Автор Тема: Англичанките на USfan  (Прочетена 16220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2023, 20:33:39
Отговор #80

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
имаш шанс да придобиеш такъв за само 10к в лева - топ оферта отвсякъде! следя го отдавна, беше 19, после 15....12...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11662383478221655&slink=uquzoe

Да, този изглежда добре, би бил добра покупка за някой сериозен като нас в пристрастяването, англофен.
Но предвид, че съм имал вече 2 бройки класически ХЖ6, а именно- 2.8 литра Серия 1 с ръчни, и 4.2 литра Серия 3 автомат, и че гледам все пак да не повтарям каквито коли съм имал /освен ако не са отн. по-екзотични, или спортни/, то би бил приоритет за гледане за бързо купуване ХЖ6 4-литров х300 като твоя, както и ХЖ12-моторизиран ХЖ седан /и то от всякаква генерация с 12-така/, стига да е в добро състояние, и на цена разбира се, умерена.
« Последна редакция: Декември 18, 2023, 20:50:51 от USfan »

Декември 25, 2023, 20:36:35
Отговор #81

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Колегата Къци ми прати за коледен поздрав това видео, скоро излязло, от иначе доста сериозния и задълбочен Тубаджия- Номер27, за кото му благодаря.
В него се разглежда детайлно, да го кажем, мъсълседана на Триумф в 60-те години, версията 2.5 литра Порт Инжекшън, на моя Салуун 2000.
Сравнява го тубъра с Лотус Карлтън, което си е сериозен комплимент.
За тези които не знаят, този Лотус е всъщност евроизвестния Лотус Омега, но с десен волан.

Жалко, че в края на 60-те години концерна Лейланд-Стандарт, които са собственици на Триумф фирмата, влизат в обединение с БМС, и правят печално известния Бритиш Лейланд Груп.
Този мърджър намалява силно финансирането на фирмата Триумф, за сметка на конкурентните им вече вътре в концерна- Ягуар и Ровър марки.

Ако на тоя 6 цил. инжекцион 2500 ПИ Салуун модел, му бяха сложили например 4-клапанова глава, по примера на по-късния 4 цил. Доломит Спринт модел, то Триумф наистина щеше да направи ултимативния екзекутюв спортен седан на 60-те.
Щеше да стане кола, достойна за пряка конкренция на дебютиралите през 70-те 528 и 535и върхови версии на новата тогава и станала иконична, 5-та Серия на БМВ.


Март 04, 2024, 20:48:00
Отговор #82

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Днеска мислех на това хубаво време да разходя Триумфа /от над 2 месеца не беше каран/, до близката събърбия на София, че хем имах работа до планината Люлин и Горна Баня, хем времето бе страхотно за природни разходки.
Триумфа си запали много добре, въпреки според мен още нуждата от вакуумен реглаж на карбовете му, но таман да тръгна да го вадя от гаража ми, и се сетих ,че няма охл. течност, и требваше да го угася и прибера.

Още през м. Декември му излях каквито имаше остатъци от вода и стара охл. течност в него /за целта Този модел 2000-25000 Салуун си има фабрично едно доста удобно канче на ориг. му радиатор/, с идеята да ме наливам нов антифриз, ама така и не му бях налял.
Някъде в гаража си бях затикал една туба антифриз концентрат, но пък не можах да я намеря сега.

Щеше да се размине английската разходка, и да ползвам нещо скучно бюргерско за превоз, за тоя почивен ден. Но пък за мой късмет, съседа Стенли нещо звънна, и се отзова да ме повози така малко авантакис  :)), докъдето исках да ходя.
Съответно обиколихме събърбията, а за компенсация че ме вози, аз пък го черпих разни вкусни неща, по разните готини заведения над и във Горна Баня.

Та, Джага и на градските дупки си вози хубаво, но на дълъг път, особено така до 100-120 км/ч скорост, е просто идеален.
Безупречен комфорт на окачване има с тия му 6 пружини и 6 амортисйора общо дето има, а има и пълна тишина в салона, поне до нивото на тия скорости.

За 1968 год, когато дебютира първия ХЖ6 Серия 1, наистина това тогава е бил най-модерния и най-перфектен за времето си луксозен салон, в пъти примерно по-модерен на пътно поведение и комфорт, от да кажем, големия му конкурент тогава, Бенца еС-клас в108 конска глава.






















Април 13, 2024, 11:24:36
Отговор #83

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Три останали на компа ми снимки с Триумфа, което мисля ще е интересно да се качат и тук в темата.
Първите две са от купуването на колата през есента на 2021 год, и я показват паркирана пред гаража на собственика, където той я вадеше обикновено уикендите да седи.
Виждат се и соц. синтетик калъфките, с което той е покривал десетилетия наред, поне от края на 80-те год. насам, седалките с естествена кожа, че да ги пази от слънцето /отн. неуспешно/ в редките в посл. десетилетия моменти, когато е карал колата.

Третата снимка е от есента на мин. година, по време на разходките ми извън София с Триумфа Салуун, и ме показва така спонтанно, хах, как му правя разни работи по мотора.
Най-вече трябваше да му сменя ориг. Лукас-бобина с Бошова, както и кондензатора, заради загубата на искра, дето тогава взе да прави при това пътуване в провинцията, като загрее мотора.
Както се вижда и на някои предишни снимки, съм облечен с един от няколкото ми налични английски бордо пуловери, да съм в тон цветово с Триумфа. ))

На последните две снимки от Нета, пък се вижда един от легендарните няколко бройки състезателни рали-Триумфи, 2500 Порт-Инжекшън лифтови модели Салуун, които участват в ралито Лондон-Мексико през 1970 год.
Конкретната кола се хвърля в 50 метрова пропаст по време на един от етапите в Аржентина, но екипажа оцелява.







« Последна редакция: Април 13, 2024, 11:57:13 от USfan »