Автор Тема: Отпада смяната на регистрационния номер на автомобил, закупен от др. област  (Прочетена 4691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2019, 17:51:24
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Така тръгват слуховете.
Статията е от м.Март 2018 г., до момента нищо такова не се е случило

Перифразирам Гьобелс по български - всеки клеп , повторен три пъти става истина  :))

Самоиронията на държавата ни.....
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 16, 2020, 09:37:16
Отговор #11

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
От статиите не става ясно остава ли изискването закупените коли от друг град да минават през каналите в местния КАТ на новия собственик за сверка на номерата, или само по документи на гишетата, както е когато смяната на собственост става в същия град? Това е много важен момент с оглед намаляване висенето на опашки.
Колегата krankenstein е задал вече въпроса ми,затова го цитирам.
Ако някой има информация от личен опит нека сподели.

Април 16, 2020, 13:16:50
Отговор #12

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Информация не от личен опит, но от близки приятели : Ако не желаеш да сменяш номерата на колата отиваш в кат само за смяна на талона при което те НЕ гледат колата. Тоест можеш да идеш пеш само с талоните в ръка. Пак казвам, че не аз съм минал по тоя път.  :)

Април 16, 2020, 14:28:24
Отговор #13

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
искат автомобила за сверка рама и двигател нищо че не сменяш номерата

Април 16, 2020, 15:44:06
Отговор #14

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Царят дава, пъдарят не дава! Това е положението. Комунизмът няма да си отиде скоро... >:(

Май 28, 2020, 12:12:35
Отговор #15

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

казано простичко: може да пожелаеш запазването на старата регистрация - от преди покупката, но ТЕ пък желаят да разходят автомобила до канала- и е трудно да им откажеш  >:(

Нещо интерсено научено последните дни по ... трудния начин  :'( : след смяна регистрационните табели на МПСто и излизането му от КАТ-канала - то автоматично е без технически преглед - онова зачеркване на стария номер на самото талонче за тех.преглед и подпечатването му с новия номер Е невалидно-незаконно.... и заповедта за това е от 09/2018.
Досещам се за доста хора които не са информирани за това, и при птп с така невалиден тех.преглед, имаме и невалидна ГО.
Въпроса защо КАТ не информира хората за това е простичък...но и мнооо труден за отговаряне.

Май 28, 2020, 13:14:11
Отговор #16

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
хмм интересно е това за невалидния технически  :-\ Миналата година бях със сменени номера и "стар" технически преглед 3 месеца. За този период са ми правени три полицейски проверки в Самоков, Монтана и Бургас, и никой не ме е глобил за нередовен технически преглед...

Май 28, 2020, 15:20:22
Отговор #17

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Техническия преглед трябва да е по VIN номер (и вероятно е), не по рег номер
така че това талонче може да го метнеш
« Последна редакция: Май 28, 2020, 15:23:37 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 28, 2020, 16:16:22
Отговор #18

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Колкото до ГО, след покупката е редно да отидеш в ЗК и да промениш собственика и номера на колата, става за нула време и е без пари.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Май 28, 2020, 17:03:03
Отговор #19

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

нямах предвид Анекса към ГО, това е лесно и известно, имах впредвид излизайки от канала с нови номера-излизаш без техн.преглед - и при евентуално птп - се оказваш в ситу и без валидна ГО и/или невалидно каско...
За съжаление, техн.преглед не е по вин, за съжаление и ГО не е персонална на водача...а е на мпс...
е па как иначе ще работи  рендето и в двете посоки...
Това че не глобяват или не правят въпроси - или не им е наредено...или не всички го знаят.