Автор Тема: Въпрос за СО  (Прочетена 5243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2020, 20:25:17
Отговор #10

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Идеята ми е в свободното време да си играя, защото съм реставратор на джобни и ръчни часовници. Та..реставрацията ми е много присърце. За това искам да си взема телоподаващо.
Има няколко български поговорки като за вашия случай : "За една чаша мляко не си купувай крава!" и "Ако имаш кило брашно дай го на хлебар да ти направи хляб!" ...
Успех!
retrobs.com

Април 09, 2020, 20:31:45
Отговор #11

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Въпрос на гледна точка!

Април 09, 2020, 20:38:28
Отговор #12

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Въпрос на гледна точка!
Така е .... ама едва ли като РЕСТАВРИРАТЕ колата ще ви потрябва за часовниците  :)
п.п.Притежавам няколко ретро часовника и се възхищавам на хора връщащи живот на такава миниатюрна техника  :)
retrobs.com

Април 09, 2020, 20:49:59
Отговор #13

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Хаха, да, доста хора харесват занаята и му се кефят. Аз изработвам части за тези малки машини. На мен ми е хоби това с колите. Реставрирах си една Лада и в момента я карам, но кърпенето го свърших с телоподаващо на приятел и смятам да взема мое вече. Пък и винаги може да ми се наложи да заваря нещо.

Април 09, 2020, 20:53:46
Отговор #14

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Хаха, да, доста хора харесват занаята и му се кефят. Аз изработвам части за тези малки машини. На мен ми е хоби това с колите. Реставрирах си една Лада и в момента я карам, но кърпенето го свърших с телоподаващо на приятел и смятам да взема мое вече. Пък и винаги може да ми се наложи да заваря нещо.
И аз като вас любителски се занимавам с метални парапети.
Ами,успех!
retrobs.com

Април 09, 2020, 22:21:06
Отговор #15

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Мерси, ще се блъскам!

Януари 27, 2022, 19:52:50
Отговор #16

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Хора, и мен ме интересува въпроса и смятам да купя някакъв евтин апарат около 300 кинта. Някой наясно ли е с параметрите им и какъв апарат да се търси с каква мощност или примерно читава марка , тоест такава която да не е тотален боклук?

Януари 27, 2022, 21:04:41
Отговор #17

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Много е ограничен бюджета за добро CO. Горе долу преди 1-2 години търсех и аз да си купя CO. Говорих с познати специалисти в тази област и всички казваха, че под 700 лв няма добра и надеждна машина ставаща за работа. Забрави, че ще вършиш сериозна работа с CO (телоподаващо) от Лидл. Приятели ми даваха да пробвам няколко техни апарати. Първо пробвах с някакво българско доста старо помня, че го водихме на ремонт, после още някакви части сменяхме и пак не работеше правилно. После една струна, която се работи с нея всеки ден с часове. Вършеше работа, но цените им са прекалено високи. На последно място пробвах едно почти ново CO Миг (забравил съм вече каква мощност точно беше) вършеше работата чудесно. Става за непрофесионална работа. Собственикът му каза, че го е купил от Хасково за 750 лв.
Друго нещо, което доста хора ми казаха да не купувам комбиниран уред т.е телоподаващо и електрожен в едно.  :) Стигнах до консенсуса, че бюджетът за Co минимум трябва да е поне 700-900 лева, за да си купиш нещо качествено.
Мен също ми е интересна темата и с удоволствие бих прочел различни мнения за добро телоподаващо за непрофесионална работа.  ;)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/