Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 03, 2020, 22:43:07
Отговор #90

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря Ви много приятели ! Макар да не пиша напоследък следя доста от проектите във форума . Докато чакам зелена светлина от майстора за купето , дебна в Ebay и групите да се появят търгове за редки аксесоари , които ми липсват . Малко съм притеснен за сумите , които похарчих в предвид ,че нямам реално кола още ама краста какво да правиш  :)) :))

Започвам с култовото покривало , което е било в багажника на всяка анивърсъри версия. Бях го отписал направо , цените му варират , когато изобщо се появи за продажба между 700 и 1500 $  , което е някакъв абсурд , но успях да  прибера една бройка за малко под $ 200  . Щастието понякога изглежда като едно платнище  :)) :))







Следващото попадение беше в щатският маркет плейс , една женица продаваше оригиналното Owners Manual за нещо от рода на $ 10 , нямаше как да го пропусна . Преди много години са имали такава кола и при разчистване го е открила в тях .




Понеже стелките ми са в отлично състояние , но на шофьорската самото лого е накъсано . Попаднах на търг за replacement logo 3 броя , нямам идея за колко го спечелих може би 50 тина долара. Все пак държим интериора да е топ  >:D




Липсват ми емблемите на предните калници и спечелих едни употребявани за около $ 100 . Няма да отидат на колата за там съм решил да дебна чисто нови , а тези ще се уча на тях да ги реставрирам или да направя reproduction копия  . Точно преди три дни поради лоша интернет връзка загубих търг за две чисто нови с благодарствено писмо от Нисан по случай 50 годишнината точно за 102 долара и от тогава не спа общо взето  :)) :))  При положение ,че са 150-200 долара на брой , това си беше голямо поражение  ^-^ ^-^




Нямам и оригиналният ключ на тази версия - прословутия AE gold key . Подариха ми от кола донор поизносен такъв, но при положение ,че имаше за 300 и 500 $ нови - мирясах .



Вчера търпението ми да дебна беше възнаградено , когато за моя изненада изскочи търг за два чисто нови . В полунощ вече бях на последният етаж на къщата за максимален обхват и дебнех последните секунди . Спечелих единия  за $ 100    >:D >:D Радост голяма ! Другата бройка я прибра Марто и най-вероятно ще си я откупя от него по-нататък .




Надявам се скоро да не излиза нищо интересно,че ще фалирам  :))  Скоро ще снимам и разни модели в умален мащаб , които си купих . Поздрави група !

« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 23:31:14 от didotooo »

Октомври 04, 2020, 11:06:04
Отговор #91

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Много манияшко и приятно за четене! Поздравления за покупките!
По купето работи ли се?

Октомври 04, 2020, 22:54:13
Отговор #92

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря , Роска . Бях в немско за месец , че трябва стабилна финансова инжекция за проекта и бях паузирал всичко. Миналата седмица свалихме предния прозорец благополучно . Надявам се следващия уикенд да ми остане време ,че имам още работа по купето преди да отиде на пясък . Като гледам как вървят нещата , моят майстор ще е свободен пак януари месец , тогава правихме и другият Нисан.





Сега ме подсети ,че сваляйки предният прозорец изпадна билет за паркинг . Умирам за такива артефакти и за мен е супер интересно да се ровя в подобни неща .

Той е с дата 06.13.85 и надпис AstroWorld - WaterWorld . Колата е била на една година и 5 месеца и са ходили в Хюстън на Лунапарк(AstroWorld) и Аквапарк (WaterWorld)  :D  Astro World е отворен през 1968 година ,а Аквапаркът  през Юни 1983  Water World е бил с площ 10 акра и е на стойност 10 милиона долара . Архивите на парка разказват ,че посещенията са стигали 20 000 човека през най-горещите дни . 30 ти октомври 2005 та година е последният работен ден за 1500 сезонни работници и след 37 годишна история , култовият парк е затворен  - причината е повишаващите се цени на земята в района , която е обявена за продажба . Хиляди студенти са изкарвали парите си през лятната ваканция там. Жителите коментират , че вече няма да могат да покажат на внуците си любимите атракциони от техните младини . В района не се усеща матерална загуба  , а носталгична. Последната снимка е от Юли 1986 та - месец след като нашите хора са били там  :D Тези коли трябва да имат черни кутии и да могат да разкажат на този , който ги спаси един ден до къде са карали собствениците си  :D












« Последна редакция: Октомври 04, 2020, 23:32:50 от didotooo »

Октомври 05, 2020, 09:53:08
Отговор #93

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Упорство и решителност, достойни за възхищение! Някой ако може да обясни снимката на чернокож, който очевидно е зад волана на Лада, ще бъде интересно. Бих предположил чернокожи канадци, които са шофирали с Ладата от Канада до Тексас, за да посетят атракциона!?
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Октомври 05, 2020, 21:27:38
Отговор #94

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ! Малко е неуместна снимката , от към историческа гледна точка , но реших да я постна защото ми се стори интересна точно заради това :))  Обложка е от аудио албум на въпросният изпълнител и съм почти убеден .че е фотошоп .

Октомври 07, 2020, 18:18:30
Отговор #95

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, фона с надписите на парковете може да е насложен, но едрия план дето черни ръце въртят геврек на Лада, според мен е оригинален.
Така считам по една причина, и това е на пръв поглед видимо по-новото кормило.

Та, откакто се пуска модела 2107, една голяма част от експортните версии на 2106 и 21061 са били произведени именно с такива по-модерни и по-безопасни 4-спицови кормила от 07.
Специално канадските Лади 2106 масово са били с такива кормила, както и с нещо като модифицирани и по-дебели брони, подобни но тия на 2105.

Така че, негрото или който там кара тая Лада, определено кара експортна версия 1600 с кормило от 7-ца.

Иначе, Дидо, адмирации за желанието и действията ти, колата с всичите тия и фабрични и дилърови аксесоари, да стане абс. заводска и пълен комплект. :)

Октомври 31, 2020, 23:51:52
Отговор #96

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хич не им разбирам на Ладите , та доста интересно ,че са експортирани и там ! Представям си каква екзотика ще им е .

 Свързах се с един арабин , който търгува с редки части за стари японски автомобили . Всичко е ново в оригинални опаковки ! Направо ми стана лошо като разгледах какви неща има , пускам линк и тук на който му е интересно :

https://gramho.com/profile/heritagegears/3413206840?fbclid=IwAR0RD-qVaIK1hlB4HJhSOJaOID_xEQmMb2tLYv1eBdNwXmzAy3ECAY4hr9E

Пусна търг за две чисто нови емблеми , точно такива , каквито търся. Цената - 250 $ , но взе ,че ни стана фен на гаража и колите и освен 50 долара надолу , ми подарява  и анивърсъри ключодържател - никога не съм виждал подобен и съм наистина любопитен . Обичам да пазарувам от готини хора , личи си ,че не е само търговец , а истински харесва старите японски машини.

Пак съм щастлив !  :)) :))








Април 08, 2021, 22:14:39
Отговор #97

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ще се постарая да не ви занимавам много с хилядите ми снимки от процеса на разглобяване . Та едно някои за обща представа на къде вървят нещата  ;D








Април 08, 2021, 22:28:49
Отговор #98

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna































Април 08, 2021, 22:29:29
Отговор #99

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мотивейшън видеото ми  :D