Автор Тема: Retromobile Paris 2020  (Прочетена 5420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2020, 19:49:57
Прочетена 5420 пъти

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Тази година с жена ми решихме да отбележим празника на виното в неговата столица. Разбира се, няма нещо случайно. Знаех предварително каква програма да си направя и къде какви мероприятия се провеждат 😎

Дойдох, видях коли каквито рядко се срещат, поснимах и споделям.

Ланчиите ме посрещнаха още на входа.


we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 11, 2020, 22:44:50
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотно!  :)
Чакаме ти с удоволствие снимките, особено с на сенйорите Джани и Винченцо истинските им пре-Фиат конструкции.

Февруари 12, 2020, 15:11:15
Отговор #2

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Еми, може и да разочаровам... Не успях да вляза в една от залите, а достъпа до парцела с колите на търг също беше ограничен. Изпокарах се там с организаторите, щото те си бяха прави за себе си, а аз за мен си, но това не промени особено нещата, та изпуснах татрите, 125 г. Шкода, 40 г. Фиат панда и кой знае още какво, но това не можа да помрачи настроението ми кой знае колко.
Също, не всички коли бяха италиански, но ето тук една френска кола с италиански мотор...



Скоро ще пусна всички снимки, лично мен това "на час по лъжичка" много ме дразни, хаххаха. Просто още не сме се прибрали, а както се знае интернета у нас си е най-бръз и най-убав
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 15:25:02 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 12, 2020, 22:32:34
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Уха, ралиджийски СМ, весело. 

Ама разбира се.  :)
Аз като съм в чужбина, също не пускам никакви снимки, докато не се прибера.
Основно да не си губя времето с бавен уай-фай, и да не си горя мегабайтите излишно през тел. Нет. Като се върнеш, тогава ги пускай другите, ще се чакаме. По-късно, но по-богато, е по-добре.

За чешките талиги, да, голям интерес нещо се заформи с тия тематики.
Пиша си тия дни с един англичани, големи фенове на Татри, и те ми казват, че сега ще е голямото завръщане в модата на тия чудни и чудновати коли.

На острова между другото има много сериозна група карачи и плащачи на Татри. В 90-те години вече затъващата автомобилна дивизия на Татра се самоиздържаше почти основно от продажби на по няколко бройки годишно за Англия основно експортирани, от последните Т-613-4 и T-700.
Тогава тия последни лифтингосани 613/T-700, не знам дали са били правени с десни волани, си бяха доста скъпи. Там на острова им искаха нови цени от по няколко десетки хиляди паунда.
Това преди 1/4 век си бяха цени, не много по-евтини от някоя добре оборудвана еС-класа или 7-ца.

Гледам по време на салона е имало два търга, на СОТБИ И АРТКУРИАЛ.
Тоя на Арткуриал чисто субективно го намирам с много слаби резултати.
Една огромна част от по-скъпите и редки коли ни са продадени, а тия продадените ги намирам шитнати за много умерени цени, за съответните им състояния и точни версии.
Като цяло, скептичните прогнози на пазарните анализатори по отн. на пазара на ретроколи сега и за в близко бъдеще, изглежда се реални. В посл. 2 години определено има някъде лек, а някъде и сериозен, спад на цените.

https://www.artcurial.com/en/sale-3980-retromobile-2020

https://www.artcurial.com/sites/default/files/2020-01/3980.pdf

А тоя на Сотби търга, според мен, въпреки общия по-малък от на Арткуриал приход, процентно като успеваемост и видимо по резултатите, е по-добре.
Специално в категорията високо класни немски спортни коли от 50-ти и 60-те години, постигнатите цени са си високи.

https://rmsothebys.com/en/auctions/pa20

https://rmsothebys.com/media/130236/rm-sothebys-paris-2020-results_lot-order_euro.pdf
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 23:03:45 от USfan »

Февруари 17, 2020, 15:35:26
Отговор #4

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 17, 2020, 15:38:47
Отговор #5

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 17, 2020, 16:28:25
Отговор #6

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Браво, голяма красота. За пореден път се убедих, че преди години са произвеждали произведения на изкуството. Голяма завист ме загриза, затова къде и се подмотвал. :)

Февруари 18, 2020, 10:06:48
Отговор #7

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Посетих изложението в събота и макар, че отидох в 10, когато отвориха вратите, имаше огромна тълпа народ пред всеки от входовете. Това, че почакахме 20 мин. за да влезем не беше проблем, но заради тълпата трудно можеше да се направят читави снимки. Другото е въпрос на организация, от сега замислям в края на месец май ходене в Италия, като разбира се част от разходката включва и подобни мероприятия. Така де, не може само по музеи и магазини да се ходи. Иначе от този парижки тур бих отбелязал качването ми на кулата, (за мен си е постижение тази височина, Версай и не на последно място експозицията на Да Винчи в Лувъра - впечатляващо беше.

Черешката на тортата, поне за мен, бяха ето тези няколко автомобила на студио Бертоне от 70-те години.



С това снимките ми приключват, като евентуално, ако се докопам до телефона на половинката, може в последствие да добавя още някоя.

we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 18, 2020, 10:19:52
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Свилене, нямаш ли някоя снимка от щанда на Jim Stokes Workshop (JSW), предпочитаните реставратори на предвоенни Алфа Ромео ?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 18, 2020, 15:09:19
Отговор #9

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Не, това е всичко.
we all have wings, but some of us don't know why