Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 80432 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2013, 17:30:57
Отговор #180

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Мдаа , тоя в SKF е на 30 вътрешно като за моя мост. На теб ти трябва за по-дебелата полуоска на 35мм.  :( Премери ми барабана колко е широк (висок) вътрешно (там където се трие феродото) за да ти намеря верния барабан, щото са няколко вида явно  :-\. Като ти гледам накладките и пружинките , не са нито като моите на 1.6 цата, нито като на Багрян на фастбека му  :-\

Април 04, 2013, 20:14:31
Отговор #181

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Мдаа , тоя в SKF е на 30 вътрешно като за моя мост. На теб ти трябва за по-дебелата полуоска на 35мм.  :( Премери ми барабана колко е широк (висок) вътрешно (там където се трие феродото) за да ти намеря верния барабан, щото са няколко вида явно  :-\. Като ти гледам накладките и пружинките , не са нито като моите на 1.6 цата, нито като на Багрян на фастбека му  :-\
За барабан,ако не ти е проблем да говорим по-нататък малко.А се оказва нещо много интересно.Този въпросния лагер е с вграден семеринг в него.От станата,която течеше демек другата не тази с вградения семеринг е сменяван лагера,но не са намерили такъв и са направили легло за семеринга а лагера са сложили 16 мм вместо 24 както е другия един вид са разделили двете неща.Този извод извадих като се загледах в леглото на лагера,защото се личи че стоманата е различна от тази на самия мост и се личи ясно,че леглото е правено после.Та сега ми се върти в глава да направя същото и от другата страна.Ако стане така лагера ще бъде по тънък и няма да е толкова здрав.
Размера на барабана е 245 мм доколкото мога да видя от снимката на предишната страница

Ето това е лагера http://www.oldpartstore.net/shop/Ford-Cortina-Mk5/613-rear-wheelbearing-estate-kombi.html но не сам сигурен за кой диференциал е това
« Последна редакция: Април 04, 2013, 20:45:17 от radoslav94 »

Април 04, 2013, 21:41:21
Отговор #182

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Ако си прочел внимателно първия  ми пост на предишната страница щеше да знаеш че е вграден семеринга в лагера  :))
А пък аз не съм догледал снимката с рулетката, щото си мислех че си с малкия барабан , а се оказа че си с 245мм , а тва е големия. Висоината за която те питах значи е 45мм.
За лагера да сложиш по-тънък е супер тъпо. Някой ми беше дал пък идея да сложа два един до друг  >:(
Намери си оригинални и тва е. Там натоварването е достатъчно голямо че да си правиш експерименти. Тоя БГ тунинг както му викам не води до никъде, а само до скорощни проблеми  >:( От мо Таунус синия все още остранявам такива побългарявания  :(

Април 04, 2013, 21:47:24
Отговор #183

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ами на тебе ти е ясно,че е със семеринг,но не знам дали в магазина в който ми казаха 82 лева питаха за такъв или за обикновен лагер с тия размери.А ако намеря такъв лагер на добра цена ми е ясно какво требва да се направи.Но слагането на 16 мм лагер е резервен вариант.

Април 04, 2013, 21:56:25
Отговор #184

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
И втулка за да обере разликата до 24

Април 04, 2013, 22:10:06
Отговор #185

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
И втулка за да обере разликата до 24
Дистанционната втулка не влиза в тоя размер.

Април 05, 2013, 17:03:19
Отговор #186

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
1. Такааа... тва пласмасовото е просто стопер отвътре за лостчето на едната накладка , на която се захваща жилото на ръчната. Тези са отзад, а жилото влиза отпред на тая окръжност  :)).
2. Другото не е гресьорка, а си е отдушник на задния мост и върху това дето си го снимал има попринцип щракната пластмасова капачка за да не влиза прах, вода и тн. Пробката за маслото си е на дифа отстрани и нивото на маслото е до нея, т.е. до средата на дифа като си е на колата.
3. За задния мост. Гарнитура ми направиха по старата за 6 лв. семеринга откъм кардана незнам дали го има по магазините. Моя май също е тръгнал на моста дето ще го слагам тия дни. А за това че ти тече откъм полуоската не е добре. Тук отиващ на смяна на лагер защото семеринга дето спира маслото да не изтича от ръкава на моста при полуоската, е вграден в самия лагер. Лошото е че не си намерих лагери за моя мост и затова го сменям целия с друг мост. Успях да намеря само един лагер в SKF  на цена 70лв. , но имаха само един. Лошото е че в базата данни им е само един лагер т.е. нямаше как даги сменя и двата. Ако си само за един лагер , взимай го и го сменай.

От едната страна са го сменявали и побългарявали.А за тоя дето разправяш 70 лева си го купил или седи в магазина?

Април 05, 2013, 18:23:48
Отговор #187

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Седи ама е на 30 , а не на 35мм вътрешно. За на 35мм. не съм питал, но утре може да проверя и ще ти кажа дали има  :)

Април 06, 2013, 10:06:34
Отговор #188

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Седи ама е на 30 , а не на 35мм вътрешно. За на 35мм. не съм питал, но утре може да проверя и ще ти кажа дали има  :)
Защо ми е 30 вътрешно?Моя е 35

Април 08, 2013, 00:23:04
Отговор #189

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Не съм казал че ти трябва, просто този за който питах тогава беше за мен и е на 30. За теб трябва 35, ама за такъв не съм питал.