Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30738 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2021, 09:17:39
Отговор #140

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Здравейте, вчера се наложи да сменя чукчето и кондензаторът. За да ми е по-удобно, свалих делкото и смених чукчето и кондензаторът на удобно и топло за мен място :).  Зацепих делкото след това вързах кабела към бубината, но колата не иска да пали и се чува от време на време детонация. Имате ли представа от къде може да е този проблем.

Нямам нищо против! Но си прочети още веднъж първоначалния пост относно НЕПАЛЕНЕТО. Който и да го прочете ще остане с впечатлението, че проблемът се е появил СЛЕД като си свалял делкото и сменил чукчето и кондензатора. И сега какво - някой трабява да гадае кога за последно е палила Ладата, как е работила и т.н. Ами може да не пали по хиляди причини  ;). След като не е палела и преди смяната, можеше с това да започнеш - така и така ... последно палеше еди си кога, работеше еди си как, не пали от еди си кога и прави това и това ... смених еди какво си ... пак не пали  ;D
« Последна редакция: Януари 20, 2021, 09:21:14 от Nik1600GT »

Януари 20, 2021, 15:46:25
Отговор #141

Неактивен nasko.b

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Трябва да се провери ъгълът на отваряне на чукчето - 55градуса трябва да е той, кабелчето на самото чукче не трябва да докосва корпуса на самото делко/това не рядко се случва/ кабелът от бубината към кондензатора трябва да е добре захванат,а останалите неща се подразбират, добри кабели на свещите, самите свещи да са с правилното разстояние, палец с нормален резистор.

Януари 20, 2021, 20:01:39
Отговор #142

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
... Ще уточня, че при някои коли и модели (Порше, Алфа, Волво, ВФ Костерука), включително и при мен, нещата са доста интелигетно направени и такава грешка не може да се получи. Ето как изглежда делкото и задвижването му при мен.


В списъка на интелигентно направените може да се добави и Шкода. :) Същото изпълнение на делкото.
Но, тъй като гадаем, приемаме че делкото е извадено с целия прът със зъбното колело. Нищо. Мисля, че информацията е полезна за други случаи.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 20, 2021, 20:14:02
Отговор #143

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
При тези сделани произведения  :)  делкото може да се зацепи всякак!
Във времената на зрелия социализъм зъбното колело(с вътрешни ситни шлици) което зацепва делкото и маслената помпа беше страшно дефицитно, но и доста често се оказваше с изронени шлици които водеха до спиране на мазането, а по рядко и до спиране въртенето на ротора!
Ако имах този проблем(не палене, припукване...) бих помолил някой с по големи знания от моите да погледне и помогне!

Февруари 08, 2021, 16:31:15
Отговор #144

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Здравейте, оказа се, че ладата е смесила водата с маслото. Направих ремонт на главата, шлайф и тн. Сега колата си върви нормално. Преди време имах проблеми с парното. Смених кранчето, промих радиатора и за известно време се оправи. След ремонта на двигателя, карах колата около 150 км, като на един баир колата загря. Отворих капака и видях, че перката не работи. Извадих кабелите от термодвойката, дадох вързах ги един за друг и  перката си тръгна, но колата продължи да държи около 100 градуса. И най-странното е, че не ми работеше парното, даже напротив, духаше студено. Възможно ли е това да е от термостата?