Автомобили > Исторически бележки за Британски автомобили

Историята на Астон-Мартин

(1/5) > >>

USfan:
Бре, нямаме тук тема с историческите модели на най-фината английска спортна автомобилна фирма.
Поправяме това, и почваме темата с каране и реглажи на страхотния ДБ4 в версията му- ГТ.


USfan:
Ето какви джентълмени едно време основно купуваха Астони, и то от най-скъпата версия тогава- Вантаж. Този собственик го е имал от нов в течение на 30 и няколко години, от 1979, до времето на статията.
Материала е много интересен, и касае купуването и дългогодишната експлоатация и поддръжка на този булдог, по-мощен и по-бърз на ускорение и от Порше 930 турбо едно време.

https://www.classiccarsmagazine.co.uk/archived-articles/aston-martin-v8-life-cycle

Speeder:
Изчетох всичко! Страхотна история на един упорит джентълмен. Представям си колко го е пленил тоя Астън, щом през толкова проблеми е минал, та до ден днешен.

Люси, дали се бъркам, че точно върховият Вантидж е със задно окачване DeDion,  за разлика от стандартните V8?

USfan:

--- Цитат на: Speeder в Април 01, 2020, 11:52:23 ---Изчетох всичко! Страхотна история на един упорит джентълмен. Представям си колко го е пленил тоя Астън, щом през толкова проблеми е минал, та до ден днешен.

Люси, дали се бъркам, че точно върховият Вантидж е със задно окачване DeDion,  за разлика от стандартните V8?

--- Край на цитат ---

Ами май всички пост 1967 и до 1989 ДБ-С, и Ве-8, вкл. и Вантажа, са си Дедион.
Аз имам доста сервизна и за поддръжка Астон литература от 70-те и 80-те години, издания за Ве-8 всичките версии, които бумаги са ми подарък от един мой отдавнашен приятел белгиец, Лео Лееманс Корунен.
Той до края на 80-те беше беше главен продавач и мениджър на Астон представителството в Антверпен. Понеже това неговото предстовителство след една криза от 1987-88 години го закриха, и той взе да прадава тогава Сааби  O:-) ми подари това огромно количество Астон неща.
Но повечето рекламни Астон брошури специално, всичките голями формати и луксозно оформени, ги подарих, изгубих или размених за други неща, в течени ена 90-те и ранните след-милениумни години.  ^-^
Та основно сервизната литература ми е останала, и тя е за 8 цил. им тогавашни модели- Купе /наричано от Астон- Салуун/, Вантаж, Воланте, и разбира се- авангардния седан Лагонда.

Ще взема примерно на някое упътване за експлоатация да го снимам по-важните страници, и ще го постна тук за архива.
Текста в тия упътвания си е шик приповдигнат като поздравления за купуването и по отн. на съвети за каране, а корицата е от бежав винил, доста шик щанцован.

Speeder:
Очаквам, Люси! Търси в интернет схеми на окачването, но не намерих лесно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия