Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2021, 22:55:54
Отговор #120

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ако те кефи - си е баш рационално!   :)   

Февруари 03, 2021, 12:35:33
Отговор #121

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Поздравления, Волгата е топ! 
Преди три години бях в Петербург през лятото и ми направи впечатление, че по-новите Волги (от 90те започват да именуват моделите с безкрайни числови редици и не съм сигурен за точната версия) се карат на плътно затворени стъкла, което ще рече,че със сигурност имат и климатици. Въпросът ми, свързан с тази история,  е дали и на твоята би могло да се постави климатична инсталация? Предвид, че си с по-модерен интериор с нормални духалки на вентилацията, подобрението, според мен, щее ефективно и колата ще стане много по-комфортна за активна експлоатация през лятото, което у нас вече продължава до средата на октомври.

Февруари 03, 2021, 13:44:20
Отговор #122

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Нови Волги - 3110 и съвсем последните 31105 у нас почти няма - навремето внесоха една партида таксита и още малко частни. Климатик вирее при двигателите с 16 клапана ЗМЗ 406. На 402, който е на 24-10 сигурно може, ама ще е приключение да се монтира. Иначе - возих се на 3110 на Горан - интересна кола е, никак не е зле, само ми идва много тиха, някак си го няма басовото боботене на старите. 3110 има само той в движение май.

Февруари 07, 2021, 16:07:21
Отговор #123

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря за позитивните отзиви!!!
Относно климатика, МГ е прав. Не е невъзможно, но на мен ми се струва твърде сложно и не се знае после колко качествен ще е крайния резултат. Иначе по руски сайтове има добри проекти. Но моята волга за половин година има под 100 км. Та дори да можех да сложа, нямаше да го ползвам често. Според мен ще е по-полезно да се монтира централно заключване с аларма и дистанционно. Защото ми омръзна като спра някъде да заключвам врати постоянно. Последно ми искаха 400 лева за всичко с труд, но ми се сториха много. Е, не съм се отказал :)
Вчера се опитах да направя нови снимки на колата, но докато махна синята защитна боя на белите кантове - се смрачи пак  (и не успях да я почистя напълно). Та отново снимките не са читави, за което се извинявам.



Намерих хромирана стойка на огледалото и веднага я смених. Е наложи се да я купя с още 1 огледало, но какво да се прави/ Старата беше черна и много ме дразнеше:


И ето най-после в гаража с нормални гуми: