Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 79696 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2011, 21:52:19
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Честито за Фордчето!
Виждам, че има номера, а и документи към него ако имаш значи няма да е голям проблем регистрацията.
Все пак от това трябва да се започне.
Трябва да си сигурен, че когато го възстановиш ще можеш да го регистрираш и да си го караш ;)

По принцип правилният път на реставрация е да се започне от работа по купето и отстраняване на избилите ръжди.

Отново зависи какви са ти плановете. Ако искаш да си стегнеш колата технически, да се движи, да китнеш тук там и да боядисаш може би няма да е много сложно.
Работата е, че ще я караш 2-3 години, а кита ще се спука и ръждата дълбае на по-дълбоко.

Ако искаш да имаш автомобила по-дълго време наистина трябва да се погрижиш за ръждата първо. ;)

И в двата случая удоволствието от шофирането е гарантирано, просто в първият случай ще и се радваш по-малко време :)

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 27, 2011, 22:46:14
Отговор #11

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ръждата със сигурност ще се премахва навсякъде и то докато не изчезне кърпене китване и цялостно пребоядисване на купето.Аз си мислех за нещо като спортни амортесиори,но съм далече да го мисля сега това. :)

Февруари 27, 2011, 23:09:54
Отговор #12

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл колега! Много готин Форд си намерил! И не изглежда отчайващо :)  Това за документите наистина е сериозен момент, така, че започни от него. Намери си талони, виж и статуса какъв е - бракувана, спряна от движение, в движение (едва ли). Провери си номерата на двигателя и рамата дали ти съвпадат с тези от талона. Много често по нашите ширини тия коли са с присаждани мотори, сменяни скорости и т.н. Ако не съвпадат номерата, ще имаш грижи с регистрацията в бъдеще. Откъде си я намерил колата все пак, дай малко история? Пали ли, горе долу какви са и болежките (освен тези, които се виждат де)? Колкото до въпросът ти за ниво на оборудване - високо ниво на оборудване значи примерно да има ел. стъкла, фарове за мъгла, кожен салон и др. Има тука фордаджий из меджу нас, консултирай се с тях за цени на частите. Защото все пак трябва да имаш някаква много груба представа какво може да ти струва подкарването на автомобила. Ще следя с интерес темата! Успех!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 28, 2011, 00:13:47
Отговор #13

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
 По груба сметка само за да я подкараш и то в не много добро састояние поне около 2 000 2500 ,като въобще боя или кърпеж не вклучвам ,
ако пък те интересува нещо определено питай ,тук има много грамотни хора които могат да ти помогнат.

« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 11:20:49 от dido1903 »

Февруари 28, 2011, 11:20:04
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Аз затова му казвам на момчето, че ако няма пари, до никъде няма да стигне.
Той е писал,че има 500 лв - за нищо няма да ти стигнат ,Радо.
Ти първо кажи - това ТВОЯ или ВАША кола ли е ,или просто святаш сега да я купуваш?
Към тия 2500 лв,за които Благо е говорил ,сложи още около 2500 за тотално изкърпване на купето и боя, което е задължително да се направи първо - както ти казва и колегата Speeder.
Т.е. ако нямаш поне около 4000 лв. - няма да стане работата. Поне няма да стане в реално време.
А за модификациите и екстрите на Форда - за началото на 70-те години би трябвало да означава разни шукарийки като по-мощен ДВГ, допълнителните кръгли фарове, кожения салон, също така виждам допълнителна средна конзола с уреди за налягане,ампери и т.н., малко повече хром трябва да е имало тук-таме. Това са екстрите общо взето.

Февруари 28, 2011, 18:37:56
Отговор #15

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ами незнам все още дали колата пали и в какво техническо състояние е.А иначе е на баща ми кувал я е за негов познат или приятел(незнам точно),но той се е отказал да я възтановява.И така ме попита дали искам да се занимавам с колата и аз се съгласих.С документите ще разбера тази вечер как са нещата.От активните коментари разбирам,че искате да видите как ще се развие по нататъчната реставрация.Да продължавам ли да ви държа в течение с нещатата относно снимки и напредък?

Февруари 28, 2011, 18:46:26
Отговор #16

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Ами незнам все още дали колата пали и в какво техническо състояние е.От активните коментари разбирам,че искате да видите как ще се развие по нататъчната реставрация.Да продължавам ли да ви държа в течение с нещатата относно снимки и напредък?
Важно е, все пак да видите и ДВГ в какво състояние е,дали е напълно комплектен,да няма нещо спукано по блока или нещо избило - това вече ще е много кофти. Дано да няма.
Направи още снимки и ги дай да видим за какво става дума.
Естествено, Радо, че ще ни държиш в течение на проекта!
Нали затова сме тук!  O0

Февруари 28, 2011, 21:37:46
Отговор #17

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Колата е спасена от сигурна смърт,защото е купена от вторични.Има всички документи,двигателя е работил до последно надявам се и всичко друго.
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 21:40:39 от radoslav94 »

Март 01, 2011, 09:39:44
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Браво!
Много се радвам за хубавите вести.

Модела е много интересен, а и със сигурност ще привлича погледите когато го направиш!
Имай предвид, че двувратите модели в повечето случаи за по-търсени и ценени, а и с този двигател и оборудване със сигурност ще е преживяване на пътя.

Как мислиш за процедираш с ламарините?
Имаш ли доверен човек или сам ще работиш?
Като начало сипи по една лъжица масло в цилиндрите, сложи един акумулатор, завърти няколко пъти на стартер, но без кабели на свещите.
След това сложи кабелите, и виж дали ще запали. Няма да  е лошо да захраниш с бензин, а не от резервоара защото не се знае какво може да засмуче.

Пробвай двигателя преди да я разглобиш :)


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 01, 2011, 10:58:03
Отговор #19

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Здрасти колега. От отдавна съм та ти с Таунусите. Карам Таунус от 10г. Това ми е първата кола  и май съм се побъркал по тях  ^-^. От скоро имам като твоя модел, но е малко по-различна задницата - фастбекче е. Та относно твоя. Според окомлектовката моделите биват L XL GXL и GT. Първата е най-бедна на уреди, лайсни и тн. Твоята е GT - има лайсни около стоповете, средна конзола с уреди, оборотомер.Задния капак е боядисан в черно, но е само с букви надписа Ф О Р Д.При GXL е поместен в алуминиева лайсна минаваща през черната част на задния капак. Салона е черна кожа без имитациите на махагон. Предната решетка от тоя вид с четирите фара се монтира само на GXL и GT, но са ти я откъртили  :(. Та така твоята си е чисто GT. За съжаление това не предполага по-голям мотор. Твоята или е 1.6 или 2.0 шестак. 2.3 V6 са го слагали доста по-рядко от 2.0 V6. Колата е много хубава. Според това , колко е изгнила, зависи и какви пари ще ти вземат за кърпене. За части и вякакви други въпроси можеш да се облъщаш към колегата Благо от Варна, който има две Таунусчета като твоя и към мен  :). Аз съм от София