Автор Тема: Chevrolet Camaro 1967  (Прочетена 27004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 05, 2020, 20:57:05
Отговор #10

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

69та, и на мен ми харесва доста, чистото SS без RS пакета, муцуната му е малко по-различна и по-агресивна, фарчетата под бронята по-красиви и по-добре позиционирани, с RS пакета-всички започват да си приличат... 69та обаче е по-търсен и с по-висока стартова цена...и като говорим за годините-виж при 65та ще гледам да съм по-прицелен  ;D

Май 06, 2020, 16:05:55
Отговор #11

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
И аз харесвам чистото SS ;D

Красота!


Аз и на такъв като твоя ще съм доволен ако имам  :winktongue:
« Последна редакция: Май 06, 2020, 16:10:28 от CJ7 »

Май 06, 2020, 16:46:19
Отговор #12

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

дааа, красота,
истинското 427-или COPO или Yenko... май, ще си остане мечта...  :D
а цвета който си показал, трябва да е нещо около: Dusk Blue-Fathom Blue-Deepwater Blue.

Юни 21, 2020, 19:29:47
Отговор #13

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

Стъпка напред по реставрирането на камарото-купето вътре беше третирано с ръждо преобразувател на Wurth;  след това следвайки ЦУ на Румбата пак вътре в купето беше положен и консервант на Forch.












Предстои вдигане на колата, сваляне на окачването отпред и отзад, консервиране отдолу и запечатване със шагре.

Юни 23, 2020, 15:47:53
Отговор #14

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Ще се радвам като е готово Камарото да го видя на ретро парад  ;) Успех с проекта колега!

Юли 02, 2020, 15:52:18
Отговор #15

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

Ръждо-преобразуване и консервиране на дъното, продължавайки по указанията.









Мазах, мазах, направо се о-мазах, на места естетическата красота липсва…но нали целта е да има консервант, е- нека има.



















Следващата планирана стъпка е вдигане купето, сваляне на задния мост и на всичко което може се свали по предното окачване, пръскане отдолу със шагрен, а купето вътре-запечатване или със епокси праймер, или  със нещо друго.

Юли 02, 2020, 17:59:35
Отговор #16

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,нали знаеш,че който иска да си налови риба се намокря ... от там и "Сухо дупе риба не яде"  ;D
Важното е,че се получава както трябва :)
retrobs.com

Юли 26, 2020, 08:10:59
Отговор #17

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

Та докато чакаме части, прозорчето на бояджията да пръсне дъното…започнахме възстановяване на седалките. Купих комплект за реставриране на салона…уж цялостен та да видим. Нова тапицерия за предни и задни седалки е част от комплекта… Задните седалки изглеждаха така:





След разкостването при Ванката-Естео, арматурата премина през почистване, ръждопреобразуване и боя:











Докопах се и до коланите, изпиране на квадрат, почистване металните елементи, нещо ново тук-там….и ще са като светулки  ;D








Август 05, 2020, 22:12:15
Отговор #18

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

Оказва се, че и работата по задните седалки се слага на пауза; рамките-арматурата на седалка и облегалка са за салон „deluxe” докато аз купих салон за „standard” …тaкива са и предните седалки…та, ще се купува нова арматура за задните седалка-облегалка…и ще се чака да доплуват. Делукса имат странични подлакътници под триъгълните прозорци и различно обличане/кори, докато при мен подлакътници няма да има, корите са различни и при това налични.Та с две думи… открийте разликите  ;D
Първата снимка е стандарт, втората делукс…различни ширини…и т.н.






Август 06, 2020, 14:35:38
Отговор #19

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Първата снимка май е на ДеЛукс?!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"