Автор Тема: Москвич номер 22 - 412 1974 г.  (Прочетена 10461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 11, 2020, 22:33:20
Отговор #30

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Малко ти се чудя при наличието на толкова (вероятно повече отколкото знам  :)) ) Москвичи, как караш 412 за всекидневен, а не 2140. Нормалните хора сигурно си мислят, че е едно и също, но и двамата знаем, че всъщност усещането е коренно различно. Явно това ще е "движещата сила" при теб - боядисваш този, прибираш го и вадиш следващия за ремонт и така докато ги превъртиш всичките :)

Април 21, 2020, 01:34:37
Отговор #31

Неактивен lipecek

  • Публикации: 29
  • Сто пъти по сто :P
2140 e в пъти по адекватен от 412. Нека разясня за четящите и незнаещи:
412 е с 4 барабана. Това значи вибрация в предницата и волана при всяко спиране. Прегряване при продължително спускане. Сервото на спирачките е с клапанче/кихалка която свирка при всяко отпускане на педала :D
По шумно купе. По необезпрашено. Няма вентилация на задния пеозорец и се поти винаги. Седалките са холни табуретки и за високи и едри хора са наказание. Немогат да се местят дпстатъчно назад. Ключа за чистачките е зад волана на неудобна позиция. А ако колата е 408 или 408и и е с горни скорости гадоста е по 2. Понеже лоста на скоростите пречи да се достигне ключето за чистачките :D . Багажника няма пластмасови коро а гадна мукава която винаги е изгнила, смърди и трябва да се изхвърли. Това значи повече прах в отсега. Задната седалка според мен е по удобна от на 2140. С пружини е и е мекичка. Като изключим запотяващата изкуствена кожа. Друг минус е осветлението на салона. Плафоните са като при Лада а седалките високи и това значи, че плафончето ти свети право в очето :D . Вследствие на високите седалки си удряш главата в тавана или косата ти постоянно го бърше. Волана пък ти идва в скута и управлението се превръща в изпитание. При десен завой пасажера до теб разко се блъска без да иска в теб понеже седалката е табореткоподобна. :D

Споменах ли как се отваря капака на багажника и какво следва след като механизма се счупи ? ... 😳😁

Април 21, 2020, 10:30:46
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Карал съм москвичи съвсем малко и не лично мои, но съм забелязал същото - 2140 е много по-ергономичен, но и доста по-малко красив от предишния модел с многото хром. Тъй като са останали малко хора като колегата Методи, които да си карат тези автомобили ежедневно, това едва ли ергономията е от решаващо значение за ценителите и колекционерите, за които най-важен е оригиналният вид. Иначе бих казал, че идеалният Москвич - хем красив, хем удобен и безопасен ще е този с купе 408/412 и подменен салон от 2138/40, както и предният мост с дисковите спирачки. А дреболийки като запотяването на задното стъкло, ако дразнят прекалено могат да се решат с поставянето на ел. нагревател или вентилаторче :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 21, 2020, 13:06:28
Отговор #33

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Нека разясня за четящите и незнаещи:
412 е с 4 барабана. Това значи вибрация в предницата и волана при всяко спиране. Прегряване при продължително спускане. Сервото на спирачките е с клапанче/кихалка която свирка при всяко отпускане на педала :D
По шумно купе. По необезпрашено. Няма вентилация на задния пеозорец и се поти винаги. Седалките са холни табуретки и за високи и едри хора са наказание. Немогат да се местят дпстатъчно назад. Ключа за чистачките е зад волана на неудобна позиция. А ако колата е 408 или 408и и е с горни скорости гадоста е по 2. Понеже лоста на скоростите пречи да се достигне ключето за чистачките

Ааа, Жорка, ще се караме. Вибрация във предницата няма и няма свистене от сервото. Наличието на такива е знак за неизправност. Прегряването е друга работа, но пък аз лично никога не съм усещал прегряване, е все пак карам що годе нормално. Седалките за мен са мекички и удобни. Да, за високи хора е нисичко, ама аз се побирам без проблем и си ми е много удобно. Пък съм над 130кг. /дебеличък съм си, ама мързела до това води :)/ Единствено съм съгласен за копчето на чистачките, действително не му е там мястото, ама това да му е. Като ниво на обезшуменост, не виждам разлики между 2140 и 412 освен кората на предния капак, всичко друго е едно към едно. А механизма на багажника - я се счупи веднъж на 40 години, я не :)

Юни 15, 2020, 23:31:31
Отговор #34

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Преди няколко седмици съм почти сигурен, че мернах този Космич пред ГДИН в София, ама бързахме и не успях да го снема чичо Манчо ;D
Andreev Motorsport TEAM

Юни 16, 2020, 08:59:05
Отговор #35

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Да, там беше за няколко часа. По принцип може да се види на всякакви места. Последните два или три месеца буквално няма ден в които да не се кара, няма събота няма неделя, не му давам никаква почивка. Само от неделя до днес вече е на +600 км. :) Вчера пък за пръв път от много време се разминах с два нови "играча" на околовръстното - изключително запазен червен 408И или 412 по които ми изтекоха очите и също много хубав зелен дефорсак с пластмасови чашки на джантите /SL -ови/. И сега се чудя на кого ли са и къде ги държат  O:-) Червения го караше дядо, а бабата се возеше. Сигурно се возят в него от млади. Ех, дали ще доживея и аз този късмет - на преклонна възраст пак да карам същия москвич.......... надявам се !

Юли 02, 2020, 13:27:18
Отговор #36

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Някой анонимци показват само някакви лъскачи /да вземеш да боядисаш болтовете на пантите, че като ''зема едно "дръво" :), той си знае за кой се отнася/, аз пък да покажа работен кон. Истински работен кон. Вече сигурно четири месеца няма ден които да не го ползвам. Така се завъртяха нещата че постоянно ми трябва. Нямам време за снимки, за нищо. Пустиняка му пък си върви и върви. А пък що товар превози за това време. Не обичам да чакам и се разправям с куриери и доставчици. Като ми трябва нещо отивам и го товаря, без значение какво. Единствените ми снимки от няколко месеца, селото е Бутан, Козлодуйско. В събота отчетох поредните към 400 км. за ден. Останалите ми москвичи така си стоят, не мога да правя нищо по никой от тях, яд ме е та знае ли се, ама такъв е живота. Даже не съм палил никой от много, много време. Направо ми иде да си тегля куршума и да се свършат тия мъки :) Та така..... които твърди че 412 не става за ежедневка, да има да взима :) При това вече е на 46 години. Било зиме, било лете. А на тези които почват да хленчат "ама няма климатик, ама шумно е", ще кажа - момчета време е да порастнете, нещо много се глезите :)

« Последна редакция: Септември 22, 2020, 08:58:57 от Speeder »

Юли 04, 2020, 22:04:10
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Типична соц. идилия - много подходящо :) Припомни ми как с мослвича на вуйчо пренасяхме новия телевизор Електрон след дълго редене на опашката в ЦУМ... ладата комби на тате тогава беше на трупчета.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.