Автор Тема: Citroen CX 2500 IE Pallas  (Прочетена 9314 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2020, 20:53:22
Прочетена 9314 пъти

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здравейте съфорумци,

Ето това е новата ми придобивка - Citroen CX 2500IE Pallas.
От дълго време се ослушвам (така не особено сериозно) за първа серия CX, но за последните 4-5 години нищо интересно не излизаше в България.
Винаги съм ги харесвал тези Ситроени, а след запознанството ми с Hydrometalique, след като имах шанс да карам и CX-a му си реших, че един ден ще имам такъв автомобил.
Случайно този Ноември реших да погледна какви автомобили от България се продават в немския www.mobile.de и видях този Ситроен. На софийски табели и на много добра цена.
Телефонът на обявата беше български и звъннах. Отсреща попаднах на много дружелюбен и културен човек. Обясни доста неща за автомобила, който се намираше в Самоковско. И след някой друг ден отидох да го видя. Не беше пален с години, сложихме акумулатор и запали от раз. Стиснахме си ръцете и след няколко дена Весо ми го докара с платформата.
CX-ът е от края на първа серия, с новия 2500 кубиков двигател, 136к.с., 3-степенен автомат и изпълнение Палас. Има предни ел стъкла, ел огледала, ел шибедах (който в момента не работи).
Колата е пребоядисвана преди време и след това почти не е карана. Цветът е тъмно зелен металик, салонът е светло сив, претапициран е прилично добре. Няма почти никакви забележки по ламарините и салона. Годината на производство не ми е съвсем ясна, но е някъде 83-84 вероятно.






След като я докарах и смених масла и гуми установих, че има теч от хидравликата. Освен това жилото на газта заяждаше и колата беше почти некараема. Наско (от Райска градина) смени жилото, оправи някои неща по хидравликата и си я взех. Колата вече се движеше, но отпред явно имаше умрели сфери + все още имаше теч.
Обсъждахме на дълго и широко как се подхожда с ремонтите на тези коли с Борето и в крайна сметка не дочаках да ми дойде реда за втори път при Наско (доста е натоварен с работа и се чака там) и реших да действам сам. Свалих сферите, мислих да взема направо нови. Обаче се оказа, че е сложно с частите за тия Ситроени и само в Старс 94 намериха 2 сфери и от различни производители.
Та реших да отида при така известните "Братята" от Горубляне - хора, които отдавна се занимават с пълнене на сфери. Отидох при тях  измерихме едната - идеална, но втората нямаше никакъв газ в нея. Просто беше със скъсана диафрагма. Наско ме спаси тук и ми даде една стара БХ-ова сфера, която напълхме при Братята срещу 10лв и бях готов. Брятата са готини и освен това са специалисти, така че ако някой има нужда от диагностика на сфери или пълнене - препоръчвам!
Монтирах си обратно сферите и започнах да търся течовете. Първоначално бях решил, че е от рейката, защото точно от нея капеше а и се виждаше леко скъсан маншона от лявата страна. След подробен преглед установих, че всъщност едно маркуче с обратно масло е сцепено и капе точно върху рейката. Купих нов маркуч, срязах стария максимално близо до паяка му и повече не прокапа. Смених исмукателния маркуч на хидравличната помпа тъй като и той беше сцепен.
МЕждувременно разглобих моторчето за чистачката, тъй като не работеше. Оказа се, че греста е станала супер лепкава и пречи вместо да помага на движението+ една контактна пластина беше изядена. Успях да побългаря временно пластината с една едра капка калай, но ще трябва да сменя моторчето за чистачките в близко бъдеще. Важното е, че за момента има чистачка.
След тези интервенции Ситроенът е годен за каране и съм много щастлив. Тази кола е космос! Няма нищо общо с другите ми коли.

Изказвам благодарности на Hydrometalique, който освен, че ме просвещаваше през годините на тема CX, DS, BX , много ми съдейства и покрай ремонтите на CX-a. Той познава тези автомобили в детайли и на няколко пъти направи впечатляващо точна диагностика на проблемите ми.




[/url]
« Последна редакция: Февруари 23, 2020, 20:58:51 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 24, 2020, 01:19:03
Отговор #1

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Чудесна придобивка , честито и със здраве да си я ползваш. Естествено с нея , а и целият ти списък с класики ,живота ти става по сложен , но пък за сметка на това по интересен  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Февруари 24, 2020, 21:45:12
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е елегантна ! Така става като се сближиш с маниак по определени машини - заразява те  :D Следя темата .

Февруари 24, 2020, 21:54:20
Отговор #3

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Уникална кола, честито и със здраве !
Ще следя темата , тоя модел ми е бил винаги любим и ми е интересно как ще протече  освежаването :) 
Успех !

Февруари 26, 2020, 09:40:39
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Много присъствие има този автомобил.
Консулски експрес!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 26, 2020, 10:51:26
Отговор #5

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Много е елегантна ! Така става като се сближиш с маниак по определени машини - заразява те  :D Следя темата .
Особено, когато "маниакът" е и любезен, културен и готов да помогне човек, както в случая.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Февруари 26, 2020, 11:06:36
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Имах космическото удоволствие да шофирам този автомобил! Направо си като в безтегловност вътре  :D
Спирачките са нещо съвсем различно като усещане от познатите ми автомобили!
Волан, лек като перце, много добро ускорение, плавна смяна на скорости.
Вътре всичко е различно, високомерно, с типични френско самочувствие и надменност.
Мигачите - бутончета, които сам трябва да изключваш. :D
Жоро, желая ти безброй безаварийни моменти и много прекрасни емоции  :)
Няколко снимки и от мен.








Февруари 27, 2020, 13:34:22
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ще очаквам с нетърпение да се срещнем на живо.
Искам да изкажа само своите комплименти на Жорката - толкова широко скроен човек в автомобилната страст като него се среща наистина рядко. От години коментирахме желанието му за СХ първа серия и той кротко, но постоянно преследваше тази своя идея. Силно се надявам , въпреки че съм по-скоро убеден, че дребните технически неуредици няма да го разколебаят в любовта му към този автомобил. Всички въпроси до докарването на колата до пълна ( или почти ) готовност преодоля с лекота. За което шапка му свалям.
Chapeau !

Февруари 27, 2020, 13:51:34
Отговор #8

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Страхотна класика, поздравления!

Март 01, 2020, 16:52:55
Отговор #9

Неактивен M.Gruev

  • Публикации: 93
Изглежда страхотно! Честито!
Citroen XM 3.0i V6 24V Exclusive
Citroen CX 2.5 GTI TURBO II
Peugeot 405 Mi16 4x4
Alfa Romeo Alfetta GT 1800
Alfa Romeo 164 3.0i V6
Panhard PL17