Автор Тема: По следите на Англичанките...  (Прочетена 14574 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2020, 21:17:19
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ей, твоя Х300 е вжесток цвят, много ми харесва!  :)

Що се касае за ТВР-ите, най-горния Грифит, в периода 2000-2005 години, някъде там, го караше един от директорите на Първа Инвестиционна банка- Йордан Матев се казваше или нещо такова. Имаше го от почти нов.
Не знам дали той го е купил от автокъща, или след смъртта му /той почина за съжаление отн. млад/ е продаван на обави.
Този директора почина преди може би 10 години.
А Соф. номер с префикс само С, но вече на синята евролента, е издаван в периода 2000 до края на 2005 година, та тогава в началото на Милениума, трябва и да регистриран поне с този му номер у нас- Грифита.
Аз съм говорил с Матев за колата, някъде тогава назад в годините, много си я харесваше.

Ами жалко, че май само 3 бройки е имало у нас от продектите на Тревор Уилкинсън. Честно казано, извън Грифита на директора, аз нито съм чувал, нито съм виждал друг ТВР у нас, така че останалите 2 бройки даже надминават очакванията ми.


Септември 03, 2020, 10:09:50
Отговор #11

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Ей, твоя Х300 е вжесток цвят, много ми харесва!  :)

Що се касае за ТВР-ите...
Останки от жесток цвят за съжаление - преди години го правиха в един  уж реномиран сервиз, ама само уж - скапано изпълнение. Ще ходи за смяна на задни вежди (и някои други интервенции) и боядисване в някакъв момент. Има и други неща за правене, но едно по едно.

ТВР модел С (май S3, не ги различавам различните С-ове) се подвизаваше преди 16-17 години в Кранево. Червен, с белгийски номера, но го караше нашенец. Същият, но бял, без номера, видях в София (преди 3-4 години)  - натовариха го на репатрак в посока Германия.

Септември 03, 2020, 23:14:10
Отговор #12

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
благодаря на колегата от предната страница за снимките на ягуара, страхотни са! :)

Септември 21, 2020, 10:09:15
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Един приятел тия дни го снимал по София.
Колата е 80-ски карбураторен Корниш 2. Докара го от САЩ някъде в 2007-2008 един мой добър познат, виден автотърговец на олдтаймери- Митко /той още края на 80-те идваше на Магура с един 1967-68 Мустанг 289 инча мотор кабрио, който го взе от Плевен/.

Някъде в оня период- 2008-2010, той ме е возил и на Ролса, че го водих до Вилнер да го запознавам, да му правят наново в кафява кожа салона на Корниша, когато там карах и 1987 Станга ми ГТ кабрио, за оправяне на кожата ми по седалките.

Много хубаво вървеше за само 200 коня карб. осмак Корнишона.
А и возеше много хубаво, а не се накланяше много в завои, заради хидропневматичното лицензирано от Ситроен окачване.









Септември 27, 2020, 17:28:48
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
В София  :)


Септември 27, 2020, 23:14:59
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В София  :)

Браво, това е много ранно и ценно Хийли, още с 4 цил. мотор и от версията с обърнатия трапец-радиатор.

Септември 27, 2020, 23:39:36
Отговор #16

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
хийлито и корниша с кеф бих ги притежавал....  8))

Септември 28, 2020, 16:31:00
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
хийлито и корниша с кеф бих ги притежавал...

Абе, какво да ти кажа, Прасето /това е прякора му на биг Хийлито, а на малкото 1000 кубиково Хийли прякора е Жабка-Фрог, или жабешки очи-Фрог ай/ друса много, шумничко е, тесничко е навсякъде /освен от към дължината на отсега за краката/, не му се регулира наклона на облегалките на седалките, а и в тая му ранна версия няма и вдигащи се странични стъкла, та не бих ти го препоръчал за ежедневка.  :))
Така сигурно мислят и другите де, че гледам не ги карат много...  ))

Шегувам се, разбира се.
Абс. необходимост е за всеки авто и брит. ретроентусиаст, да има и кара не 1, ами ако може и всички версии на Хийлитата.
Аз лично, като човек с доста опит с чужди Хийлита и чужди Е-тайпове в студентските ми години в Германия, по го харесвам Pig-a, и ми е по-забавeн на каране /но не на возене/, от който и да е сериен Е-тайп /или спрямо който и да е предишен сериен ХК Джаг/.
А това вече, е доста смело за повечето англофили, твърдение.

Е ме тук с една прилично рядка заводска рейсинг версия, ЛеМан-Спек 100 М модификацията на Прасето.



А това Прасе долу на обявата, са го продали сега пролетта РМ-Сотби за отн. умерена цена, и то за такава запазена в оригинален вид и с всички ориг. компоненти М-версия, и на такъв престижен търг.
Въпреки тъпата и традиционна за селяци американци, макар и отдавнашна смяна на оригиналния 2-тонен черно-бял цвят, с това силно неадекватно за Хийли, а и въобще за англ. спортна кола ярко кармазъ, извадил е някой буржоа наистина късмет с конкретната покупка.

https://rmsothebys.com/en/auctions/0120/driving-into-summer/lots/r0173-1956-austin-healey-100-m-le-mans/895722
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 17:01:26 от USfan »

Декември 21, 2021, 23:08:17
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Изрових си някои интересни, но залежали в архива на един от лаптопите ми снимки, и преди да ги изтрия, се сетих, че ще е добре да ги имаме в архива на Форума тук.

Този Астон Ванкуиш от втория лифт на 2 Ген, бе няколко години собственост на един мой приятел и наш колега ретрофен, иначе почитател и собственик основно на амер. коли.
Намерих му го по Нета, почти нов демонстратор, от представителството на Астон в Берлин, към периода на купуване, ако не бъркам годините, някъде в края на 2016 год.
Тук сме с щастливия собственик, майстора Сашо, и с колегата Стенли, пред сервиза Кобра-2, където Астона получи първото си обслужване на БГ земя.

В крайна сметка, тази мома англичанка не му хареса на собственика в дългосрочен план, понеже той прецени колата /барабар с все пак 600 конявия атмосферен 12-так 6-литров мотор/, за не съвсем мегадинамична, поне не на фона на другите му спортни коли с 8 цил. компресорни и турбо мотори, и затова и го продаде Астона, някъде в 2017-2018 години.

Аз лично го намирах Ванкуиша за абс. очарователен, който щеше да е по-интересен за каране Астон, само ако беше по-малкия модел Вантаж Ве-12 еС, и с ръчни скорости /лифта на Ванкуиш 2 Ген е само със сериен 8-скоростен Зф автомат/.

На снимката пък с Лотус Севън репликата съм увековечил една бивша )) приятелка на колегата Стенли, като бяхме на някакъв ретропарад, може би в периода 2015-2016 години, не беше Спасовден.
Интересно тази реплика дали е на някоя авторитетна фирма като Катерхам напр, или е нещо по-надомно правено.
Пропорционално иначе изглежда добре проектирана и направена.










« Последна редакция: Декември 21, 2021, 23:28:50 от USfan »

Декември 24, 2021, 13:16:18
Отговор #19

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Днес посока към Варна се разминах с кола теглеща платформа на която беше качено пикапче Миникупърче или Морис, сивкаво на цвят.Не си бях включил регистратора да записва и няма снимка.докато зяпам на платформата какво има качено не обърнах внимание какво я теглеше, май Хонда с обратен волан...
Ще е интересно някой да сподели...
Страхотно моделче!
Too dumb for NYC, too ugly for LA