Автомобили > Японски автомобили

Toyota Corolla Ke70 2-door sedan

(1/3) > >>

toto:
Здравейте
Сигурен съм че има фенове на подобни машини тук, затова пускам снимки на
едната ми играчка.
Toyota Corolla Ke70 2-door sedan
Въпросната кола я намерих в местните вторични, тъкмо щяха да я мачкат.
Не издържах и я взех, без да знам за какво ми е и какво ще я правя :)
Основния проблем е че няма документи, опитах се да намеря дупчения талон, но засега нестава.




Двигателя е с код 4k
Това е 1300 кубика към 60 коня
5 степенна скоростна кутия
Задно предаване с цял заден мост
Относно състоянието, всичко е дроб сърма, несъм и очаквал друго :)
Двигателя е утрепан от каране на газ, карба е дупчен и е леш, пукнат радиатор каран на вода.
Потънали и изгорени клапани, масло несменяно.
Въпреки това пали и работи, все пак е Тойота :)
Спирачки няма, помпата е леш.Окачване, кормилно управление всичко.
Купето също е доста изгнило.
За сега това което реших е постепенно да я превърна в яка JDM-ка, да видим какво ще стане.
Тъй като карба беше леш си направих един експеримент.




Горе долу бива :)
Друго интересно е VTFS спойлера който ми изпадна.Направо заспа на Тойотата




Засега съм дотук.Имам някои идей, но по нататък.
Някой ако има части за това животно да казва.

didotooo:
Симпатична Корола е , жалко ,че е толкова убита горката ,но от нея може да стане интересна играчка на тема street jdm .

krankenstein:
Простете невежеството ми по отношение автомобилостроенето на Изгряващото слънце, нo JDM терминът не се ли отнасяше само за машините с дясна дирекция?

fulcrum:
Хубаво е , че си се споразумял с моргаджиите. Доста от тях , като им попадне такава рядка класика
или янгтаймър , ги отделят на една страна и цената им на цяло става кожодерска.

Няма да те отчайвам , ако собственика е прекратил регистрацията в КАТ по точка ,,за разкомплектоване''
не търси нищо. Моргаджиите не колекционират големи дупчени талони , защото все пак са доказателство за
собственост ,макар и снето МПС от регистрация . Обратен път при тебе за съжаление назад няма.

Шанса ти е само същата с поне рязан голям или стар сив талон с портокол за снемане от регистрация.Иначе на колесара
и като пистов проект. :)Има такива екземпляри доста.

Проблема с кончината на такива коли е 95% в собственика. Няма сили и възможности за реставрация , изскочи му възможност
да я продаде , почуди се , полакоми се , подвоуми се дали няма да се мине.....и в крайна сметка всичко свършва на скрапа.

Имах  сблъсък с подобна кола.  Datsun 1200 De Luxe. Собственика и се нави да ми я даде , чуди се чуди ..
..и накрая за скрап.

Чопли си я малко по малко , защото като нищо тази кола е рядка , но със сигурност не е сама. :)

п.п. Имам лети джанти като за нея. Марката е MiM 4 по 114 , 3 мм. 13 ки 5,5 J  ЕТ е м/у 32-35 . Ако те заинтересуват , звънни ми на 0889 890 944
да ти пратя материал.

 

didotooo:

--- Цитат на: krankenstein в Март 30, 2020, 21:21:39 ---Простете невежеството ми по отношение автомобилостроенето на Изгряващото слънце, нo JDM терминът не се ли отнасяше само за машините с дясна дирекция?

--- Край на цитат ---

Абсолютно си прав Japan Domestc Market е термин , само за автомобили правени в Япония за японския пазар. В Европа си ги наричаме така макар и неправилно, особено когато колата ще се прави в типичен японски уличен стил.  От тази би станал интересн проект както е на карбуратори , свалена ниско долу с 14 ки джанти с борд лип издаден напред и тн . Но май първо трябва да се поизкърпи .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия