Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30757 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2020, 22:15:59
Отговор #10

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Как ще се промени ходът на колата, когато сменя диференциала? Климатик искам, понеже доста пътувам с нея и това е нещото, което ми липсва. Предната маска е такава, понеже така повече ми харесва!
Това с климатика как ще го изпълните ... монтаж на ремъчна шайба и компресор не завършва задачата ... изрязването на предния щит за монтаж на охлаждащото тяло и филтър  ???
retrobs.com

Май 11, 2020, 22:33:59
Отговор #11

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Мисля още по въпроса. Ако някой има идеи как да стане, ще съм много благодарен!

Май 11, 2020, 23:02:36
Отговор #12

Неактивен nmz

  • Публикации: 11
Намираш си Лада Нива с климатик на части и взимаш абсолютно всичко, след което едно по едно почваш да го редиш на твоята кола. Поне така съм гледал по форумите, че правят руснаците. Това е най-лесния вариант, понеже са ти готови стойките, шайбите и другите дреболии.. Със сигурност ще трябва нещо да се преправи, ама няма как да стане plug&play.

Май 12, 2020, 07:56:17
Отговор #13

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Интересен проект ще е това  :) Като прочетох за климатик на Лада се замислих дали някой въобще е слагал. В интернет ми излязоха доста Лади с климатик. Най-лесно е да сложиш ето тази система, която е направена специално за Ладички. Обаче цената е доста висока. Успех с Ладата :)
https://www.ladamoscow.com/soviet-air-conditioner-conditioning-ac-system-kit-lada-2101-2107-riva-nova-laika
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Май 12, 2020, 08:31:45
Отговор #14

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
За ежедневно употребяван автомобил климатик си е направо задължително. Мое си мнение, разбира се, аз съм добавял климатик преди 12-13 години, но на по-модерна кола, и играчката никак не беше малка, имайки предвид, че колата си излиза и с климатик заводско, просто моята нямаше. Рязания, напасвания, 100 неща, но става. Лада с климатик ще е интересно начинание, но имай предвид и друго - задължителн трябва да работиш и в посока изолация! Иначе тоя климатик ще си духа почти напразно. Врати, таван, задължително трябва да се изолират. И това не е трудно, просто е играчка :) А относно загубата на мощност - да, разбира се, ще се усети, но нали не сме на пистата, не е чак толкова голяма загубата. Едното за сметка на другото. По-малко мощност, ама вътре ти тракат зъбите лятото. И аз бих го направил.

Krankenstein, би ли споделил за климатик в задномоторна, интересно ми стана.

Определено е свежа ладичката! Поздравления за което! Силовото предаване е важно и има варианти за Лада. А и интересно защо, но маска на 2103 стои приятно на 2106. Напомня ми на Фиат 125 малко. Много ми харесва салона, хем е красив, хем няма да ти пари лятото.

Май 12, 2020, 09:45:53
Отговор #15

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Салона много ме кефи и мен. Климатика е задължителен, понеже не мога да трая на горещо. Интересно ми стана за този климатик, който колегата е дал в линка по-горе. Дали ще върши работа? Днес усетих висящия ми друса при потегляне и смятам, че е от висящия лагер. Трябва да го сменя!
За изолация от доста време си мисля и се чудя какво и къде да слагам. Уплътненията на вратите са добре, но смятам, че самите врати не са доцре оплътнени и за там трябва да измисля нещо.

Май 12, 2020, 10:14:13
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Krankenstein, би ли споделил за климатик в задномоторна, интересно ми стана.

Само веднъж съм виждал на живо Шкода с климатик на един от първите Шкода събори през 2005 г. Беше син Рапид 130 на един колега Жоро от Поморие, ето тази тема в Шкода форума е точно за него: https://www.skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/29719-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B5/
За съжаление тази кола май после замина за скрап, понеже купето било кофти правено и падали цели буци кит, затова новият собственик беше бесен... пак някъде из този форум го бях чел.

Принципно съм слаб по механиката, камо ли да тръгна да правя подобни подобрения, но дори и да можех не бих скопил така и без друго слабичкия мотор на шкодата. Климата не ми липсва чак толкова, понеже съм от поколението израстнало и ипрекарало младостта си през 80-90-те г. когато колите с клима бяха все още скъп лукс за нас обикновените младежи. Триъгълното малко прозорче на ладата на тате беше единствената екстра за охлаждане, с която разполагахме :) Ходили сме в Гърция през лятото с нея 4 човека и сме оцелели вътре без климатик, а за днешните изнежени младежи няма да коментирам...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 12, 2020, 10:28:13
Отговор #17

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Ами...аз съм на 20 и никак не съм изнежен, но жегата ми убива желанието да карам колата...за това искам климатик!

Май 12, 2020, 11:12:57
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, прав си - по-точно е да се каже задоволени, а не изнежени. Навремето просто нямахме друг избор, понеже лускозните западни коли с климатици бяха само за "отличниците" и мутрите в началото на демокрацията :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 12, 2020, 12:09:36
Отговор #19

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Климатикът, който заслужава всяка Лада ;)



Иначе за малко събуждане - хвърляш газовата, пилиш главата за да харесва ефективто 100 октана, връщаш се към италианските корени с двойка Вебер/Делорто и адекватна изпускателна система. И с разни други шукарии може и да стигне 85 коня без драми.

Пълна шумоизолация и тихи гуми ще повишат комфорта, но при високи скорости не можеш да избягаш от аеродинамичните шумове.

Воланът олеква само с нови и качествени накрайници и шарнири. Кормилната кутия от 2105/2107 е по-лека от 2101/2103/2106. Има електрически усилватели.

Щом ти е ежедневка, горещо ти препоръчвам да изхвърлиш генератора и да си сложиш 80А на Динамо Сливен за 2108/2109. Има съвсем малка намеса свързана с релето за лампата на таблото и един кабел. Няма да имаш ядове със заряда в градски условия на фарове, с перки, вентилатори, касетофон и каквото искаш още да си включиш.

Ако си с обикновени фарове, сложи си "халогенни" рефлектори (нови Освар има във всеки магазин за Лада) лампи Осрам + 90% или +130% и си прави кефа.

"Дългият" диф 3.9 не знам дали е смислено занимание при мощността с която разполага двигателят, а и няма да я караш с 200. Петстепенни  вероятно има нови в сандък. Фабричният недостатък се бори с наливане на повече масло с повдигане на колата настрани.  Присаждането на скорости и двигател от ФИАТ е варваризъм :))

Поздрав!
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500