Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 15246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 03, 2020, 22:43:07
Отговор #90

Неактивен didotooo

• Публикации: 2443
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря Ви много приятели ! Макар да не пиша напоследък следя доста от проектите във форума . Докато чакам зелена светлина от майстора за купето , дебна в Ebay и групите да се появят търгове за редки аксесоари , които ми липсват . Малко съм притеснен за сумите , които похарчих в предвид ,че нямам реално кола още ама краста какво да правиш  :)) :))

Започвам с култовото покривало , което е било в багажника на всяка анивърсъри версия. Бях го отписал направо , цените му варират , когато изобщо се появи за продажба между 700 и 1500 $  , което е някакъв абсурд , но успях да  прибера една бройка за малко под $ 200  . Щастието понякога изглежда като едно платнище  :)) :))

Следващото попадение беше в щатският маркет плейс , една женица продаваше оригиналното Owners Manual за нещо от рода на $ 10 , нямаше как да го пропусна . Преди много години са имали такава кола и при разчистване го е открила в тях .

Понеже стелките ми са в отлично състояние , но на шофьорската самото лого е накъсано . Попаднах на търг за replacement logo 3 броя , нямам идея за колко го спечелих може би 50 тина долара. Все пак държим интериора да е топ  >:D

Липсват ми емблемите на предните калници и спечелих едни употребявани за около $ 100 . Няма да отидат на колата за там съм решил да дебна чисто нови , а тези ще се уча на тях да ги реставрирам или да направя reproduction копия  . Точно преди три дни поради лоша интернет връзка загубих търг за две чисто нови с благодарствено писмо от Нисан по случай 50 годишнината точно за 102 долара и от тогава не спа общо взето  :)) :))  При положение ,че са 150-200 долара на брой , това си беше голямо поражение  ^-^ ^-^

Нямам и оригиналният ключ на тази версия - прословутия AE gold key . Подариха ми от кола донор поизносен такъв, но при положение ,че имаше за 300 и 500 $ нови - мирясах .

Вчера търпението ми да дебна беше възнаградено , когато за моя изненада изскочи търг за два чисто нови . В полунощ вече бях на последният етаж на къщата за максимален обхват и дебнех последните секунди . Спечелих единия  за $ 100    >:D >:D Радост голяма ! Другата бройка я прибра Марто и най-вероятно ще си я откупя от него по-нататък .

Надявам се скоро да не излиза нищо интересно,че ще фалирам  :))  Скоро ще снимам и разни модели в умален мащаб , които си купих . Поздрави група !

« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 23:31:14 от didotooo »

Октомври 04, 2020, 11:06:04
Отговор #91

Неактивен rsk

• Публикации: 2410
Много манияшко и приятно за четене! Поздравления за покупките!
По купето работи ли се?

Октомври 04, 2020, 22:54:13
Отговор #92

Неактивен didotooo

• Z point Varna
Благодаря , Роска . Бях в немско за месец , че трябва стабилна финансова инжекция за проекта и бях паузирал всичко. Миналата седмица свалихме предния прозорец благополучно . Надявам се следващия уикенд да ми остане време ,че имам още работа по купето преди да отиде на пясък . Като гледам как вървят нещата , моят майстор ще е свободен пак януари месец , тогава правихме и другият Нисан.

Сега ме подсети ,че сваляйки предният прозорец изпадна билет за паркинг . Умирам за такива артефакти и за мен е супер интересно да се ровя в подобни неща .

Той е с дата 06.13.85 и надпис AstroWorld - WaterWorld . Колата е била на една година и 5 месеца и са ходили в Хюстън на Лунапарк(AstroWorld) и Аквапарк (WaterWorld)  :D  Astro World е отворен през 1968 година ,а Аквапаркът  през Юни 1983  Water World е бил с площ 10 акра и е на стойност 10 милиона долара . Архивите на парка разказват ,че посещенията са стигали 20 000 човека през най-горещите дни . 30 ти октомври 2005 та година е последният работен ден за 1500 сезонни работници и след 37 годишна история , култовият парк е затворен  - причината е повишаващите се цени на земята в района , която е обявена за продажба . Хиляди студенти са изкарвали парите си през лятната ваканция там. Жителите коментират , че вече няма да могат да покажат на внуците си любимите атракциони от техните младини . В района не се усеща матерална загуба  , а носталгична. Последната снимка е от Юли 1986 та - месец след като нашите хора са били там  :D Тези коли трябва да имат черни кутии и да могат да разкажат на този , който ги спаси един ден до къде са карали собствениците си  :D

« Последна редакция: Октомври 04, 2020, 23:32:50 от didotooo »

Октомври 05, 2020, 09:53:08
Отговор #93

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 167
Упорство и решителност, достойни за възхищение! Някой ако може да обясни снимката на чернокож, който очевидно е зад волана на Лада, ще бъде интересно. Бих предположил чернокожи канадци, които са шофирали с Ладата от Канада до Тексас, за да посетят атракциона!?
1982 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
1985 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
1995 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
1987 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
1997 Турбо французин, бензин

Октомври 05, 2020, 21:27:38
Отговор #94

Неактивен didotooo

• Z point Varna
Благодаря ! Малко е неуместна снимката , от към историческа гледна точка , но реших да я постна защото ми се стори интересна точно заради това :))  Обложка е от аудио албум на въпросният изпълнител и съм почти убеден .че е фотошоп .

Октомври 07, 2020, 18:18:30
Отговор #95

Неактивен USfan

• Публикации: 8357
Да, фона с надписите на парковете може да е насложен, но едрия план дето черни ръце въртят геврек на Лада, според мен е оригинален.
Така считам по една причина, и това е на пръв поглед видимо по-новото кормило.

Та, откакто се пуска модела 2107, една голяма част от експортните версии на 2106 и 21061 са били произведени именно с такива по-модерни и по-безопасни 4-спицови кормила от 07.
Специално канадските Лади 2106 масово са били с такива кормила, както и с нещо като модифицирани и по-дебели брони, подобни но тия на 2105.

Така че, негрото или който там кара тая Лада, определено кара експортна версия 1600 с кормило от 7-ца.

Иначе, Дидо, адмирации за желанието и действията ти, колата с всичите тия и фабрични и дилърови аксесоари, да стане абс. заводска и пълен комплект. :)

Октомври 31, 2020, 23:51:52
Отговор #96

Неактивен didotooo

• Z point Varna
Хич не им разбирам на Ладите , та доста интересно ,че са експортирани и там ! Представям си каква екзотика ще им е .

Свързах се с един арабин , който търгува с редки части за стари японски автомобили . Всичко е ново в оригинални опаковки ! Направо ми стана лошо като разгледах какви неща има , пускам линк и тук на който му е интересно :

https://gramho.com/profile/heritagegears/3413206840?fbclid=IwAR0RD-qVaIK1hlB4HJhSOJaOID_xEQmMb2tLYv1eBdNwXmzAy3ECAY4hr9E

Пусна търг за две чисто нови емблеми , точно такива , каквито търся. Цената - 250 $ , но взе ,че ни стана фен на гаража и колите и освен 50 долара надолу , ми подарява  и анивърсъри ключодържател - никога не съм виждал подобен и съм наистина любопитен . Обичам да пазарувам от готини хора , личи си ,че не е само търговец , а истински харесва старите японски машини.

Пак съм щастлив !  :)) :))