Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 80343 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2013, 07:55:57
Отговор #210

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Може да се сложи диф. с лимитирано приплъзване, касета за вграждане, както и резервни дискове има в мотомобила (по спомен около 1000 евра). В мотомобила мисля че имаше само прогресивни, в burton power (английски сайт за тунинг на форд и други) има и други типове. За преработката трябва да имаш от "големите" дифове, предполагам знаеш че на таунуса се слагат 2 типа.
Тази операция вероятно ще я направя след около 3 месеца. Мисля да взема касетата от мотомобил.
Такива дифове има и оригинални произведени от форд, но нямат намиране. Ако мотора ти е в стоков вариант, такъв диф на практика не ти е нужен. 2000сс V6 мотора е прекалено слаб.
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 10:17:33 от dido1903 »

Юни 12, 2013, 10:20:05
Отговор #211

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Почнат ли да ти се въртят из главата идеи за шперове, автоматично отиваме на една друга марка :D Колегата Спасов е прав и съм напълно съгласен с него - на този автомобил не ти трябва такъв диф.

Юни 12, 2013, 10:53:42
Отговор #212

Неактивен quad

  • Публикации: 75
michev: "Почнат ли да ти се въртят из главата идеи за шперове, автоматично отиваме на една друга марка"
Това разбира се изобщо не е вярно, може по нашите ширини най-известната марка със шперове да е бмв, но това не означава че ако искаш шпердиф, трябва да си купиш бмв.
Иначе е вярно, таунуса не е правен за дрифт и пилене на гуми, но това не означава че не може да се пипне и колата да доставя повече удоволствие на по-ентусиазираните шофиори. Друг е въпроса, че само с дифа това няма да стане.

Юни 12, 2013, 12:18:37
Отговор #213

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
За сега идеята няма да се осъществява щом са такива цените.Живи и здрави,когато колата излезе от гаража и се качи на асфалта тогава,ако имам средства може нещо по-подробно да се измисли.Благодаря за отговорите.А относно смяната на марката не мисля да си купувам БМВ само за това,че се славят с здравите си двигатели и са подходящи за дрифт.Според мене от която и да е кола може да се направи дрифт икона стига да имаш нужното "образование" и средства.Да някой коли с по-малки промени стават на дрифтърски,но не е лошо да има и някой различен  ;)

Юни 12, 2013, 17:02:51
Отговор #214

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Масово дрифт колите са бмв ,заради евтините части,просто е по-рентабилно.Форда ще се пързаля с малко пипане тук там ,не е нужно да се наливат хиляди,все пак няма това да му е основното предназначение.При нисана е същата работа като ми скимне си го пързалям по малко от време на време.Супер ти се получава колата евала за търпението и труда,темата я следя отдавна. ;D

Юни 15, 2013, 16:49:54
Отговор #215

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Форда с малко пипане няма да го накараш да се пързаля, трябва изцяло да се преработи задния мост за да стане това. Да върти гуми ще може, да се засуче задницата тук там също, но да си я пързаляш само на дрифт няма да стане дори и да направиш мотора 500коня и да я втвърдиш и свалиш на асфалта. При бмв доработката за пързаляне е лесна, популярни са у нас и се ползват най-масово. В япония доминацията е на нисаните.

Цената на качествените тунинг части без значение за коя марка са винаги е висока, така че това не е критерий за избор на кола за дрифт. Критериите при любителите са достъпна и лесно доработваща се първоначална база, при професионалистите нещата стоят по друг начин.
А в този случай с таунуса е просто кола за кеф и за обучение на младия ентусиаст :)

Юни 15, 2013, 21:52:33
Отговор #216

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Абе аз докато я изкарам за возия то обучението ще ми е минало на друга кола  :D А иначе ми хрумна,като идея ама няма да го бъде исках просто да сменя касетата или да я преправя,но не смятам да го пипам по моста,поне докато не я изкарам да се повозя.

Юни 27, 2013, 17:58:46
Отговор #217

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Всичко за боядисване-боядисано.Остават някой довършителни работи и си търся скоба за пружините,че сам ми е трудно.Иначе следните неща по моста са сменени с нови:
1.тръбичките на спирачките
2.спирачните цилиндърчета
3.лагери на полуоските оригинални с нови втулки и семерини
4.гарнитура от мотомобил
5.семеринг на пиньона
6.оригинално жило за ръчната,което не е монтирано
7.очаквано наковаване на феродо на накладките близките дни

Снимки ще направя като закача окончателно моста,че сега не е много представителен  :D

Юни 28, 2013, 05:48:06
Отговор #218

Неактивен quad

  • Публикации: 75
7.очаквано наковаване на феродо на накладките близките дни
Защо ще се занимаваш, като в кварталния магазин за авточасти ще могат да ти доставят нови оригинални?
Скоба за пружините отзад не ти трябва, слагат се лесно и без скоба, особено щом моста е свален. Отпред е задължително обаче и е малко трудна операция.
"Абе аз докато я изкарам за возия то обучението ще ми е минало на друга кола" - имах впредвид не да караш, а да ремонтираш и възстановяваш стара кола :)

Юни 28, 2013, 10:31:05
Отговор #219

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ами за накладките от всичките магазини в града не кварталния само в един можахме да намерим,но ми казаха че не работят с тая фирма.Пружините няма как да ги свия,защото моста го слагам сам и ми е много тесен гаража,а също и разполагам с  два крика,който не са за тая работа.