Автор Тема: V12  (Прочетена 5896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2020, 18:02:05
Прочетена 5896 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Толкова много V12 на куп не бях виждал  8))











Февруари 25, 2020, 18:05:51
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На последните снимки май са нови ... като гледам как са консервирани  :)
retrobs.com

Февруари 25, 2020, 19:25:08
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това е прословутия съветски двигател В2, и негови деривати. Голямата си популярност, получава с това, че е монтиран в танк Т34, а и досега се използва, модифициран разбира се, в различна военна и специализирана техника, като има и 6 цилиндрови агрегати на негова база, атмосферни и турбо версии. Конструктивно е много интересен, и страшно модерен за времето си. Изцяло е алуминиев, използва съставни мотовилки, тоест на едната, основна мотовилка, шарнирно е прикачена друга от срещулежащият цилиндър. Така на практика 12 цилиндров двигател е с 6 мотовилкови лагера, но пък всеки биелен лагер е с по 6 болта. Коляновият вал при първите модификации е съставен. Двигателя има 4 разпределителни вала, по 4 клапана на цилиндър, директно впръскване. Използва сух картер и 3 секционна маслена помпа, гарнитурите на главите са от алуминии. 38800 кубика, 2200 нютона при атмосферния вариант. Поради особената конструкция на мотовилките, едини я ред цилиндри е с по-къс със 7 мм. ход, диаметър на цилиндъра 150 мм.Основната пускова уредба е със сгъстен въздух, а стартера е дублиращ. По принцип, е проектиран за авиацията, но по ред причини не стига до там, поради невъзможността да покрие изискванията за мощност 1000-1500 коня на авиоконструкторите, но това е вече друга история. 500 конски сили в най-слабата си версия.
« Последна редакция: Февруари 25, 2020, 19:52:43 от michev »

Февруари 25, 2020, 20:00:13
Отговор #3

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Няма ли някой да направи подобна на колата на Джей Лено tank engine car ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 25, 2020, 20:49:13
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Това е прословутия съветски двигател В2, и негови деривати. Голямата си популярност, получава с това, че е монтиран в танк Т34, а и досега се използва, модифициран разбира се, в различна военна и специализирана техника, като има и 6 цилиндрови агрегати на негова база, атмосферни и турбо версии. Конструктивно е много интересен, и страшно модерен за времето си. Изцяло е алуминиев, използва съставни мотовилки, тоест на едната, основна мотовилка, шарнирно е прикачена друга от срещулежащият цилиндър. Така на практика 12 цилиндров двигател е с 6 мотовилкови лагера, но пък всеки биелен лагер е с по 6 болта. Коляновият вал при първите модификации е съставен. Двигателя има 4 разпределителни вала, по 4 клапана на цилиндър, директно впръскване. Използва сух картер и 3 секционна маслена помпа, гарнитурите на главите са от алуминии. 38800 кубика, 2200 нютона при атмосферния вариант. Поради особената конструкция на мотовилките, едини я ред цилиндри е с по-къс със 7 мм. ход, диаметър на цилиндъра 150 мм.Основната пускова уредба е със сгъстен въздух, а стартера е дублиращ. По принцип, е проектиран за авиацията, но по ред причини не стига до там, поради невъзможността да покрие изискванията за мощност 1000-1500 коня на авиоконструкторите, но това е вече друга история. 500 конски сили в най-слабата си версия.
Няма да приказвам , 13 години ми минаха плътно по тях и досега по рядко ,но пак има включване. :)

Ники ,В 2 във всичките му разновидности няма пусков агрегат със сгъстен въздух. Стартирането е чисто електрическо ,
Легендите Т 34 , Т 34 -85 и наследника му Т44 ( не е бил на въоръжение у нас ) са екипирани с него. Компресор със
сгъстен въздух се появява при двигателя  В 54/55 , монтиран в калашника на танковете - Т54/55. 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 26, 2020, 02:24:33
Отговор #5

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Режеш при firewall-а и слагаш мотора там

немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 26, 2020, 09:33:54
Отговор #6

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Момчета впечатлен съм от детайлните ви познания! Благодаря  O:-)

Февруари 26, 2020, 12:26:28
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Момчета впечатлен съм от детайлните ви познания! Благодаря  O:-)
Средното си образование, съм завършил в механотехникум на подчинение на министерство на отбраната :D Специалността ми беше с "леко" разширен профил ДВГ, а именно военна, бронирана, колесна и верижна техника.Най-големия военен комбинат, състоящ се от 7 завода, за производство и ремонт на такава техника бе в родният ми град, поради тази причина и имаше две училища на подчинение на МНО. По разбираеми причини, след 1989-та, тази специалност бе премахната. Дефакто в страната сме около 200 човека с това обучение, освен в моя техникум, другаде в страната не е имало такава подготовка.

Февруари 26, 2020, 12:33:30
Отговор #8

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Адаш и това е ново за мен  :)

Февруари 26, 2020, 13:22:54
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А моето е висше по ремонт и експлоатация на БТ техника - НВУ ,, В.Левски'' ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987