Автор Тема: Chevrolet Camaro 1967  (Прочетена 27010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 03, 2020, 22:14:19
Прочетена 27010 пъти

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Здравейте на всички,

Да споделя историята на това Camaro…
Колата бе купена по обява от Marketplace…
Използвах услугите на БГ фирма, чиито услуги ползвам 10+ години за различни части-отначало моторджийски а в последствие и авто. Момчето в NY/NJ играе/купува от търговете, но в конкретния случай се нагърби и с моята закачка, за покупка по обява. Справи се прекрасно: покупката, вътрешната логистика (включае до-оправията на некоректните документи), товарене и транспорт до БГ и най-накрая освобождаване от БГ митница-без забележки.

Покупка Щатите – колата бе в насипното състояние което се вижда от снимките; последният собственик бе започнал реставриране…но се споминал човекът; наследниците продават колата след две-три+ години престояване в този и вид… Свършената към онзи момент работа: подменени дъна, външни панели, таван, врати, капаци отпред и отзад. В цената бяха включени и купените нови части, детайли, хром …
Беше ми офериран и двг 327 small journal – пак в насипно състояние: в кутии и легени – така както си го е представял последният собственик, тук не ме спечелиха  >:( т.е. купих проект, без двигател,  трансмисия, с неизвестна наличност/липси на части. Както казват американците: получаваш това което виждаш на снимките.
Колата имаше заден мост и гуми отзад, но нищо по предното окачване-затова и беше на некакво доли; така тръгна от там-така и пристигна в БГ-в момента на полу-разпад на долито  ;D







Докато “кавърдисвахме” покупката на камарото, си бех маркирал един Corvette ’74 след основно потягане на интериор, двигател, окачване; 350 CID, Muncie 21; корвета - изкарали го от сервиза за тест на управление и спирачки-и го “ушили” отзад в ляво. Собственика, подивял… и го беше обявил на цена “отърване” щот не искал го вижда повече… Беше прекрасен донор за моите цели, но го изтървахме за съжаление…покупката на камарото се проточи… Затова се потърси, намери и купи друго…

двигателя: и тази покупка е от по обява от Мarketplace, по снимки....




Двигателя е от Camaro ’67 350 CID, SS, L48; оригинално е бил куплиран с АСК, проверих му кода; ревизиран уж, лъскав… и както може да се очаква със скрити изненади  :-\;  в движение…му изчезна алтернатора, пък му се появи шифтър…. веселба да има  :D; т.е. с две думи-сърчицето си е хем оригинално от годината за колата, хем пък е NOM; скоростната кутия (разчетена по номерата) е M21 от Pontiac '68.

снимки от разтоварването във Варна:






Пристигане Бургас - Пристигна началото на Фев/20, посглоби се предното окачване за да се сложи на гуми; сложи се и едно оборотно кормило и стана годна за бутане напред-назад. Оказа се че имам в излишък носачи отпред, шарнири, биалети...предни врати x2, брони в повече, което обаче не означаваше че нямам сериозни липси...









после, след преглед, оценка състоянието и планировка, колата си изчака реда за влизане при РумбатаБс;
снимките които споделям са от вида в който влезе при Румбата:





a от вида в който излезе от там, аз съм със широка и доволна усмивка, разбираемо защо :)






за тези които се интересуват в детайли - подробни снимки от работата на Румбата-можете да видите в неговата тема.
Следващото предвижване на проекта го очаквам към Авг-Сеп, поради голямото забавяне на чаканите резервни части. Тоя малък ШВ създаде големи ядове за мноо хора навсекъде.
Живи и здрави

Май 03, 2020, 22:28:43
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изобщо не си поплюваш, става яка колекция! тва е най-готиното камаро от всичките генерации  O0


Май 03, 2020, 23:04:45
Отговор #2

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

 :D "на вкус и цвет - друзей нет"  казало кучето и... т.н.   ;)
вярвам да стане Убава каручката, wait & see.

Май 03, 2020, 23:31:32
Отговор #3

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Понеже съм замесен в темата искам да споделя моето мнение ...
Де факто  каросерията е на 90% нова ... бившият собственик (лека му пръст) е свършил много и качествена реставрация с изключение на няколко критични точки които е пропуснал или не е могъл да довърши (поради кончината си).Постарах се пъзелът да бъде подреден по технологично правилния начин.
Вярвам,че този автомобил ще радва собственика си и ретро любителите дълги години.
retrobs.com

Май 04, 2020, 21:12:19
Отговор #4

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Браво Данчо.
Луд човек си ей- вече съм спокоен ,че не съм сам:)
Успех и с този проект.
Ще стане-имаш хора насреща за всичко.

Май 04, 2020, 21:46:26
Отговор #5

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Аз гледам да взема кола дето пали за да може да влезе сама в контейнера.
Вие еваси пичовете, на доли !!!!!!!!!!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 04, 2020, 23:05:19
Отговор #6

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

 :D с чука и "мамата" напред - ииии пак ще влезе, че и песен ще пее  ;D

Май 05, 2020, 14:10:33
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Чиста и сурова жестокост!  >:D >:D
Това Камаро влиза под кожата на мнозина ни.
Каква е била оригиналната спецификация на колата? Цвят, салон, екстри?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 05, 2020, 18:24:19
Отговор #8

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

ти ...сега... с тия питанки...като катаджия на канала  :D
по вин и трим таг.а - е било L6, powerglide, нивото на оборудване-base.
на снимките се вижда и оригиналното му кормило с бастуня...
в рестомод.а - ще стане V8 350, RS/SS с ръчна ск.кутия;
Г/Д от старото ще остане само цвета му...с лeeка промяна  ;D

Май 05, 2020, 19:53:44
Отговор #9

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Ехааа, с интересен проект за реставрация си се сдобил колега! Честито!
Аз като голям фен на Camaro-тата от 60-те ти завижда благородно. :winktongue:
Моя слабост е модел 69-та SS  ;)