Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30710 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2020, 14:42:13
Отговор #20

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Много благодаря за мнението, ще се съобразя с него!

Май 12, 2020, 19:56:48
Отговор #21

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
На такава Лада съм виждал насаден Фиат-ов (Ритмо Абарт)мотор и кутия - без да съм запознат в детайли, по инфо от собственика, всичко пасва идеално на място и не се налагат сериозни доработки по купето. Това по въпросите с климатика, с вървежа, с мощността - някой Фиатов мотор, не е нужно да е Абарт, ще ти задоволи всичките тези мераци. По-любопитно ми е как ще стане саденето на климкатика в таблото? Доколкото си спомням на ладите кутията за парното е доста малка и  нямам идея как ще набуташ в нея изпарителя.
Иначе бабата изглежда много свежа и мога само да ти се радвам, че имаш мерак да си я караш - повечето на твоята възраст уМрат за модерни пластмасарки  :)

Май 12, 2020, 20:54:06
Отговор #22

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Аз такава лъскава пластмасарка имам, но Ладата си е Лада. В петък ще ходя до София с нея, което ще е второто ходене до там са последните 10 дни. Ето малко снимки от предния път...



Много ми се иска да сложа на Ладата антена от Волга, автоматична. Ако някой има, нека предложи!
« Последна редакция: Май 12, 2020, 21:17:16 от Ivanov_watchmaker »

Май 13, 2020, 21:49:03
Отговор #23

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Ако инсталирам един Вебер, дали няма да върви повече по баира и как би повлиял на разхода на гориво?

Май 14, 2020, 09:02:39
Отговор #24

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Здравей  колега
Ладата ми е на сърце, от малка съм имал лада, тя беше първата ми кола и страшно много я харесвам , но се пак пежото 404 не мога да живея без него и аз го карам секи дневно .
Няма по яко нещо като
Паркираш някъде и почват да го отглеждат ретрото кола 😍
И така  няма по добер маестро са климатици от кубинския народ те му слагагат климатик  и на колело ако се налага🤣
Ето една снимка от москвич с клима



Но да знаеш че можноста се губи доста на двигателя
Аз лично съм слагал климатик от тико на лада и роботише перфектен   ставаш като пингуин вътре . Жегата в куба е ужасна и са  тоба секи слага
В ebay  ги има от 300 до 500 евро и съм може да го слагаш много е лесен аз лично си купих са моя пежо но тука в англия са сега не ми се налага .лятото тука е една седмица  но като се местим са испания  ще трява 100 %
Ето една снимка от климатик комплект, но са универсални

Има се пак оригиналния климатик са лада 1500-1600 консолата се пара пот таблото сищо сам ги монтирал в куба

Ще търся и ще ти пратя снимка на оригинална конзола са климатика
Оставанте че съм на работа поздрави


Май 14, 2020, 09:22:28
Отговор #25

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Много благодаря. По баирите ще спирам климатика😂😂

Май 14, 2020, 10:19:57
Отговор #26

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
4500об/мин при 120кмч? Не съм карал Лада, но това ми се вижда твърде много.Ако е така при всички  4-степенни кутии, то замяната с 5-степенна е по-належаща от климатика.

Май 14, 2020, 11:41:56
Отговор #27

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Аз кутия имам, но в момента ми я ремонтират, понеже 3-та скорост изключва!

Май 14, 2020, 11:44:40
Отговор #28

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Тука намерих една конзола са климатик оригинален ,но в куба ладата на заседа беше от панама 1600 и имаше друга кадето беше по яка ще го помоля да ми изпрати снимки от негова .
Тя се пада под таблото и копчета са климатика ти се пада на лява страна



Ако намериш  двигател от фиат фиорино или италианския двигател от фиат 125, 2 валов то е махаш и слагаш нищо не трява да промениш се спада едно кам едно и е по силен само гарнето е малко различен но тоба са вредни работи
Правил съм в куба а скоросна кутия 5 не са много читави,но ако слагаш и кардана трябва да го смениш ,по каси е след скоросна кутия парчето

Май 14, 2020, 12:18:30
Отговор #29

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Аз не намирам разлика в дължината на кардана!

Мисля по въпроса с кормилната уредба. Някой от колегите по-горе спомена за хидравлика. Възможно ли е да се сложи и ако да, от какъв автомобил?