Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 79694 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2012, 20:57:30
Отговор #150

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ето с какво се сдобих с помощта на един колега,за което благодаря!


Февруари 04, 2013, 22:14:38
Отговор #151

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Търсих една тема за която е подходяща тази информация,но тъй като не я намерих пускам тук един линк който  открих случайно http://www.oldpartstore.net/shop/11500-Ford-Taunus-MK1 за Форд колегите.Дано да съм свършил работа на някой.Аз мисля да поръчват от там,но ще проуча въпроса с доставката

Февруари 04, 2013, 23:01:17
Отговор #152

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Като сравних цените при Германците от мотомобил е по-ефтино, вероятно доставката от там също е по-тънка. Единствено нещата втора ръка които предлагат може да са оферта.
За стъклата на мигачите примерно на снимките приличат 1:1 на турски....

Февруари 06, 2013, 19:37:12
Отговор #153

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ето един току-що го открих не знам още каква е далаверата та е на тия цени http://auto.gigamarketbg.eu/index.php?main_page=index&cPath=8

Март 20, 2013, 13:32:51
Отговор #154

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Аз вече си получих новите накладки



Искам да пита обаче на накладките на колата,който ги свалих за да видя дали са същите имаше едно телче под двата щифта,но при слагането едното го изгубих и не можах да го намеря.Та каква роля играят тия телчета и колко е важно да го намеря?А също да питам,ако някой е свалял барабаните за задния мост да ми каже как се свалят,че ми е тесен гаража и само от едната страна има добра видимост към самия барабан.?

Март 20, 2013, 17:18:58
Отговор #155

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Честито .И аз се каня да си взема едни за всеки случай .
Ford weist den weg

Март 20, 2013, 23:25:07
Отговор #156

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Тия телчета са за да не ти тракат накладките в движение, доста е досадно. А за барабаните просто ги издърпваш от шпилките  :)) Може да ти е проблем да ги свалиш ако барабанте имат ръб и накладките са се вкопали в тях. Също почисти ръждата от централния отвор на барабана и ще излезе доста по-лесно  :D . Освен телчетата за отпред , попринцип има и едни ламаринки, които стоят между накладката и цилиндърчето.

Март 21, 2013, 15:10:55
Отговор #157

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Тия телчета са за да не ти тракат накладките в движение, доста е досадно. А за барабаните просто ги издърпваш от шпилките  :)) Може да ти е проблем да ги свалиш ако барабанте имат ръб и накладките са се вкопали в тях. Също почисти ръждата от централния отвор на барабана и ще излезе доста по-лесно  :D . Освен телчетата за отпред , попринцип има и едни ламаринки, които стоят между накладката и цилиндърчето.
Знам за ламаринките между цилиндърчето и накладката такива имаше на мерца като ги сменявахме,а в новия комплект нямаше и не сме слагали старите.На тия дето си ги взех има нещо залепено като да върши работата на тия ламаринки.Но накладките от колата,които свалих нямаха подложени такива.

Март 21, 2013, 19:17:49
Отговор #158

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Днес свалих двата барабана.От дясната страна има един оптегач,който според мене е като се изхаби феродото да се натегнат спирачките.И имаме следното заключение от свалянето на барабаните:

-от лявата страна половината накладка беше с изпаднало феродо,но диска няма ръбче
-от дясната страна има около 2-3 мм накладки,но има също и толкова дълбок ръб на барабана

Та се оказва,че ми трябват следните работи:

-нови накладки с пружинките
-жило с кожух за ръчната
-барабан един или два в завидимост от това какво има

P.S. Намерих си телчето на предната накладка си го сложих

И за пореден път (вeче ставам нахален) има ли магазин някаде по София,от където да си взема поне накладките в комплект с пружините?

Март 21, 2013, 19:27:38
Отговор #159

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Барабана е износен равномерно и от двете страни на накладките защото се върти :д
Накладки могат да доставят в почти всеки магазин за резервни части за коли, без значение от кой град си, в TECDOC-а ги има и си излизат от там без проблем. Като сменях мойте, едната пружина ( към ръчната ) си вървеше в комплекта (по-скъпите комплекти с привод към ръчната).
Барабан освен на старо едва ли ще намериш друг. Ако ръба е малък може да отидеш на стругар да вземат "вятър".
Жило може да се изработи по поръчка, разпитай в твоя град къде правят.