Общи форуми > Срещи

Покана за учредително събрание

<< < (2/10) > >>

Kalin Dedikov:
Инициативата е добра. Очаквам създаването на една регионална организация с амбиции и капацитет да работи по различни направления за развитието на ретро движението. Класическите автомобили са хоби и страст за много хора, но малко от тях успяват пълноценно да им се насладят. У нас клубната култура не е на необходимото ниво и се надявам това начинание да допринесе за повече хубави емоции и решаването на наболелите проблеми за собствениците на гаражното злато.
До събота.

USfan:
         Днеска си говорих по темата отделно с двама наши колеги автофенове и видни ретродеятели /и двамата с доста добър организационен опит и контакти, понеже са бивши председатели на БАК Ретро от най-функционалните години на клуба/.
Сподели единия от тях, че новия клуб ще има ориентираност към по-млади хора и по-действени събития от правене на някой и друг парад, и че сред организаторите и инициатори на клуба е и един наш колега от Форума.
Та ме покани единия от тия двама деятели /баш бащата основател на БАК :)) / и аз да дойда.

Така че, въпреки че още от петък ще съм в близката провинция /близо до Перник, хаха/ ще се опитам да се върна в София на срещата за учредяването.
Сигурно ще пристигнем с другия от тия два бивши председатели- колегата Владо Топалов, че той живее в Горна Баня, и ми е отн. на път, да се стиковаме за компания да дойдем заедно.

Моите лични желания, претенции и препоръки към тоя клуб и бъдещото му ръководство, за да имам аз лично интерес да го подкрепя като бъдещ член са следните-

- Действия и възможности за създаване и ползване на контакти и работна дейност с държавни, общински администрации, НАП, КАТ и ДАИ по отн. на следните казуси-
1. въвеждане на удължени срокове за явяване на техн. прегледи на исторически сертифицирани ретроколи, като примерно- 2 или 3 годишни такива периоди.
2. редуциране на данъчните им ставки на такива сертифицирани ретроколи до ниво 0% дължими годишни данъци /по подобие на законодателството в Германия и други такива Евространи/.
3. и разбира се, не на последно място, провеждане на богат календар със събития не само от типа на ретропаради или състезания/ралита, а и от типа на автопоходи и различни други подобни пътувания. По-разчупени събития като- Коли и Кафе срещи, също не са лошо нещо да се правят.

Бих препоръчал, който от четящите тук по форума има интерес към подобни идеи за активизиране на ретродейността в София по отн. на срещи и каране,  и на национално ниво по отн. на законодателни промени, да прати по един потвърдителен И-мейл с имената си, и да заповяда на това събрание.

РумбатаБс:
Ако уважаемите господа приемат съвети ....
Този номер е за часово ползване ... в тарифата влизат данък,пътна такса,застраховка и прочее.
Ако потръгне новия клуб може да подадете искане към тези институции да се изработят такива табели и много проблеми на ретро любители ще отпаднат.

fulcrum:

--- Цитат на: РумбатаБс в Декември 11, 2019, 21:19:15 ---Ако уважаемите господа приемат съвети ....
Този номер е за часово ползване ... в тарифата влизат данък,пътна такса,застраховка и прочее.
Ако потръгне новия клуб може да подадете искане към тези институции да се изработят такива табели и много проблеми на ретро любители ще отпаднат.


--- Край на цитат ---

Румба , то наглата ни държава с още по наглото и управление  се чуди къв данък за дране на хората и угода на не кои
люде да измисли , та камо ли за такава придобивка , олицетворяваща цивилизованата Европа :)) :)) :))

USfan:
Засега сме се разбрали с колегата Митко Кранкенщайн, и с екс-председателя Вл. Топалов, в 10 часа сутринта в събота, да си чукнем среща отзад на паркинга на мола Сити Центъра в Лозенец, и да ходим оттам заедно към Метропола.
Така че който колега от останалите живущи наблизо в Лозенец, иска да идва на събранието, и не е с кола, и му се вози на комфортен седан Ягуар с по-обособени отделно задни кожени седалки, :)) да заповяда, има още 1-2 места в колата. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия