Автор Тема: Trabant 601 1984  (Прочетена 20367 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2020, 11:31:53
Отговор #30

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Части за немски ГДР автомобили има най-много тук: https://www.ostmobile-shop.de/.
Отделно в ибей непрекъснато изскачат на аукциони всякакви части и с малко повече упоритост, търпение и време, всичко се намира.
Разгледах цените в линка!!! Майко мила! Тези не познават парите!!!
Познават ги много добре и знаят какво продават, затова и цените са такива.Отдавна не живеем в соца и няма как частите да са за по 5-10лв на кг.

Февруари 11, 2020, 13:37:50
Отговор #31

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
3000 лева за гол необурудван двигател, в който има 5 чарка на кръст ако за теб е нормална цена....

Февруари 12, 2020, 10:17:21
Отговор #32

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Купувал съм части и от този интернет магазин , но като цяло в сравнение и с другите , цените са приблизително еднакви. Това е фирма, която дава гаранция за изделията , които продава. Издава фактура, като в сумата от 1300 евро (в случая за голия мотор) са включени 19% ДДС, отделно в Германия имат един куп налози като корпоративен, общински , солидарен данък..(Не съм специалист, може и още да има) като всичко това  достига до около 30%. Фирмата плаща заплати, издържа работници, машини , помещения(смятай ток,вода,газ), а в един мотор , дори и съвсем прост, има вложени труд и средства за нови цилиндри, глави,гарнитури, рециклиране на вал, сглобяване...И накрая като тегли чертата, какво? За без пари ли да работи?
Така че цената си е резонна и е малко неестествено да им преподаваме от тук ценообразуване и икономика.

Февруари 12, 2020, 12:44:49
Отговор #33

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Купувал съм части и от този интернет магазин , но като цяло в сравнение и с другите , цените са приблизително еднакви. Това е фирма, която дава гаранция за изделията , които продава. Издава фактура, като в сумата от 1300 евро (в случая за голия мотор) са включени 19% ДДС, отделно в Германия имат един куп налози като корпоративен, общински , солидарен данък..(Не съм специалист, може и още да има) като всичко това  достига до около 30%. Фирмата плаща заплати, издържа работници, машини , помещения(смятай ток,вода,газ), а в един мотор , дори и съвсем прост, има вложени труд и средства за нови цилиндри, глави,гарнитури, рециклиране на вал, сглобяване...И накрая като тегли чертата, какво? За без пари ли да работи?
Така че цената си е резонна и е малко неестествено да им преподаваме от тук ценообразуване и икономика.

Абсолютно вярно! Ние сме свикнали да гледаме на нещата през нашата малка и окъсана черга, 1300 евро за един германец може да са половин или 1/3 заплата  но хора които се занимават с реставрация на коли са далеч над средно ниво доходи.
Другото което не сме свикнали да оценяваме за тия 30 години свободен пазар е цената на труда и вложени средства на една компания, при нас в главите ни е само търговия , което не че е грешно , но е едната страна на монетата.....

Февруари 12, 2020, 15:57:22
Отговор #34

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Трабантчето е готино колега, харесва ми! Във Фейсбук има Трабант група и бих казал, че ако ти трябва нещо там би го намерил, хората са готини. Това което направих аз : подариха ми Трабант и стоя 3-4 години в гараж без да го барам изобщо. Реших да изчакам с реставрацията. За няколко месеца с приятели го стегнахме да бъде технически изправен и за едно лято му навъртях над 2000 км само градско. Цялостната реставрация още си я чака. Лека-полека нещата ще станат.  8))

Февруари 12, 2020, 18:45:52
Отговор #35

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Тези немци (ако настина са такива) https://www.ldm-tuning.de/en/trabant_601/ определено продават на сериозни (меко казано) цени.  За доста масова и народна кола като Трабант цените са повече от високи и това идва да покаже, че просто нямат оборот и продават на принципа ден година храни или който се излъже. Освен Трабанти т.нар. колекционери и реставратори карат и поддържат и други класически коли. И много лесно могат да сравнят цените. За сведение - продават РЕЦИКЛИРАН (не нов) колянов вал (при това искат да се прати стария) за Трабант на цени от порядъка на 550 евра, а моят НОВ спортен колянов вал за Кефера (английско производство е, не е китаец) през 2011г.  го купих за 220 паунда! И към 2020г. коляновия ми вал нов пак е доста по-евтин от този РЕЦИКЛИРАН за Трабант. Двете ризи и бутала на трабанта РЕЦИКЛИРАНИ (така пише едно към едно в сайта поне за ризите - overhauled cylinders) струват 330 евра, а моят комплект за Кефера от ЧЕТИРИ НОВИ Колбеншмидт ризи+бутала (със съответните нови сегменти и бутални болтове) на два пъти - през 2011 и 2018 година го купувах за 160 паунда от Англия. Е, бразилски е, но не е гаражен - немците отдавна са изнесли прозводството на много неща по целия свят и Колбеншмидт имат завод (и) в Бразилия.
ПС. Ако в този www.ldm-tuning.de понадуят още малко цените и може да направят "конкуренция" на производителите на части за класически ... Поршета. Караш Трабант - поддържаш Порше  ;). Но трябва доста хляб и вурстчета да изядат докато докарат качеството на ето този швед напремер https://www.jpmotorsports.se/produkter#ms250. Които също дава гаранция, фактури, плаща данъци и заплати (в Швеция, не в Китай), сравнително малка и бутикова му е фирмата, но на практика нищо не рециклира, а ПРОИЗВЕЖДА нови и качествени неща. И има клиенти от цял свят.
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 19:17:34 от Nik1600GT »

Февруари 12, 2020, 20:22:20
Отговор #36

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тези немци (ако настина са такива) https://www.ldm-tuning.de/en/trabant_601/ определено продават на сериозни (меко казано) цени.  За доста масова и народна кола като Трабант цените са повече от високи и това идва да покаже, че просто нямат оборот и продават на принципа ден година храни или който се излъже. Освен Трабанти т.нар. колекционери и реставратори карат и поддържат и други класически коли. И много лесно могат да сравнят цените. За сведение - продават РЕЦИКЛИРАН (не нов) колянов вал (при това искат да се прати стария) за Трабант на цени от порядъка на 550 евра, а моят НОВ спортен колянов вал за Кефера (английско производство е, не е китаец) през 2011г.  го купих за 220 паунда! И към 2020г. коляновия ми вал нов пак е доста по-евтин от този РЕЦИКЛИРАН за Трабант. Двете ризи и бутала на трабанта РЕЦИКЛИРАНИ (така пише едно към едно в сайта поне за ризите - overhauled cylinders) струват 330 евра, а моят комплект за Кефера от ЧЕТИРИ НОВИ Колбеншмидт ризи+бутала (със съответните нови сегменти и бутални болтове) на два пъти - през 2011 и 2018 година го купувах за 160 паунда от Англия. Е, бразилски е, но не е гаражен - немците отдавна са изнесли прозводството на много неща по целия свят и Колбеншмидт имат завод (и) в Бразилия.
ПС. Ако в този www.ldm-tuning.de понадуят още малко цените и може да направят "конкуренция" на производителите на части за класически ... Поршета. Караш Трабант - поддържаш Порше  ;). Но трябва доста хляб и вурстчета да изядат докато докарат качеството на ето този швед напремер https://www.jpmotorsports.se/produkter#ms250. Които също дава гаранция, фактури, плаща данъци и заплати (в Швеция, не в Китай), сравнително малка и бутикова му е фирмата, но на практика нищо не рециклира, а ПРОИЗВЕЖДА нови и качествени неща. И има клиенти от цял свят.
Точно това, имах предвид!

Февруари 12, 2020, 22:38:42
Отговор #37

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
То стана като във Фейсбук страницата за ретро коли , някой пусне  обява и се почва с подигравките за цените. Забелязал съм , че това е наша  национална черта, независимо каква е цената , висока , ниска , се намират едни 80 % от писалите в обявата, които се подиграват.
Истината е, че Света е пълен с какво ли не , всичко е на един клик разстояние , и на човек ако не му е изгодно просто подминава и АКО може си намира по -евтино, това трябва да го схванем , че живеем в конкурентен Свят и след като на някой му е скъпо , просто си намира изгодното за него.
Хубавото е че има избор, но това да се прави анализ защо се продава по скъпо или , че някой е печалбар е изначално грешна тактика.
Аз мога да дам пример със себе си, аз съм производител , не търговец  и като такъв много добре знам цената на нещата , които моята компания произвежда. Това някой да дойде и да ми държи сметка какви цени държа е меко казано проява на лошо възпитание , хората правещи неща много добре знаят как да калкулират цената си така че да е конкурентна.........

В сайта има волан , който търся от месеци, 86 евро е ,ако не намеря читав такъв тук в БГ ( до сега нямам успех)  то ще си купя от сайта , защото там го има  и ето как  се определя цената на нещо, според търсенето и предлагането ;)

Февруари 14, 2020, 16:46:59
Отговор #38

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
То стана като във Фейсбук страницата за ретро коли , някой пусне  обява и се почва с подигравките за цените. Забелязал съм , че това е наша  национална черта, независимо каква е цената , висока , ниска , се намират едни 80 % от писалите в обявата, които се подиграват.
Баш натам отиват нещата...Няма смисъл да задълбавам, по скоро май трябва да се направи отделна тема "Шок цени" в раздела с общите приказки, където ще можем да си плюем свободно по чуждите магазини без да трупаме излишни коментари в темите с проектите. ПП само се чудя защо, все още някой, който "познава парите" у нас не се е сетил да им подбие цените на немците. Всъщност, сетих се- никой в България не може да рециклира вал за Вартбург :) И последно, за любителите на шок цени , може да разгледате https://www.retro-garage-dessau.de/, както и аукционите им в ибей.

Толкоз.Спирам.

fokke, ако имаш интерес към нещо , мога да ти съдействам, вече имам доста опит с пазаруването на части от различни търговци в Германия.

Февруари 14, 2020, 17:27:16
Отговор #39

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Юри , ами благодаря ти , може и да се възползвам от  предложението ти. До момента читави седалки не намирам в БГ и здрав волан какъвто е имала колата  като нова. Майка ми без да каже преди години  видяла че волана оригиналния се цепнал в средата  и казала на едно момченце да го подмени и той й направил услуга и сложил от меките а стария го прибрал , като вероятно го е изхвърлил . В последствие разбрах какви ги е свършила но бе късно :))
В нета има доста нови тапицерии за двете предни  седалки  , задната ми е като нова . Проблема е че точно като оригиналните няма , та ще продължа търсенето

Трабантчето е готино колега, харесва ми! Във Фейсбук има Трабант група и бих казал, че ако ти трябва нещо там би го намерил, хората са готини. Това което направих аз : подариха ми Трабант и стоя 3-4 години в гараж без да го барам изобщо. Реших да изчакам с реставрацията. За няколко месеца с приятели го стегнахме да бъде технически изправен и за едно лято му навъртях над 2000 км само градско. Цялостната реставрация още си я чака. Лека-полека нещата ще станат.  8))

Петре, тия фейсбук групи са полезни  и аз съм член и на двете.