Автор Тема: Ford Taunus 2000 V6 Mk1 1972 на Радослав  (Прочетена 79680 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2011, 11:02:46
Отговор #20

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Ето тук можеш да получиш пълно инфо за този модел и различните му модификации и окомплектовки  ;D
Във всяко меню се вижда разликите отвътре, отвън, арматурното табло и тн. Има доста информация  8))
http://taunus.xl.free.fr/plansite_gb.htm
« Последна редакция: Март 01, 2011, 11:04:47 от vessomitkov »

Март 01, 2011, 11:20:37
Отговор #21

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Ако по някакви причини се откажете от правене на колата, защото е изгнила или друго, ще я купя  задължително  :) .Телефона ми е 0889/83-07-37 - Веско. Иначе ти  пожелавам най-искрено да си я направиш и да си я караш дълго време. Ще помаламе с части , акъл инфо и каквото може друго. Успех!
« Последна редакция: Март 01, 2011, 11:42:31 от vessomitkov »

Март 01, 2011, 15:32:33
Отговор #22

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Браво!
Много се радвам за хубавите вести.

Модела е много интересен, а и със сигурност ще привлича погледите когато го направиш!
Имай предвид, че двувратите модели в повечето случаи за по-търсени и ценени, а и с този двигател и оборудване със сигурност ще е преживяване на пътя.

Как мислиш за процедираш с ламарините?
Имаш ли доверен човек или сам ще работиш?
Като начало сипи по една лъжица масло в цилиндрите, сложи един акумулатор, завърти няколко пъти на стартер, но без кабели на свещите.
След това сложи кабелите, и виж дали ще запали. Няма да  е лошо да захраниш с бензин, а не от резервоара защото не се знае какво може да засмуче.

Пробвай двигателя преди да я разглобиш :)
Ами сам мисля да се справям с изкъпването.Благодаря за хубавите съвети.
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!
« Последна редакция: Март 01, 2011, 15:43:38 от radoslav94 »

Март 01, 2011, 15:44:14
Отговор #23

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ако по някакви причини се откажете от правене на колата, защото е изгнила или друго, ще я купя  задължително  :) .Телефона ми е 0889/83-07-37 - Веско. Иначе ти  пожелавам най-искрено да си я направиш и да си я караш дълго време. Ще помаламе с части , акъл инфо и каквото може друго. Успех!
Ако се откажа(което не мисля да правя) ще те имам в предвид.

Март 01, 2011, 15:55:15
Отговор #24

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Цитат
Ами сам мисля да се справям с изкъпването.Благодаря за хубавите съвети.
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!
Честита Баба Марта, да си жив и здрав!
Радо,каза че си на 16.
Ако не е тайна,мога ли да питам - учиш ли и какво?
Питам ,защото виждам,че сам искаш да го правиш.
Имаш ли място, където да го правиш - гараж, хале, барака?
Занимавал ли си се с нещо подобно на кърпене?
Имаш ли необходимите инструменти - телоподаващо, флексове и т.н.?
Умееш ли да заварявяш, да режеш?

Март 01, 2011, 16:35:40
Отговор #25

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Уча ел.обзавеждане на производството(жичкаджия).С флекс мога да работя,работил съм.Не съм заварявал,а относно до телеподаващото приятел на баща ми има и то доста ново и хубаво.Колата ще бъде в гаража,който е в къщата(1-вия етаж е гараж и др стаи).До сега не съм се занимавал с кърпене и разчитам баща ми да ми покаже нещо от тази тематика както и за китването.Инструментите ги имам като само телеподаващо нямам,за което споменах по-горе.

Март 01, 2011, 16:43:57
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Давай смело напред!
Може да не стане всичко перфектно и по всички правила, но ще научиш много неща.
Важно е да си направиш и сметка какво горе-долу ще ти трябва все пак.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 01, 2011, 16:46:32
Отговор #27

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Ако имаш предвид за части това ще стане след като почна да разглобявам.В близките няколко дни чакам времето да се затопли и движа друг проект,който трябва да приключа за да има място каде да слагам частите.

Март 01, 2011, 17:04:43
Отговор #28

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
С флекс мога да работя,работил съм.Не съм заварявал,а относно до телеподаващото приятел на баща ми има и то доста ново и хубаво.Колата ще бъде в гаража,който е в къщата(1-вия етаж е гараж и др стаи).До сега не съм се занимавал с кърпене и разчитам баща ми да ми покаже нещо от тази тематика както и за китването.Инструментите ги имам като само телеподаващо нямам,за което споменах по-горе.
Радо, имаш сърце! И . . . други работи!  O0
Както каза и Speeder - поне ще се научиш да работиш!
Щом имаш гараж е супер!

Март 01, 2011, 18:53:28
Отговор #29

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
С флекс мога да работя,работил съм.Не съм заварявал,а относно до телеподаващото приятел на баща ми има и то доста ново и хубаво.Колата ще бъде в гаража,който е в къщата(1-вия етаж е гараж и др стаи).До сега не съм се занимавал с кърпене и разчитам баща ми да ми покаже нещо от тази тематика както и за китването.Инструментите ги имам като само телеподаващо нямам,за което споменах по-горе.
Радо, имаш сърце! И . . . други работи!  O0
Както каза и Speeder - поне ще се научиш да работиш!
Щом имаш гараж е супер!
8))
« Последна редакция: Март 02, 2011, 20:15:11 от radoslav94 »