Автор Тема: Jaguar Sovereign X300 4.0  (Прочетена 3996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2023, 17:23:56
Отговор #30

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
покрай джага нищо ново, алтернатора се предаде и седи на един паркинг, чака да се наканя да го свалим и да се рециклира... една камара дреболии има за смяна по него.
 джипа още не е събран...не жена ми сув-чето и то с някъв проблем неясен, по сервизи напред-назад. абе леш. от 4 коли - една в движение.

След подобна каръщина и с моите коли рязко станах суеверен и спрях да публикувам снимки  8))
Всичко се нормализира почти на мига  O0

Декември 19, 2023, 09:17:35
Отговор #31

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Ами, още като си купих първия Джаг, Серията 1 ХЖ6, а това беше в началото на далечната 1993 год, ми се изгубиха при каране късите светлини, и карах само на дълги, даже и градско.
После имаше разни други малки проблеми, най-вече по двете електр. помпи за двата резервоара.
Та тогава един приятел немец, беше в Германия търговец на ретро английски коли, ме пита през смях, дали ми е харесало запознаването с Лукас- Принца на тъмнината. ))
Той бил официалния повелител на всички продукти на Бритиш Лейланд, хаха.

Ето една поредица от кратки вицове и каламбури, осмиващи качествата на ел. продуктите на фирмата на Йозеф Лукас, които са много забавни.

https://www.mez.co.uk/lucas.html

https://mossmotoring.com/prince-darkness-joseph-lucas/

Иначе като цяло, особени други проблеми по тоците на този ми ранен ХЖ6, а на другите ми два последващи Джага, дето ги карах през 90-те год, Серията 3 ХЖ6, и едно ХЖ-еС купе, не съм имал.
Но пък тогава, преди повече от 25 години, те бяха отн. по-нови коли.
ХЖ6 Серията 3-ката ми е бил на 12-13 години, като го купих, а купето ХЖ-еС, на 15.
Така че по-късно през десетилетията и при следващите им собственици, е могло да се сбъгясат повече в електрическо, а и в други техн. отношения.

Що се касае за Рейндж Ровъра ти, въпреки както пишеш за разните му проблеми, считай се за късметлия, предвид че основните му агрегати предполагаемо не са зле.  :)

Моите свидни спомени от каране на Рейндж Ровър са от средата на 90-те год, когато като бях служител в администрацията на кк. Албена, имах късмета да карам на интервали две лета- 1995 и 1996, по принцип служебно, но често и като лична кола, един мишосив металик 1992 Рейндж 3.9и, с 5 ръчни скорости.
Докато аз го карах си беше добре, но преди това, още като беше в гаранционния му период, избомби предния мост, и в Дарукар /тогава току що-бяха станали Ровър сервиз и вносители, освен на БМВ-тата/ му го смениха гаранционно, а струваше бая хиляди ДМ.
После, вече май в 1997 год, избомби и задния мост с диференциала му, който пък от курорта /тогава още държавна фирма/ вече му платиха смяната с нов, пак на стойност много хиляди ДМ.
Така че Рейнджовете поне 1-ва Ген си бяха капризни, особено нещо ако на им сменяли редовно маслата по дифовете.

Но пък, какъв кеф беше тази кола за каране, дори и при агресивно каране в завои, въпреки яко люшкащата се каросерия и меко окачване с 4 спирални пружини.
Имам страхотни спомени с този Рейндж, и сега ме е яд, защо по-късно не си купих някой сериозно хубав от 1-ва Ген, още като им бяха ниски цените, като бяха примерно 10-15 годишни коли.
Сега запазени и непипани бензинови 1-ва Ген, особено къси ранни 3-вратки, или особено късни Рейнджове дълга база ЛСЕ с 4.2 литра мотори, вече си настигнаха и надминаха цените като нови.

Декември 22, 2023, 12:40:14
Отговор #32

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
След подобна каръщина и с моите коли рязко станах суеверен и спрях да публикувам снимки  8))
Всичко се нормализира почти на мига  O0

абсолютно същото наблюдавам и аз - в момента, в който пусна пост в група или нещо подобно, на мига нещо думва, последният пример е от снощи - качвам снимки в една група, сутринта - лампа за антифриза... отварям - теч... добре, че беше хлабав маркуч само (засега поне изпари теча и няма нов)

ще пробвам твоята стратегия.

Декември 22, 2023, 12:47:17
Отговор #33

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Люси, и аз имам едно лято бачкане в Албена като студент, но по-късно, лятото на 2006г беше, в рентакар-а

иначе рейндж като моя освен драми с прегряване и съответно крив блок, понеже е алумин, и разни бъгове от няколко датчика по окачването, няма

през 2009-та имах опция да купя рейндж класик от последните, т,нар soft dash, с 3.9 автомат и яка комплектация, за под 3х лв, с външни забележки и нацепена кожа, но напълно работещ и редовен.... тогава карах 124 купе и реших, че втора меркаклийска кола ще ми е нанагорно, и така... беше зехтинен цвят със сива кожа

по-късно, 2012, мой колега който живее в София принципно, ми беше дал за седмица един пак Класик, но баш последните бройки, 94ти набор с вече 4.0л мотора, който е много различен от 3,9 - този беше златист със светлокафяв салон, разкошен, пак Воуг... оттгава и се запалих за рейндж ровър, просто няма друг подобен автомобил - и возене, и звук, и позиция на шофиране... Гегата примерно е много различна, макар и сходна концепция

Декември 23, 2023, 13:41:29
Отговор #34

Активен дядо владо

  • Публикации: 44
.....къси ранни 3-вратки,[ /quote]Къси, колко да са къси ранните, шасито е еднакво 100" ;D 108" става по-късно ...и при правилна експлоатация не чупи мостове
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27