Дам, тогава видеокамерите бяха 5 кила на рамото се слага с VHS касетка
Колега, чисто информативно, от един болен човек по темата

, та видимо от записа, предвид мачкането на YouTube алгоритмите, които не са най-щадящите, мога да направя следното заключение:
- видимата телевизионна характеристика не е еднозначна и е между 240 и 350 телевизионни линии
- видимия шумов поток е от бавно синхронизиращи глави, или нормални такива с ниско ниво на RC сигнала (поради износване на самите тях или проблеми в нивата на токовият им блок)
- без ясно изразена колометрична характеристика (може да се дължи освен на трактов проблем, така и на неправилен носител за запис, както и на AD преобразуването)
- с видимата OSG бих изключил професионална техника или сме имали оператор мазохист
- и предвид всичко горе лош носител или лошо съхранение
Предвид периода на запис и наличните системи вероятността е равно разпределена между Betamax, Hi-8, VHS, VHS-C, S-VHS, MII, Video2000 или Video 8. От предходните handy size (camcorder) решения има за Video8, Hi-8, VHS-C с оперативно тегло от 620 до 1540 гр. за останалите системите има middle size решения и full size решения (които са тези за рамо, в онова време). В middle size сегмента има такива с външен рекордер (т.е. камера и рекордер отделно), в чиято маса няма да се съзираме. Във full size има няколко решения произведени в периода 1978-1989 г. с обща маса около 5000 гр.

Лично аз бих изключил MII камера на Panasonic, както и всичките Video2000 решения понеже винаги е била по-скъпичка от адекватното решение на конкурентните формати на SONY, а ако в момента са прочели касетка от тези формати е почти с вероятността за бяла лястовица

освен ако в "играта" не е Андрей Андреев.
Вероятността материала качен в YouTube да е от вторично копие на професионален носител, също е възможна, но тогава той придобива характеристиките на вторичния носител, и първоизточника става неразпознаваем.