Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 80253 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2013, 18:45:49
Отговор #200

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Е покажи обявата де  :))
« Последна редакция: Април 27, 2013, 18:48:48 от Consul73 »
Ford weist den weg

Май 10, 2013, 14:13:50
Отговор #201

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Работата с колата от Радомир не се знае каква е.Уж се разбрахме с човека преди празниците да направи снимки на колата и след празниците а му звънна и да каже къде да видя снимките.Един ден му се обадих и каза сега имам работа звънни после и му звънях 3 пъти и никой не вдига.Аз иначе сам стигнал до поръчване на семеринг за диференциала и гумата на висящия лагер.Купих си висящ лагер с черупка за резерва изгодно.Иначе съм боядисал резервоара и пружините.Ще сложа само пружините с моста иначе резервоара след като я боядисал отдолу.Работата върви бавно,но поне върви,а бояджия бях аз самия и като за пръв път хванал пистолета е задоволително качеството на боята с изключение,че нямаше много време да изсъхне добре всичко,защото беше мръчкааво и очахват по някое време да завали та гледах да прибера всичко да не навали нещо като е прясно боядисано.Ето и малко снимки




Май 10, 2013, 16:56:53
Отговор #202

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Става много добре  :). Я кажи какви пари и от къде ги намери висящия лагер, гумата и семеринга? Семеринга е тоя отпред , нали?
Гледам някой си е приспособил пробка на резервоара отдолу  :), попринцип нямат. А отгоре около тръбата не е ли изгнил, там им е слабото място?

Май 10, 2013, 17:23:02
Отговор #203

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Става много добре  :). Я кажи какви пари и от къде ги намери висящия лагер, гумата и семеринга? Семеринга е тоя отпред , нали?
Гледам някой си е приспособил пробка на резервоара отдолу  :), попринцип нямат. А отгоре около тръбата не е ли изгнил, там им е слабото място?
Не е изгнил старата боя беше добре,обаче,както се забелязва и на снимката е удрян отдолу и около удряното беше изпопадала боята.Нагоре по гърловината имаше малко тръгната ръжда,но като пипнах флекса с телената четка всичко изчена за минута.Висящия лагер 34 лева а другите около 70.Лагера от един български сайт си го поръчах,а другите от мотомобил смятам да ги поръчвам само да разбера как е въпроса с доставката.АКО НЯКОЙ ИМА НЕЩО ЗА ПОРЪЧВАНЕ ОТ МОТОМОБИЛ ДА СЕ КОМБИНИРАМЕ.

Май 28, 2013, 13:00:54
Отговор #204

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
А сега  да видя може ли някой да ми преведе една станица от немски,защото гугъла ме обърква с неговия превод.Ето я страницата: http://www.osnanet.de/a.drees/21/21.htm ако на някой му се занимава ще съм му много благодарен.

Юни 05, 2013, 21:00:19
Отговор #205

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Тия дни,като времето позволява боядисване на открито на ред са някой работи от задния мост и след,като се боядисат може да започне и монтажа на всичко.Проблема с накладките за отзад ще го решавам с наковаване на ново феродо.Старото беше износено неравномерно и малко от желязото на накладката е засегнато и орелефено,но и така ще кара.

Юни 08, 2013, 18:50:18
Отговор #206

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Днеска се размотавах и изпуснах времето за боядисване,но си направих малко подготовка и ако и утре е така или по-хубаво времето ще взема да пръсна някой части от задния мост и крепежните елементи около него.Разликата на барабана е 15-20 минути работа с телената четка.



 
« Последна редакция: Юни 08, 2013, 18:51:50 от radoslav94 »

Юни 11, 2013, 13:57:54
Отговор #207

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Има ли представа някой на снимка от пост #165 как изглежда капачката за отдушника и какви са й размерите?Ако може и една снимка за нагледно ще е още по-добре.

Юни 12, 2013, 01:17:39
Отговор #208

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ето и новата ми идея,която е за "благото" на колата.Чудя се дали не може да се сложи друга касета на дифа,която при превъртане на едното колело да впусне и другото в екшъна?!Или чрез друго нещо да се постигне тоя резултат.

Юни 12, 2013, 06:43:26
Отговор #209

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ето и новата ми идея,която е за "благото" на колата.Чудя се дали не може да се сложи друга касета на дифа,която при превъртане на едното колело да впусне и другото в екшъна?!Или чрез друго нещо да се постигне тоя резултат.
Това последното едва ли ще е за благото на колата ти.Не я разваляй а си я запази в оригинален вид.Тези модели на Форд не са създадени за драг и дрифт :).