Автор Тема: Alfa Romeo GTV 2000 '74 Bertone - сериозното предизвикателство  (Прочетена 10866 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2019, 11:51:54
Отговор #50

Неактивен DMC

• Публикации: 1355
  • Георги Димитров
Митко, за Габрово потвърждавам, че пускането в движение става на място в КАТ. Имаше преди мен един човек, който го бяха спрели от движение за неработещи чистачки, чакаше си там да го прегледат и да му върнат малкия талон. В София не знам как е.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
BMW E12 520 '78
Opel Rekord C Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83

Декември 10, 2019, 19:09:26
Отговор #51

Неактивен to6ko_opc

• Публикации: 169
Супер е.Станала е един расов италиански спортист.Много ми харесва този модел на Алфа и особено тази цветова гама купе и салон.Желая ти много приятни момнти с тази красавица

Декември 11, 2019, 20:44:42
Отговор #52

Неактивен baiivan

• Публикации: 155
Отново поздравления Жоро! Отдавна исках да видя тази тема тук  :D. Радвам се, че колата е вече официално твоя, в движение и скоро ще има здраво каране. Дали си възстановил някой панел или си го купил нов , и дали има вин или няма... няма никакво значение. Философи,критики и мнения - колкото искаш. Важно е червената чаровница да доставя безброй безаварийни и приятни километри . НА снимките изглежда много свежа. Имам въпрос: Ползва ли някой за хромираните детайли или ти бяха запазени?
'86 BMW 635csi US spec
'87 BMW 635csi L6 US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual

Декември 18, 2019, 17:52:34
Отговор #53

Неактивен DMC

• Публикации: 1355
  • Георги Димитров
Отново поздравления Жоро! Отдавна исках да видя тази тема тук  :D. Радвам се, че колата е вече официално твоя, в движение и скоро ще има здраво каране. Дали си възстановил някой панел или си го купил нов , и дали има вин или няма... няма никакво значение. Философи,критики и мнения - колкото искаш. Важно е червената чаровница да доставя безброй безаварийни и приятни километри . НА снимките изглежда много свежа. Имам въпрос: Ползва ли някой за хромираните детайли или ти бяха запазени?

Благодаря, Ванка!
Пропускам доста неща тук в темата, защото я правя 2г тази кола и не всичко съм снимал и документирал. Относно хрома - предната решетка я взех втора употреба от Англия, също така и ъгълчетата на задната броня. Предната броня не е перфектна, но за момента ще съм с нея. Водостоците на тавана са оригиналните, както и ринговете на фаровете. Огледалата са чисто нови също, както и дръжките и стъклоповдигачите вътре. Скоро ще пусна още снимки.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
BMW E12 520 '78
Opel Rekord C Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83

Декември 18, 2019, 18:51:40
Отговор #54

Неактивен 136

• Публикации: 538
Поздравление за автомобила.Освен със сърце си ползвал и разум  :) за възстановяването на нещо което теоретично е могло да не бъде регистрирано.Винаги има какво да се желае в една реставрация така се вдига летвата.Нещата са ти се получили.Поздравления отново и само безаварийни километри.

Януари 17, 2020, 13:33:16
Отговор #55

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4975
Снимката е от Станимир, но мисля е на точно твоята кола ;)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GTV 3.0 24v

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 17, 2020, 15:56:20
Отговор #56

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 3033
От коя година е тази снимка?  :o

Януари 17, 2020, 16:14:36
Отговор #57

Неактивен USfan

• Публикации: 8737
Снимката е от Станимир, но мисля е на точно твоята кола ;)

Я, че много му отива тоя резеда металик, направо супер стои.  :)
Виждащото се най-вдясно Купенце Джулиета пък трябва да е колата, дето ходи от 15 години по паради с боядисани в черно брони. Според мен снимката е правена по някое време през средата на 90-те, понеже тая Джулиета Купе, от 1999 до 2001 година някъде, вече седеше в по-лошо и по-ръждясало състояние при един от първите продавачи с плацове в Горубляне. който я продаваше за принцовата сума от 1000 Д.М.  :))
Колата висеше редовно и на снимкови обяви в списание Автобазар, снимана с други коли на джамбазина.

Иначе на мен ми е много интересно, ако Станимир сподели, в кой град точно е правена тая снимка.
Интересно и къде е отишло това Рено 17.
Предполагам, е сега възстановеното с ваденките, но може и някое друго да е.
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 16:18:56 от USfan »

Януари 17, 2020, 19:12:53
Отговор #58

Неактивен krankenstein

• Публикации: 7108
Ех Люси, защо реши, че това червеното е точно купе, като има и седан с такава предница? Ако наистина е въпросното купе, то е сега на един итал фен Ники Белобрадов, който има и разни интересни фиати, включително предвоенна Балила, представена преди доста години в сп. Автокласика.
Реното 17 със сигурност не е "онова с лепенките" ако визираш жълтото на братя Бабачеви. То беше купено от Варна, където преди това е било нов внос от Швейцария и винаги си е било жълто - това е все още оригиналната му боя само с частични корекции.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 17, 2020, 19:34:45
Отговор #59

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4975
Кранки, точно с тази предница няма седан.
Купе е като дизайнът, както и изработката, е на студио Бертоне.

Колата е единствена такава (Giulietta Sprint, ранна серия 750) в България и е на Белобрадов, да.

Снимката е от двора на Сашо “Реното” в едно село край София.

Ще се радвам Станимир да разкаже повече и евентуално да сподели още някой фотос ;)

П.П. Като се замисля, не съществуват Алфа Ромео купе и седан с една и съща предница.
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 19:37:55 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GTV 3.0 24v

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"