Автор Тема: Въпрос за СО  (Прочетена 5242 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2020, 11:26:13
Прочетена 5242 пъти

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Здровейте, решил съм да си изкърпя сам колата. Според вас кой е най-удачния вариант за СО? Намерил съм такова, което работи без газ! Дали ще ми свърши работа. Смятам да изкърпя колата и евентуално като ми се наложи, да си заварям дребни детайли с него, не е за ежедневна работа.

Април 09, 2020, 14:03:54
Отговор #1

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Привет, какво е СО? Вероятно имаш предвид телоподаващ апарат. Бяха пуснали в Лидъл евтин вариант без газ и подобен апарат в Емаг, който беше на промоция.
Двама познати си купиха но не знам още как работи. Единият никога не е заварявал и сега се учи а другият няма време. Кой от двамата да питам  :D :D

Април 09, 2020, 17:28:46
Отговор #2

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Здровейте, решил съм да си изкърпя сам колата. Според вас кой е най-удачния вариант за СО? Намерил съм такова, което работи без газ! Дали ще ми свърши работа. Смятам да изкърпя колата и евентуално като ми се наложи, да си заварям дребни детайли с него, не е за ежедневна работа.
Здравей!
Те всички могат да заваряват без газ но трябва да се купи специална тел (заваръчна) която е доста по-скъпа от тази работеща с СО 2,аргон и миксове  ;)
Успех в КЪРПЕЖА!
retrobs.com

Април 09, 2020, 19:30:41
Отговор #3

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Значи мога да взема телоподаващо, работещо с газ и просто да използвам друг тел. Струва мш се обаче, че няма да е много на сметка. Приблизително колко тел би отнело изкърпването на една кола 4,5 кг?

Април 09, 2020, 19:45:50
Отговор #4

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Значи мога да взема телоподаващо, работещо с газ и просто да използвам друг тел. Струва мш се обаче, че няма да е много на сметка. Приблизително колко тел би отнело изкърпването на една кола 4,5 кг?
Колега,ако ще КЪРПИШ гърнето може и 200-300 грама заваръчна тел да използвате,ама ако ще правите РЕСТАВРАЦИЯ може и 2-3 ролки по 5 кг. да не ви са достатъчни ... кой ще определи колко работа има по вашата кола та да даде оферта на консумативите ???
retrobs.com

Април 09, 2020, 19:48:43
Отговор #5

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Не, просто ми стана интересно, колко би отишло максимум за една кола. За това питам!

Април 09, 2020, 19:53:06
Отговор #6

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не, просто ми стана интересно, колко би отишло максимум за една кола. За това питам!
За коя .... тази без газ или другата?
Тази без газ е максимум 1 кг. ... другата е минимум 5 кг.
retrobs.com

Април 09, 2020, 20:08:04
Отговор #7

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Добре, принципно от финансова гледна точка, мисля, че безгазовото би излязло по-евтиво или греша?

Април 09, 2020, 20:12:11
Отговор #8

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Тук ще трябва да се отговори и на някои други въпроси. Например цената на апарат работещ с газ е по-висока. Ако имаш такъв ползвай си го с газ. Цената на такава тел
е по-ниска от другия вид и това има значение, ако заваряваш повече. От друга страна телоподаващо без газ струва под 200лв. Въпроса е дали може да заварява прилично за тази
цена. При нормалната тел разхода няма да надвиши 5кг. Е може, но не вярвам да имаш чак толкова работа. И за финал, ако работата е малко дали си струва да купуваш изобщо.

Април 09, 2020, 20:22:24
Отговор #9

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Идеята ми е в свободното време да си играя, защото съм реставратор на джобни и ръчни часовници. Та..реставрацията ми е много присърце. За това искам да си взема телоподаващо.