се оказа ,че е прегрян доста . Блока е крив .  Коляновият вал  както и резервният , който мислех ,че е добре са за шлайф . Добрата новина е ,че тези валове подлежат на шлайфане. Тунела където ляга коляновия вал ще се изправи , както и ще се вземе лице на блока. Биелите искат корекция та общо взето мотора трябва да се направи от - до за да стане както трябва.  Така и ще го направим , въпреки ,че сумата нарасна доста.


Пристигна пълният сет гарнитури за двигателя , има дори за турбината.  Беше само една бройка . Спрях се не  на оригинални лагери, а на тунинг такива . King Racing High Performance и вала ще се шлайфа по тях и хлабините ще станат такива , каквито искаме.





Февруари 19, 2020, 22:58:32
Отговор #54

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Последният уикенд се позанимавах със салона . Изглеждаше ми един сив и потънал в дългогодишна мръсотия , някак си магията в интериора я нямаше  :)) Гледал съм с часове брошури и интериорни снимки , златните Anniversary Edition емблеми по седалките и стелките , както и наситено зеленото осветление контрастират страхотно с черния салон . Централната конзола е доста запазена , но имаше разни драскотини . Разглобих я старателно , измих я и след това я третирах с препарати за възстановяване блясъка на пластмасови детайли.




















Февруари 19, 2020, 23:21:31
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
От около месец и нещо редовно третирам седалките с разни млека и препарати за възстановяване на кожа . Резултата доста ми харесва - стана еластична и си възвърна черният цвят . Планирам малко по - нататък да ги сваля и да зашием кожата на шофьорската седалка .  Изпрах стелките и залепих обратно разлепените ''емблеми'' по тях . Светнаха ме ,че най-добре е да се нанася препарата с ръка . Определено резултата е по - добър и не попива по - голямото количество от него в кърпата . Впредвид ,че за първи път имам кола с кожен салон , съм отворен за всякакви съвети .














Февруари 20, 2020, 01:55:47
Отговор #56

Активен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Пише се само "предвид".  :)
Други словосъчетания не са книжовни.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 20, 2020, 10:18:59
Отговор #57

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Браво Дидо, много работа отхвърляш. Когато нанасяш кремовете за кожа гледай да не попадат върху бродираните емблеми. Светлите конци ще попият и може да потъмнеят.
Това е ако са памучни, при найлонови конци няма проблем. Кажи за този другия препарат за пластмаса. След като го нанесеш и стане лъскаво изсъхва ли или остава мазничко за постоянно? На автомивките ползват нещо което прилича но олио но има и такива, които засъхват но гланца остава. Някаква вакса с карнауба или нещо подобно.

Февруари 20, 2020, 15:08:29
Отговор #58

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
      Браво Дидо, много работа отхвърляш. Когато нанасяш кремовете за кожа гледай да не попадат върху бродираните емблеми. Светлите конци ще попият и може да потъмнеят.
Това е ако са памучни, при найлонови конци няма проблем.

Само за инфо , конците за бродерия са на 99,9 % или полиестер и в много малко случаи са полиамид
 Памучни конци се ползват само при изделия от 100 % памук или лен , а случая тук определено не е такъв,  така че мажи смело, щом е ОК за кожата и конеца ще го понесе,  само да няма багрила в препаратите

Февруари 20, 2020, 22:37:40
Отговор #59

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси за поправката . Дори тук ми го подчерта като неправилно , но като пиша от телефона нямам нерви за корекции  :))

Прав си ,но го разбрах малко късно - направи ми впечатление ,че след 1 месечно нанасяне на кремовете за кожа емблемите потъмняха . Изчистих ги старателно с мокри кърпички и цветовете са доста по - добре . Относно препарата за пластмаса не е някакъв супер скъп. Почти на 100 % изсъхва и не се усеща като мазно , което ми допада .