Автор Тема: Wartburg 353 1988 г. - Реставрация и лек тунинг  (Прочетена 12876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2011, 21:50:31
Прочетена 12876 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Така колеги ,вече съм горд собственик на Вартбург 353 от днес.
Колата я намерих до един блок в съседният квартал съвсем случайно, не е нищо особено но ме провлече по някакъв начин и реших да се свържа с човекът, който е стар механик на 70 години ,който твърди ,че неговите лични автомобили цял живот са били Трабанти и Вартбурзи! Каза ми страхотна цена и събрах парите ,колата днеска се прехвърли в нотариус и платих застраховката и данъка и се оказа ,че имам преглед до Май месец,в КАТ другата седмица сменям талоните. Стига приказки по историята на автомобила..

За колата...
Вартбург 353 Стандарт
Произведен :1988 година.
Колата е пребоядисвана и е избило на балончета на места но е козметично ,за кърпене има малко по калниците и рамата другото е козметично ,кит и грунд, боя ..
Не мисля да я пребоядисвам а да я коригирам със същата боя и да я пастирам до колкото ми позволява ,да не съсипа боята, защото боята е добра.
Колата е на 40 000 оригинали километра !
Има нужда от смяна на ремък ,свещи, кабели и малко центровка но иначе и сега върви на пушка..
Спирачки има поносимо добре но мисля да сменям всичко .
По окачването като се возихме е перфектна.
По тоците светлини, мигачи работят, само комбинираният уред се нуждае от правилно свързване ..
Трябва да се изчисти пода и да се защити като хората .
По интериора има малко, от зад корите са хванали мухал .
От зад багажника е изгнил на дупката за гумата ,
(имам телоподаващо ,гнилочи не ме стряскат)!
Като цяло колата се нуждае от малко технически ремонти, малко козметични работи и малко мой си дизайн .Има работа по нея но колата и сега върви на пушка, без никакви ядове!
Днеска бяхме с колегата ''muzikanta '' да я приберем .
Човекът ме е напълни с тонове части и инструменти за нея, задръстил съм си гаража .
Гумите може да се кара още 1,2 сезона, трябва да сменя стъклата стоповете и мигачите .
Денят завърши с едно ходене до Практикер с нея ,като я кара колегата Чавдар ,който за първи път кара Вартбург. След като никой от двама ни не знае скоростите на проба и грешка ги открихме много бързо. Подкарахме го много лесно и си купих ключодържателче на Вартбург.
За сега това знам за колата ,за напред ще излизат нови работи ремонти и деяния, ще снимам и качвам ъпдейти по работата .

Ето снимки за сега .....
http://kirilterziev.snimka.bg/automobiles/wartburg-353.567655.22267581
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 13:42:57 от dido1903 »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 22, 2011, 11:21:48
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Ейй, прибра го значи.
Да ти е честит и той и да става все по-готин :) !
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 22, 2011, 19:20:04
Отговор #2

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
честито  много е запазена .
 

Февруари 22, 2011, 22:25:50
Отговор #3

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
 Mоже би отново купето ще се окаже по големият проблем .Има на задните врати ,долните ъгли при калника позагнило и от двете страни и от пред ,под педалите пода също е позаминал. Но това е само пода ,гредите и рамата са здрави, днеска цял ден я оглеждах доста обстойно и в багажника на мястото на гумата има трап. Ще направя като по Трабанта, онова гнездо направо да се махне и да се завари ламарина,гумата ще седи легнала но в багажник и все пак има доста местенце. Днекса от зад рязах нагласях нови парчета ламарина, мисля да започна от задницата защото там има малко повече тенекии да се подменят .
Колата има и и външни мехури по долният край на предните калници ,но не знам дали е пробило все още. Иначе по документи е редовна вече и мога да дойда малко на риск с нея на срещата въпреки ,че не е много за показване сега. Поне ми дадоха един багажник боклучаци,
много ме е яд ,че нямам фотоапарт да снимам.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 24, 2011, 13:14:15
Отговор #4

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Така си представям моят като се замисля .
-Черни брони .
-Черни рамки на вратите .
-Хромирани правоъгълни халогени хромирани, от горе на бронята .
-Фабричните халогени на престилката.
-Бежава престилка.
-Черни прагове (под вратите ти се вижда).
-Бели джанти с хрмоирани капачки.
-Още се чудя дали да сложа и хромирани дръжки за да се съчетаят с халогените и капачките,
тогава и броните и рамките на вратите ще се съчетаят.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 24, 2011, 13:15:32
Отговор #5

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
А ето и как изглежда сега .

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 24, 2011, 13:27:08
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Според мен наблегни на хрома и забрави за черното.
В момента, в който боядисаш нещо черно то просто изчезва от визията на колата.
Например, боядисваш праговете черни и веднага си повдигаш колата с два пръста и изглежда като бъги.

Същото е с джантите. Като ги боядисаш черни и изглежда все едно нямаш джанти независимо колко са големи и колко як модел са.

Сложи и едни метални чистачки (Лада има такива), боядисай всичко черно и пластмасово в цвета на купето, сложи и едни джанти с полиран борд, никелиран накрайник за ауспуха (но не от циганските разбира се), две лъскави огледала, никелирани дръжки, хубави фарове и нови стъкълца на стоповете и вече ще имаш един свеж и хващащ окото янгтаймер.

Като боядисаш нещо черно и все едно гледаш хората да не го забележат.
Поне така размишлявам аз.

П.П. Черни най-много да оставиш броните и декоративния въздуховод на C-колоната.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 24, 2011, 21:58:35
Отговор #7

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Не си ме разбрал  :)
Аз ще оставя само броните и рамките на вратите черни.
Джантите ще са си оригиналните но ще са бели с хромирани капачки ,ще сложа на бронята тези хромирани халогени.
Престилката под бронята ще си седи в цвета на колата.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 25, 2011, 10:09:40
Отговор #8

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Киро, идеите ти ми допадат 100% - страшен ще стане! А тия халогени от къде ги намери бе, човек? Много са редки. Ако мернеш някъде подобни драсни едно ЛС :)   А нещо по мотора мислил ли си? Поздрави!  И да на оставяш Шкодата ей  ::)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 25, 2011, 14:54:38
Отговор #9

Неактивен jorko palav pi4orko

  • Публикации: 84
Да, какво стана с шкодата, даи някои снимка.Поздрави