Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70084 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2023, 22:33:11
Отговор #200

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Та дойде време да се пръсне и  #505 Thunder Black цвета. Много съм хепи как се получава .







Днес бяха боядисани в същия цвят огледалата , праговете , липа , спойлера и броните.








Февруари 03, 2023, 04:32:17
Отговор #201

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво , страхотна се получава ! Ела ми на гости да пръснеш и моята така  O0
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 05, 2023, 10:32:42
Отговор #202

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво , страхотна се получава ! Ела ми на гости да пръснеш и моята така  O0

Благодарско ! Колегата е по тия работи , аз разглобявам и сглобявам :D Но виж за гостито едвам ме нави хаха


Февруари 10, 2023, 22:29:19
Отговор #203

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
На 9 ти февруари точно за рождения ми ден си прибрах Нисанчето . Страшно ми хареса как се получи , а тепърва и предстои полиране. Ще я оставя още известно време да поизсъхне така или иначе имам още тооолкова много работа по свалените от нея части ,че ако започна да я събирам след 2-3 месеца ще е цяло чудо  :)) :)) Доста ми е важно да и намеря нов преден прозорец - този е счупен и го сложихме ей така да не влизат прахоляци в купето. Чух за фирма в София , която прави прилични , та може и там да поръчам, ако не намеря читав втора ръка. Предстои освежаване на целия мотор , пакета с парното под таблото си иска нови уплътнения , а оригиналното стерео е при един пич в Англия за възстановяване , благодарение на колегата от форума - Георги Гълъбов . Започнаха да пристигат новите части , но имам още неща за поръчка . От тук нататък ми трябва план за действие и свободно време  :))












Февруари 11, 2023, 08:29:45
Отговор #204

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Страхотен е станал , браво ! Сега вече съм сигурен , че няма да  можеш да спиш нормално , докато не стане отново кола  O0
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 11, 2023, 12:05:29
Отговор #205

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Адаш, страхотно е станал! Поздрави и от мен! Хубавото на твоите теми е, че предварително знаем, че резултатът ще е блестящ с всички последващи действия, и на нас ни остава само да чакаме и да следим развитието.
Да се надяваме да постигнем подобен завършек някога  :)
Респект!

Май 02, 2023, 20:59:04
Отговор #206

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря за добрите думи , банда ! И аз като колегата Турбоделта се бях захванал с домашен ремонт през последната 1 година и тъкмо свърши това чудо. Та хвърлих строителните инструменти и хванах тресчотките  :)) :)) Гарфилд обстойно разучи всички кухини да се увери ,че няма ръжда и жълъди  :))
Заех се с почистването като за начало.














Ще разнообразя малко темата с разни нахвърляни снимки през ремонта, като няма да слагам такива от момента в който взехме апартаментчето , че беше потресаващо... Майсторите сме аз и жената.















Май 02, 2023, 21:15:49
Отговор #207

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Докато карах известно време машината събрах някои впечатления . Вентилатора на парното звучеше странно и миришеше не особено приятно . В предвид всичката слама и пръчки , които изкарах под капака подозирах ,че и при парното нещата ще са зле . Трудоемка задача си е демонтажа , разглобяването и профилактиката на HVAC системата , но си е напълно задължителна , всички уплътнения стават на прах.














Май 02, 2023, 21:18:25
Отговор #208

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Добре свършена работа ... и за колата и за жилището :)
п.п.Между другото колко плащаш на Гарфилд като ръждотърсач .... ако някога се пенсионирам може да ме наемеш ;D
retrobs.com

Май 02, 2023, 21:33:18
Отговор #209

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
На другия Нисан ми се наложи да направя същата процедура и взе ,че се получи , та вече малко по-уверен се справих за два дни. Припомних си кое за какво служи .



Захванах се за начало с пакета на вентилатора.