Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 79685 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2011, 13:21:25
Прочетена 79685 пъти

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Здравейте.Току-що открих сайта и се надявам да ми помогнете,ако имам нужта от части за Fort Taunus.След няколко дни започвам да го разглобявам и ще видя какво липсва и какво ще се поправя(като уредите по таблото).Ето и няколко снимки на колата в сегашното й състояние.Някой има ли идея как мога да проверя коя година е колата ?И има ли някакъв интернет наръчник за този модел(нещо като домашен тунинг и т.н.)
« Последна редакция: Април 02, 2013, 20:00:56 от dido1903 »

Февруари 27, 2011, 14:17:36
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Здрасти,колега.  :)
Първо- местя ти темата в правилния раздел, а именно - Немски автомобили.
Второ - Ford се пише с D накрая.
После за колата - честито, дано да успееш да я реставрираш и да я караш със здраве.
Много хубав модел са тия двуврати седани!  O0
Годината на производство е 1971 - 1974 г.
Освен това - като гледам допълнителните кръгли фарове,явно твоят е с по-високо ниво на оборудване. Вероятно L или LX.
Като гледам колата, обаче ремонта на уредите трябва да ти е последна грижа, защото се виждат по-важни и неотложни неща за реставриране.
Най-важното - как е с документите?
Този линк също ще ти свърши работа: http://www.capri.pl/library/folders/taunus
Напиши откъде си .Това е важно!
Благо тук от форума ще ти каже всичко за тоя модел, което ти е необходимо да знаеш.
Насреща сме за съвети!
Успех ! :)
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 14:26:19 от dido1903 »

Февруари 27, 2011, 15:32:53
Отговор #2

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Колега ето ти един  телефон  0886619819 търсиш  Станимир аз лично сам купил  много части  и много сам доволен   Павел .   Ако имаш нужда 0888 585 705 Павел.
 

Февруари 27, 2011, 15:36:10
Отговор #3

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Благодаря колеги от Самоков съм на 60 км от София е това.С документите още незнам как е трябва да питам баща ми.Аз съм на 16 години и колкото мога ще се справам сам като ми трябва нещо ще питам баща ми.Поне така смятам,че ще бъде,защото той няма много свободно време.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 15:38:43 от radoslav94 »

Февруари 27, 2011, 15:44:38
Отговор #4

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Здрасти,колега.  :)
Първо- местя ти темата в правилния раздел, а именно - Немски автомобили.
Второ - Ford се пише с D накрая.
После за колата - честито, дано да успееш да я реставрираш и да я караш със здраве.
Много хубав модел са тия двуврати седани!  O0
Годината на производство е 1971 - 1974 г.
Освен това - като гледам допълнителните кръгли фарове,явно твоят е с по-високо ниво на оборудване. Вероятно L или LX.
Като гледам колата, обаче ремонта на уредите трябва да ти е последна грижа, защото се виждат по-важни и неотложни неща за реставриране.
Най-важното - как е с документите?
Този линк също ще ти свърши работа: http://www.capri.pl/library/folders/taunus
Напиши откъде си .Това е важно!
Благо тук от форума ще ти каже всичко за тоя модел, което ти е необходимо да знаеш.
Насреща сме за съвети!
Успех ! :)
Какво имаш предвид под "Като гледам колата, обаче ремонта на уредите трябва да ти е последна грижа, защото се виждат по-важни и неотложни неща за реставриране."Не те разбирам.Мисля,че колата е добро начало,защото няма много ръжда,а мисля че няма и дупки по ламарините.

Февруари 27, 2011, 15:56:40
Отговор #5

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Аз лично първо си регистрирах автомобила, сега събирам части и много малко го ремонтирам . Ти си още млад и имаш много време. Но класиката си е класика..........
 

Февруари 27, 2011, 17:36:03
Отговор #6

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Добре дошъл .Хубав Таунус  O0 O0 O0
Ford weist den weg

Февруари 27, 2011, 18:19:43
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Цитат
Какво имаш предвид под "Като гледам колата, обаче ремонта на уредите трябва да ти е последна грижа, защото се виждат по-важни и неотложни неща за реставриране."Не те разбирам.Мисля,че колата е добро начало,защото няма много ръжда,а мисля че няма и дупки по ламарините.
Имам предвид точно  това,което казвам - има далеч по-важни неща за реставриране по колата ти,отколкото тоблото с уредите,Радо!
Това трябва да ти е най-накрая. Да, Таунуса е добра субстанция за работа, но не се самозалъгвай с ръждата.
Пази се от рижата смърт!!!
Обаче, това че не си наясно как стоят нещата с документите ,трябва най-много да те плаши,защото без документи си за никъде!
Освен това,пишеш, че си на 16 - това е страхотно,че млад човек,като теб има такова желание!
Обаче трябва да се запиташ: Освен желание, имаш ли МНОГО, МНОГО, МНОГО ПАРИ?
Ще ти помагаме с каквото можем!!!

Февруари 27, 2011, 19:55:33
Отговор #8

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ами за момента не разполагам с много пари само с 500 лева.А какво е по-високото ниво на оборудване при L и LX.Защото нямам и понятие какво може да значи това.

Февруари 27, 2011, 19:59:59
Отговор #9

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Аз лично първо си регистрирах автомобила, сега събирам части и много малко го ремонтирам . Ти си още млад и имаш много време. Но класиката си е класика..........
Ами то и аз няма да го ремонтирам много бързо.Ще става лека полека