Автор Тема: Спирачна система АТЕ  (Прочетена 11572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2011, 11:05:09
Прочетена 11572 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Забелязвам, че на доста от европейските автомобили през 70тте и 80тте години са монтирани спирачни ситеми АТЕ.

Преди няколко дни се занимавах с едни резервни спирачни апарати от Alfetta GTV 2.0 .
Въпросните апарати бяха запекли здраво, целите в ръжда.
Идеята ми е да ги разглобя, прегледам и подменя гумичките и прахозащитният машон и да ги монтирам на моята Алфета.
Предварително ги напръсках с WD40  за да отпуснат малко, но и това не помогна.
От всичките 4 буталца излезе само едно при надуване до към 10 атмосфери.

Видях, че няма да станат така нещата и раглобих двете половини на апарата и в момента съм накиснал 3те части в нафта.
Ще постоят две седмици и пак ги започвам.

Моите наблюдения по вече раглобеното бутало показват, че една от причините за "задържане" на спирачките е скъсване на предпазния маншон.
След това навлизат прах, вода и боклуци и се натруват по външната част на цилиндърчето (към накладката) и при движенето си буталцето се повлича от наслояванията и се измества от правилната си линия на движение, в резултат на което вътрешната част на буталцето задира в противоположната стена на натрупалите се наслоявания.

На снимките по-долу се вижда наранената повърхност на буталцето. Цилиндъра е в по-добро здраве, явно покритието на буталото е по-крехко.

Имаше и доста мръсотия в канала на уплътнението на самото бутало.
Струва ми се, че това също води до изместване на уплътнението и задържане на буталото.

Друг проблем, който възниква при разглобяване на двете половини на спирачния апарат е как да запушим двете симетрични магистрали от двете страни на апарата.
Аз си изрязах едни гарнитури, които запушват желаните отвори в зависимост от това, кое бутало искаме да разглобим.

Това е за сега. Като се накиснат добре апаратите пак продължавам.

П.П. По-долу са сравнени и спирачни апарати и накладки от Alfetta GTV 2.0 (по-големите) и Giulietta 2.0
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 24, 2011, 13:02:09
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм, аз му ядох главата така. Горе-долу описваш обичайно положение на амортизиран спирачен апарат, лошо няма. Но, не със шкурка буталата. Щом не са корозирали/ наязвени, не бива. Завърташ ги (аз на струг) и шлифоваш със Р2000 водна, но вместо вода с масълце. Това ти гарантира, че няма да се появят тези драскотини, които иначе стават. Същото се отнася и за цилиндрите.  На пипане не се усещат, но не бива да ги има. След като подмениш разните прахозащитни и уплътнителни О-пръстени/маншонета, набави си грес за тях, силиконова. Тя не влиза в реакция със спирачната течност и не се разлага, респективно и след време няма да запича. Намазва се тънко по буталцата, пръстенчетата и цилиндърчетата. После, дори да се случи колата да застои по-дълго време, гаранция, спирачки проблемни/задържащи няма да има.  Добре е да минеш с едно микрометърче буталцата, за да видиш къде си в допуска. Него ще дириш в книгите. Ама, да ти кажа от добри чувства, добре е да си в граници. И от гледна точка на сигурност, и от друга страна, безгрижие. Е, има разни ентусиасти, които биха ти събрали апарата и крив, негоден. После ще го кълнеш през 1-2 месеца, докато не ти писне и го сдялаш, както трябва.
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 13:10:54 от Тодор Живков »

Февруари 24, 2011, 13:17:52
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Поизтърках налепите по буталото, но не с шкурка, а с едно абразивно кече.
Стори ми стори ми се достатъчно нежно.
Ще ги довърша с водна шкурка 2000 както ти препоръча.

Повече ме притеснява ръба на буталото, който е неко очукан.

Как ви се струва буталото на снимка 4? Ясно ми е, че контактната повърхност с накладката е полукръг, но другата част се чудя дали е оронена или така е произведена  :-\ Не личи да е удряно или счупено скоро нещо от нея.

Този комплект апарати така или иначе ми е експериментален.
Идеята е да ги оправя, слагам ги на колата, карам това лято и наесен си връщам оригиалните, с които е дошла колата, но ревизирани!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 25, 2011, 02:44:12
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Някога е попрегрявал. После карал и позадържал, а и корозирал през вековете. Ако предположа, че и диска с който е работил на младини, след живота си е дошъл на неговия хал, ( поизтънен, поизкривен и цялата тая маса карана така) ето ти картинката. Достатъчни са 30+ години, никакво почистване и гален да е, пак ще се поозъби, но не чак толкова де. Да си кажа направо, без да те плъзгам. Тоя апарат, без нова карантия вътре, няма да го бъде, както трябва. Да го караш временно, е, отваряш си една работа 2 пъти. Тази твоя слънчева кола, вземи си ревизирай спирачките, вместо да я кичиш със вторични суровини. Но, щом ти харесва.  :)
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 02:46:58 от Тодор Живков »

Февруари 25, 2011, 09:45:36
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ще видя как са и другите цилиндри.
До колкото ми обясняваще Madboy, при тези апарати има вероятност да се образуват пукнатини по периферията на цилиндъра.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 26, 2011, 16:28:47
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Съгласен съм с него. Но, това ще бъде компонент съсипан от доста динамична употреба и немарливост. Тези бутала са метални, което за своето време е нормално оборудване. По този начин, горещината от накладката се предава на буталото, а то на цилиндъра и двете на спирачната течност. От години по-екстремните спирачки се правят с пластмвасови бутала. Не са по- добри от металните с разликата, че не топлоотвеждат и не бутат ефективността на хидравликата, като система.

Март 02, 2011, 20:02:34
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Защо не си поръчаш направо нови части от генералния представител на ATE, виж колко поръчки са направили хората, направо са изпокъсали тефтерчето  ;D :D

Април 05, 2011, 12:44:01
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Теодоре, трябва да отвориш музей!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 05, 2011, 21:08:29
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Под тая окършената периферия на буталцето от снимка 4 не ляга ли прахозащитния маншон?Щото ако е така не е хубаво....
 На Монцата ми задните апарати са такъв тип,но ги разглобих и ревизирах лесно...обаче ми направи впечатление,че като ги събирахме баща ми намаза буталцата с техн. вазелин,ама не ми каза що....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 06, 2011, 09:33:42
Отговор #9

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да, маншонче по принцип има, но от него не бе останало нищо :)

Автомобила на, който са били е каран докато се движи :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"