Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2020, 14:01:36
Прочетена 30748 пъти

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Здравейте, казвам се Даниел и съм на 20г. Занимавам се с реставрация на стари ръчни и джобни часовници.
Преди година си купих Лада 1500S и от тогава само я карах, докато преди месец не реших да започна да я стягам сериозно. Ретро автомобилите са ми страст от дете. Ще пусна няколко снимки, че да добиете представа за състоянието на автомобила. Идеята ми е да се получи нещо като леко осъвременен ретро автомобил. Не съм спирал да сменям части по окачването, запалителната система и карбуратора, откакто съм я купил. Ще съм благодарен на всякакви идеи във връзка с постигането на целта ми, която е автомобил, който може да се кара всекидневно и да си създам лек комфорт при пътуване на по-дълги радтояния. Купих колата от дядо, който много трудно реши да се раздели с нея. Самата история е много интересна, понеже покупката на тази Лада стана точно за един час....
В началото на 2019 година, обърнах всички сайтове за автомобили и най-накрая харесах Мерцедес S-55 2015г и отидох да го гледам. Покарах колата и нещо в нея не ми достигаше и година след това го разбрах...ПРОСТОТАТА...простотата беше нещото, което не ми достигна в този автомобил. Върнах се в града, в който живея и видях дядото, изкарал Ладата пред гаража и я забърсва. Уж на майтап го попитах, дали не  продава и когато каза, че и иска 1000лв, страшно много се зарадвах и просто извадих парите и му я платих. От тогава, почти не слизам от нея и страшно много си я харесвам. Купих я на 61 000 км, в момента е почти на 97 000, но има някакви проблеми, които трябва да се решат.
1-Много е шумна, което прави пътуването по магистралата доста неприятно.
2-Лятото е малък ад вътре, поради липсата на климатик
3-Воланът се върти много трудно, за разлика от Ладата на мой приятел, която се върти много по лесно от на Туарега ми....
4-МОЩНОСТА...идва ми една идея по-бавна от колкото иска, но това смятам, че има вариант леко да се коригира.
5-4 степенната скоростна кутия, за която вече имам решение, но решението изключва 3-та скорост, което трябва да се отремонтира, преди да се качи на колата.
6-Иска ми се да има някакъв подлакътник, понеже пътувам доста и ще е доста удобно да имам такъв.

В общи линии е това. Направил съм няколко снимки....

Май 11, 2020, 19:46:50
Отговор #1

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Много ми харесва Ладата!
Предницата обаче не комуникира с модела..
Но ми е ясно, че идеята е да бъде индивидуално твое виждане и изпълнение и затова вероятно е така.
Ладите имат  варианти на бързи диференциали с пр. число 3,9 (ако не се лъжа) и би било добра промяна, ако твоят е "по-къс". Също така и пет-скоростна кутия.
Климатик въобще не мога да приема в тази кола, но пък аз не съм на 20.. :D
Поздрави!

Май 11, 2020, 20:10:04
Отговор #2

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Как ще се промени ходът на колата, когато сменя диференциала? Климатик искам, понеже доста пътувам с нея и това е нещото, което ми липсва. Предната маска е такава, понеже така повече ми харесва!

Май 11, 2020, 20:26:49
Отговор #3

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Хм, интересно че моята ежедневна кола има климатик, ама пък аз не го пускам въобще-предпочитам да си отварям прозорците..Но, както споменах вече, сигурно е от възрастта. ;D
С по-дълъг диф колата ще се движи с по-ниски обороти на двигателя, което води до далеч по-комфортно и безшумно поведение на колата при извънградско шофиране. Също и по-нисък разход на гориво.

Май 11, 2020, 20:38:46
Отговор #4

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
А пише ли някъде какъв е диференциала? Как мога да разбера моя от кои е?

Май 11, 2020, 20:55:23
Отговор #5

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :D Изглежда добре колицата и гледана. Съща кат на вуйчо.... А тоя пернишки парктроник ако го свалиш още найсе кила ще олекне отзад. Като гледам износването на предните гуми ,май си за реглаж. И волана ще олекне.

Май 11, 2020, 21:01:23
Отговор #6

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
А пише ли някъде какъв е диференциала? Как мога да разбера моя от кои е?
Има колеги тук, които знаят по-добре от мен и вероятно ще се включат, за да кажат със сигурност. Аз предполагам, че твоят е с предавателно число 4,1. Трябва да го пише в оригиналната книжка на колата, ако я имаш. Терминът, който обикновено се ползва е "главно предаване". Имай предвид, че основна роля би изиграла петицата скоростна, а в комбинация с 3.9 главно предаване ще е супер!

Май 11, 2020, 21:20:03
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Има няколко модификации на 2106, тя май се произвеждаше чак до началото на новия век. Ако нямаш оригиналната книжка, най-добре виж на заводската табелка коя е модификацията и годината на производство. Лададжиите тук ще кажат с кой диференциал е, ако не е бил сменян разбира се.
Относно скоростната кутия, чувал съм, че ладовите 5-ци не са много добри и здрави, някои слагат от Фиат 131/132, като малко разширяват дупката в тунела за лоста, защото идва на различно място.
За слагането на клима предполагам не е невъзможно, виждал съм дори на задномоторна Шкода добавен такъв. Но това със сигурност ще намали още и без друго недостатъчната мощност. Едва ли обаче ще намериш някой в този форум, занимаващ се с подобен "тунинг".
Иначе по двигателя най лесно ще е да пипнеш карбуратора да смениш жигльорите с някакви по-големи или направо да намериш някой Вебер от по-мощен автомобил с по-големи дифузори.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 11, 2020, 21:33:27
Отговор #8

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Едно време нямахме информация за цифрово изразяване на въртящ момент (4.1 или 3.9) та сваляхме пиньона и короната и брояхме "зъбите" ... е,имаше и проба-грешка :)
retrobs.com

Май 11, 2020, 21:53:57
Отговор #9

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Има няколко модификации на 2106, тя май се произвеждаше чак до началото на новия век. Ако нямаш оригиналната книжка, най-добре виж на заводската табелка коя е модификацията и годината на производство. Лададжиите тук ще кажат с кой диференциал е, ако не е бил сменян разбира се.
Относно скоростната кутия, чувал съм, че ладовите 5-ци не са много добри и здрави, някои слагат от Фиат 131/132, като малко разширяват дупката в тунела за лоста, защото идва на различно място.
За слагането на клима предполагам не е невъзможно, виждал съм дори на задномоторна Шкода добавен такъв. Но това със сигурност ще намали още и без друго недостатъчната мощност. Едва ли обаче ще намериш някой в този форум, занимаващ се с подобен "тунинг".
Иначе по двигателя най лесно ще е да пипнеш карбуратора да смениш жигльорите с някакви по-големи или направо да намериш някой Вебер от по-мощен автомобил с по-големи дифузори.

От някакъв малолитражен автомобил няма ли да стане климатика?