Автор Тема: Покана за учредително събрание  (Прочетена 19872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2019, 20:01:28
Отговор #20

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Като юридическо лице ли ще бъде регистриран този клуб?
retrobs.com

Декември 16, 2019, 22:56:57
Отговор #21

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
В частна полза. Не е НПО.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 16, 2019, 23:03:56
Отговор #22

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Ако е в частна полза не е най-добрия вариант.

Декември 16, 2019, 23:05:47
Отговор #23

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Въпрос на избор. Аз поне така го разбрах, но не останах до края...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 16, 2019, 23:12:26
Отговор #24

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Поздравления за колегата USFAN когото не познавам, но изказаното мнение в последният пост е изключително детайлно и обективно!

Декември 17, 2019, 10:10:25
Отговор #25

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Люси, като информатор от първа ръка, и като ти чета писанията, се чудя аджеба тя тая работа на никъдеее :/ ...без интусиазъм, без пари, без това, без онова 

Декември 17, 2019, 11:12:37
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това, което разбрах като основна цел е да се съберат "под шапката" на клуба независимите софийски ретро събития /примерно като класик рали Сердика/, като се организират и нови най-вече в направление организирани посещения на международни изложби и търгове. Другата важна цел, да се създаде картотека включваща ретро феновете и списък на техните возила, с цел да бъдат канени персонално и използвани по предназначение, а не както примерно на Спасовден парада - пускаме покана, пък който и с каквото дойде. Същото важи и за професиите на членовете - всеки да помага с това, което умее за да бъде полезен. Общо взето все полезни неща, но нищо толкова досега невиждано и иновативно, за да оправдава създаването на нов клуб, принципно по-различен в добрия смисъл, от останалите такива.
Честно казано и на мен ми се струва не достатъчно мащабно и обосновано като цели и перспективи, нито пък се припокриват напълно интересите с моите лични за развитието на хобито, затова също ще си помисля преди да членувам активно в този клуб. По-скоро първоначално ще заема позицията на Маргарит - да помагам ако е нужно и с каквото мога да бъда полезен от моите качества и познания. В нашата общност и без друго нещата се крепят засега основно на ентусиазъм и колегиална взаимопомощ.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 17, 2019, 11:35:25
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, тия основни цели, дето Клуба декларира, като ходене по музеи и т.н, и правене на картотека с имена и коли на собственици, са смехотворно ниски цели, за който и да е клуб.
Една огромна част от пишещите тук си ходим поне по веднъж годишно, а някои и по няколко пъти годишно, така или иначе по паради и музеи в чужбина, а пък списък със собственици на коли и колите им, и имена и проф. занимания, има и тук направен в страницата на Форума.

Тоест, това са неща, които са ясни априори, че всяка така ретроорганизация у нас може и е редно да прави, и това да се пише като главни цели в устава или просто само заявява, е смехотворно.

Поздравления за колегата USFAN когото не познавам, но изказаното мнение в последният пост е изключително детайлно и обективно!

Благодаря на колегата за оценката.
Старах се да бъда обективен, и да опиша нещата както са били като събиране, разговори, и идеи.
Всъщност ентусиазъм имаше и от мен и от присъстващите, но това далеч не е достатъчно за успешна клубна дейност.
По всичките гореописани точки аз се опитах да предложа ясните и наложителни за всеки един клуб неща, но като че ли особено нямаше желание в повечето присъстващи, и категорично, най-вече и в създателя на клуба, да се акцентира на тях.

Предложих и да се издири и привлече като бъдещ член на УС, задължително някой по-висш член на държавната администрация, който ясно, че е наложително да е автофен, но и да е от ранга поне на някой зам. министър или секретар, на важни за ретродейността ни ведомства, като Мин. на Транспорта, МВР, или Фин. Министерство, или там директор в някоя важна агенция като НАП, или поне някой член на Парламента на транспортната комисия, с оглед лобиране на законодателни промени в полза на ретробоществото.

В отговор обаче, от страна на инициатора, имаше само присмехи как там Боко си сменял протежетата бързо, как си криели колекциите екс-кмета на Хасково и един екс-НАП директор /кой ли пък ще е тоя/, и други такива несъществени контрааргументи.
Така че и привличането на части от държ. администрация за съюзници, било то сини, червени, патриоти или все едно какви, също не е на дневен ред в тоя клуб, което за мен е поредния огромен минус.

Колегата Влади, все пак като по-опитен и с добра прозорливост,  ;)  бързо прозря, че клуба ще е доста едностранчиво едноличен, и му омръзна да седи, и както каза, си тръгна.
Ние тука другите няколко човека от форума, така като по-добронамерени ентусиасти останахме до края на дискусиите и гласуванията, и съответно моя и нашия ентусиазъм, си личи в по първите горни постове.

Но след 1 ден и 1 вечер обмисляне на събитията около създаването на тоя клуб, и идеите за него, и по-скоро явното им еднолично реализиране, аз поне и тия около мен близки фенове, сме именно вече неособено оптимистично разположени.
То няма лошо някой да си прави собствен клуб и да си прави с него каквото си иска, ама по-редно и рационално е, да назначи в него за членове собствените си служители в неговия си бизнес, примерно.
А разни видни и мастити ретросъбирачи и ентусиасти като нас, хаха, една идея по-трудно подлежат на манипулиране.
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 11:45:25 от USfan »

Декември 17, 2019, 12:28:20
Отговор #28

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе чак за манипулации и други подобни изборни средства не бих се изразил, но основната "манипулация", която да ме запали за идеята явно липсваше... остава само презумпцията да се съберат все пак всички ретро авто фенове в София и областта в някаква обща задруга, за да си сътрудничат по-ефективно... досега, поради наличието на БАК Ретро, който по дефиниция трябва да бъде Национален, а не регионален, макар по същество в момента да е по-скоро второто, като и на още цял куп частни клубове и клубчета, та всички те някак не успяват да постигнат засега тази цел - да консолидират местната фенска маса. За съжаление и в новата инициатива не видях някакви сериозни предпоставки за да стане такава сплотяваща ретро феновете на местно ниво организация... поне на този етап.
Все пак нека изчакаме да видим как ще се развият нещата на фона на предстоящия сезон, пък междувременно ще помагаме в начинанието все пак и софийските ретро маниаци да си имаме някакво официално сдружение, след като вече дори и в по-малките градове действат доста успешно регионални такива.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 17, 2019, 13:20:30
Отговор #29

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Благодаря на колегите Люси и Митко, за изчерпателната информация относно създаването на нов ретро клуб в София. Споделям вашите виждания относно целите на един клуб, но ще се въздържа от коментар, поради факта че не съм присъствал на събранието. Ще си позволя да направя следните уточнения на коментарите:

Румба, БАК Ретро е национален клуб и ръководството му движи всичко свързано с данъците, табелите, облекченията и каквото още се сетиш. Това е исновната задача на клуба, освен да сплотява и популяризира ретро движението. Факт е, че в БГ сме последната дупка на кавала и едва ли новосформирания клуб ще има възможност и ресурс за това което предлагаш. Промените в законовите разпоредби се правят по предложение на съответните комисии в НС. Работи се бавно и тромаво, защото има липса на кадри. Доброволния труд в един момент стига една граница и всичко приключва там. Това е общо-взето, според мен. Поздрави

Въпреки наименованието си, БАК Ретро не е национален, а регионален клуб. Никъде в уставът му не е записано, че основната цел е да движи всичко свързано с данъците, табелите, и облекчения. Също така не пише, че клуба представлява другите ретро клубове в страната, въпреки членството на такива, така наречени колективни членове. За да е национален клуб, в него трябва да членуват само клубове или сдружения, а не физически лица. Факт е обаче, че благодарение на БАК Ретро имаме вече "исторически" автомобили.

Моя личен песимизъм по отн. бъдещата дейност на тоя клуб, е изграден на тия няколко поне от мен видими, ключови бъдещи недостатъци на дейността.
А именно, че няма особено желание за законодателни инициативи на първо място, на второ място, нямаше дори полъх от декларирани на желание за изграждане на контакти и креденции за ФИВА сертифициране на клуба /респективно- колите на членовете му/, и не на последно място, както писах по-горе, липса на каквато и да е визия за привличане на спонсорства.

Всеки едни клуб може да стане член на FIVA, но само един може да е така наречения ANF или национален представител. Само ANF може да сертифицира и издава FIVA карти. БАК Ретро е този клуб в България.