Автор Тема: По следите на Англичанките...  (Прочетена 15895 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 14, 2023, 13:06:27
Отговор #50

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
нямам против хром джанти, просто стилът на тези е 60тарски, и на кола от 80те не ходят по мое мнение... а полирани lattice джанти, особено от широкия модел 8нча, стои топ отвсякъде

Юли 31, 2023, 11:14:27
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето две бели /или при по-старата, офУайт/ 50 до 65 годишни котки, вероятно не много отдавна внесени в БГ.

Е-тайпа Купе от Серия 3 във Варна, и предполагаемо е още с амер. регистрация, съдейки по липсата на преден номер.
А седана Марк 2, който е с ляв волан и е окомплектован с отн. редките за тази версия джанти със спици /забележете разликите в централните гайки за затягане, спрямо подобните със спици джанти на Е-тайпа/, пък се кара в района на Разград.









« Последна редакция: Юли 31, 2023, 11:48:44 от USfan »

Септември 10, 2023, 12:21:30
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Този хубав зелен Джаг ХКР-8 Купе от 2 Ген седи в подземния гараж на х-л Добруджа, и се кара лятото по Балчик основно.
Отзад на задницата му, завит с покривало, пък е паркиран моя Джаг еС-Тайп.
А откъм страната на предницата на ХКР Купето, се вижда тъмносиния ми Голф 1 кабрио.

За разлика от други подземни гаражи по морето, вентилацията на тоя обект е силна, та предполагаемо и затова, има и набор на по-интересни коли, паркирани целогодишно вътре.









« Последна редакция: Септември 10, 2023, 13:06:59 от USfan »

Септември 12, 2023, 09:11:45
Отговор #53

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
като студент изкарах едно лято да бачкам в рентакар-а на Албена, и колите ни стояха долу... имам хубави спомени от това време.. имаше тогава едно златисто елдорадо 77ма 8,1, както и един двуврат линкълн континентал черен пак от тия години... цецо елвиса си държеше там розовия кадилак, още без номера, и се разходихме един ден из Албена с него, беше топ атракция

Септември 12, 2023, 15:39:28
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
като студент изкарах едно лято да бачкам в рентакар-а на Албена, и колите ни стояха долу... имам хубави спомени от това време.. имаше тогава едно златисто елдорадо 77ма 8,1, както и един двуврат линкълн континентал черен пак от тия години... цецо елвиса си държеше там розовия кадилак, още без номера, и се разходихме един ден из Албена с него, беше топ атракция

Вярно имаше златисто Елдо преди 15 години в Албена, в гаража на Добруджа. И в Балчик в подземния гараж после седеше това Елдо.

А Цецо Елвиса до по-мин. година пееше там, ама тая година не съм го виждал.
Неговия Кадилак, между другото е некадърно рязан от стандартно купе ДеВил, сигурно у нас в БГ след вноса, е преправен на кабрио.
Веднъж го видях и с вдигната тента, приличаше покрива като от УАЗ-ка. :))

А по медиите лъже Цецко, че точно неговата бройка, мид-60ски модел Девил, била една от оригиналните лични на Краля коли, та затова точно тази си я купил.
Смехории, ама там пенсионираните германци му се радваха на колата едно време.

Мой тая година той някъде на юг пееше.


Септември 12, 2023, 23:33:45
Отговор #55

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
да, добре я помня колата, оригинално е била небесно синя, а даже беше и на газ хахахах :) но си е як модел въпреки колхозните изпълнения  O0

Ноември 08, 2023, 14:26:36
Отговор #56

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Преди няколко дена колегата Митко ми акцентира на един пост в автогрупите по Фейса, дали виждащия се там Триумф Хералд кабриолет, е един от моите бивши такива Триумф модели.

Всъщност от 4-те Триумфа дето съм имал-имам /3 преди, 1 сега/, 2 бяха Хералди /и 2-та Хералда, от версии 1200 по-стария, и 13/60 по-новия, всъщност ги имах в различни периоди в 80-те и 90-те, в съдружие с един приятел тогава/.
Но тия моите Хералди бяха от така нар. стандартен Салуун боди с 2 врати модели, на които покрива е ламаринен хардтоп, и се маха с болтове, и колата става открита, но не се водеха кабриолет тия с хартдтопите, макар да бяха открити. Фабричните иначе Хералд Кабриолет или Конвертъбъл, бяха с платнен покрив с шпригли.
Та, на снимките тук се вижда, че покрива ход хвърления чул на тоя прилично поизоставен на стихиите Хералд модел 13-60, показва наличие на шпригли отдолу, което значи че е кабрио версия.
Има иначе сходство в цветовете, понеже и двата ми Хералда бяха керемидени на цвят /Брик или Маруун, по търговски имена на Стандарт-Триумф групата, тогава/, но тази си е друга кола.

А точно този екземпляр Хералд 13/60 добре го познавам, понеже през целия на период на 90-те години, тази кола беше собственост на един преподавател от ТФМО-то в София, и често седеше и в двора на Техникума, поне до 2000 год. някъде.
Иначе собственика тогавашния живееше в кв- Гео Милев,  и си го по-редовно и паркираше зад панелен му блок, близо там до района на румънското посолство.
Всъщност този човек запродава Триумфа някъде в 1992 год, но предвид, че му искаше тогава към 2000 Долара-3500 ДМ марки цена, логично че за бабешки 4-местен кабриолет с малък 1300 ссм мотор, намаше тогава наплив от желаещи да му го купят.
После този същия собственик в 2000 год го пререгистрирал Триумфа, на тия новите с синя лента номера, и до 2002 год още го караше по София.
Предполагам, че или го е продал след това, или го преместил на пазене в провинцията.

Надали и особено надлежно и документално е прехвърлена колата, че тия снимки са от някакво село близо до Благоевград или Кюстендил, нещо подобно, пък още е на Соф. номера колата.

В тоя и същия поизоставен вид, колегата Иво от Благоевград я беше снимал преди 10-12 години /тука някъде по Форума бяха качени тогавашните и снимки/
Та, оттогава поне, а сигурно и години отпреди това, не е мръднала от мястото си.

И Иво, и някой друг колега, ако я знаят къде е така паркиран горкия Триумф, и ако не е особена тайна местоположението  /не че е особено ценен който и да е Хералд, и не, че ще се изпопребият  :)) хора да го купуват, особено ако с мотива че не се продава, всъщност сегашните му стопани, биха му искали прекалено изтрескана цена/, ще е интересно, да пишат в кое населено място е.

На мен поне ще ми е забавно да се разходя да го разгледам по-детайлно.
Най-вероятно собственика сегашния надали ще го продава, щом така седи неместен от 14-15 или повече години.
Пък и така като го гледам, определено ще си е значим реставрационен проект, особено и като се има предвид,че и преди 30 години му бяха доста шупнали ръждички по бодито, а и гюрука и тогава си беше за тотално правене, или смяна.

Как да е, ето актуални снимки, прекопирани от Фейса.
Показват как не е добре да се пази една кола, особено пък кабрио.






« Последна редакция: Ноември 08, 2023, 14:57:21 от USfan »

Ноември 08, 2023, 15:15:11
Отговор #57

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Ще използвам темата на Люси за да сложа и аз една снимка на Хералд от сайт, който споделих преди време във форума  O0



Това е мястото днес - https://maps.app.goo.gl/THaTXJrCuBxQ7pUA7

Ноември 08, 2023, 17:32:25
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Къци, много интересна снимка.

Този тук Хералд Салуун, предполагаемо е с примерно 2-3 години по-стар от моя първи Триумф /пак такъв същия Хералд 1200 с хардтоп/, понеже този тук видимо със С-Б-серия рег. номер, а моя беше със С-Н.
Снимката вероятно е правена през 70-те ли 80-те години, а съдейки по леката занемареност на Рекорда тип А или Б седан с 2 врати /липсват му тасовете/ по скоро си мисля, че е от 80-те години началото примерно, правена.
Хералда обаче тук е с тасове, което си рядкост за вече тогава към 15-20 годишна кола.
Например и на двата ми Хералда тасовете ги нямаше, като купувах едно време колите.

Ето го моя Хералд 1200, сниман тук в 1988 год, като карах на един съсед и приятел роднините му, на абитур. му бал.
Съседа пък го караха, още по-стилно, с едно червено 1600 Спидер Дуето, което пък беше на бащата на друг наш връстник и приятел тогава.


Март 02, 2024, 21:57:38
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Понеже Джага ХЖ6 на Стенли е с зимни нови гуми, след примерно 1-2 месеца пауза около новогодишните празници, решихме тия дни да го покараме по-интензивно.
На привършване му бяха бензините и в двата резервоара, та на едно спиране се дозаредиха.
Интересно е да си отбележи, че на този ХЖ6 Серия 3 с 4.2 л. мотор амер. версия, както и на моя бивш Серия 3 почти същия дето бе, техните двата резервоара са по 54-55 литра вместимост всеки /по толкова са и резервоарите на ХЖ12/, докато на най-стария ми Джаг, който имах през 90-те години, един от 1971 ХЖ6 Серия 1 с най-малкия 2.8 литра мотор, резервоарите бяха само по 44-45 литра вместимост.

На разход в градско този на Стенли с 4.2 литра много ме изненадва положително. Хем е и с автоматик и катализатор, а на 2 поредни пълнения и мерения на среден разход на трип компа му, веднъж даде 20.2 л, веднъж 20.5 л/100км пробег.
За сравнение, моя бивш ХЖ6 Серия 1 с карбураторен с 2.8 литра шеткак, даже и след  смана на карбовете с други Стромберги 175 модели и след даже реглажа им, зорлем сваляше под 20/100 разход в градско по задръстванията на София, при това преди 30 години трафика по града бе доста по-слаб отпреди.

В това отношение Форд дериватите мотори на отн. по-модерните Джагове въобще не харчат по малко.
Напр. на моя 3-литров еС-тайп с 5-скоростен автомат дават по техн. данни 18.1 литра/100 км, ама реално и той е по-скоро 19-20/100 разход в задръствания.

Интересно, на колегата Марти неговия Х300 ХЖ6 с 4-литров редови шестак с 4-скоростен автомат, колко ли дава точно в градско, при цялата условност, че все пак трафика на Варна може да е една идея по слаб от трафика на София...