Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30711 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2020, 20:21:04
Отговор #40

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
И сега и после, просто няма да издържи дълго. Ретро колите се карат само в сухо време, събота и неделя, за удоволствие и са ценни в оригинален вид. ;)

Май 14, 2020, 20:30:44
Отговор #41

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
И сега и после, просто няма да издържи дълго. Ретро колите се карат само в сухо време, събота и неделя, за удоволствие и са ценни в оригинален вид. ;)
Колега,тук не съм съгласен с вас!
Това,че един автомобил влиза в класациите за "ретро автомобил" и е в автентичен вид не значи,че трябва да стои затворен в гараж 10 месеца в годината ... дали ще се кара ежедневно или само в събота и неделя е решение на собственика.Средствата влагани в ежедневното каране са много повече но кой може да му ограничи това.
retrobs.com

Май 14, 2020, 21:05:08
Отговор #42

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Аз също съм на мнение, че колата е за да се кара ежедневно, а не да я изкарвам от дъжд на вятър. В началото на темата написах, че това е идеята на проекта!

Май 14, 2020, 21:07:43
Отговор #43

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Колега,тук не съм съгласен с вас!
Това,че един автомобил влиза в класациите за "ретро автомобил" и е в автентичен вид не значи,че трябва да стои затворен в гараж 10 месеца в годината ... дали ще се кара ежедневно или само в събота и неделя е решение на собственика.Средствата влагани в ежедневното каране са много повече но кой може да му ограничи това.
Напълно съм съгласен с тази позиция ;)
Възможно е и да се ползва като ежедневна.

Май 14, 2020, 21:26:58
Отговор #44

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Пък и за околните е добре ... нагледали се на автомобили без физиономия ще се радват да видят как някой артефакт да бръмчи наоколо  :)
retrobs.com

Май 14, 2020, 23:32:02
Отговор #45

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) аз мисля че моите коли са наи стасливи на планета .Москвича и пежака направо му спукан    километража,  не ги спирам .секи пат като някои ми каза че има ретро кола И вила такава и такава и го гледан да се качва в модерна кола. винаги се мисля че тои има просто спонат за спасов ден А не са де се кефи ,но секи си знае. Са мен колата е са каране а не да се гледа 
  >:D >:D >:D >:D лошото  е че по беше от тях нямат климатик но се тая има испанки климатик отвараш прозореца и тогава почват да се кефиш на жега 😂😂😂

Май 14, 2020, 23:53:34
Отговор #46

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
В крайна сметка трябва да знаеш що за проект подхващаш. Рецепта няма. Никой не може за ти каже с коя комбинация от врътки колко ще вдига, колко ще харчи и как ще ускорява, и какъв ще е масрафът. Парите и времето винаги са много повече от предвиденото. Ако търсиш икономическа изгода, няма да я постигнеш.

За ежедневка става, доста години ми беше единствена кола и още толкова преди това единствена в семейството. Ходил съм където ми е потрябвало, движил съм се с потока и "малките" неудобства ги приемаш за романтика. Разбира се, обществото те намразва. Все някой ти се вре, че е по-важен, или те изпреварва за да е отпред и да ти се влачи с 5-10км/ч по-малко, а ти да не можеш да го задминеш, щото Лада на газ на баир от 120 трудно подскача... Тировете са мнооого дълги, а гаджето след петата година почва да се разколебава :))

С две думи - за ежедневка си я карай с най-добрите консумативи и части. Сложи си петстепенната, електронно делко, мощен генератор и пери на газ. Най-много да ъпгрейднеш газовата до второ поколение и да сложиш карбуратора с механичната втора клапа, за който спомена Момчил.

Разните му климатици и хидравлики и други щуротии често карат проектите към кантара.

Както гласи подписът на Жоро-120L, ама в друг форум: "Всяко доизкусуряване води до нови кусури!"  ;D





Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Май 15, 2020, 10:36:45
Отговор #47

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Привет. Ще си позволя и аз да дам един съвет, като човек които от 2004г., демек откакто има книжка кара само москвич.  Ладата ти е много хубава и изглежда много запазена. Не че вече ги няма, ама все повече намаляват. Аз не бих правил нищо по нея. Няма нищо по хубаво от оригинална кола. Климатика и серво на волана са ми някак си много глезотийки и не кореспондират с шофъор на съветски автомобил. Такъв шофъор е всичко друго, ама не и разглезен и не се оплаква нито от жега, нито от студ, нито от шум, нито от това че волана се върти трудно. Един актъор в наш сериал казваше - "Аз съм Коцето Коцев, мъжки мъж" :) Не че аз се имам за такъв, ама климатик и серво са неприсъщи за лада. Ладата е народна кола и това и е най голямото предимство и чар - правена е за да може всеки да си я позволи, няма екстри, няма нищо - чист, суров, брутален автомобил. Колкото за шума - ако мислиш, че ладата е шумна, пробвай с москвич :) Недей разваля хубавата кола, най много една пет степенна кутия и безконтактно или транзисторно запалване и ще се отвозиш на нея. Ако пък все пак толкова искаш да човъркаш нещо, вземи някоя разнебитена лада за 300 лева и се учи на нея, така и да се обърка нещо няма да те е яд. Пък ако стане може да направиш промените и по хубавата червена лада. А да, задължително напълни праговете, врати и каквито кухини можеш да достигнеш с горяло масло. Сега много ще кажат, това са отживелици и т.н, ама лично си виждам ефекта от него. Това със сигурност ще удължи живота на доста от ламарината. 

Май 15, 2020, 12:04:43
Отговор #48

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Методи е прав. Ладата може да си върви и с минимум инвестиции да ти носи кеф.
Аз за двойните карбуратори съвсем не мисля, че не вършат работа или не стават. Просто на Лада, за да има място за двойни карбуратори, трябва да сложиш акумулатора отзад в багажника. Съответно забравяш за багажника в стандартния му вид. Карал съм Лада и с двойни, и с единични и с какво ли не. Някога като студенти сме си играли здраво. Почнеш ли да режеш по коша, нещата са свирени. А тази кола е отлична, не си струва. Още повече, Ладовия Вебер е страшно безпроблемен и й стига перфектно.
Аз сега по-активно и на практика всеки ден карам задномотрна Шкодичка. Тя милата от завода си няма багажник. Върви ли - върви. Няма климатик, то и парното е едно... Ама е кеф. Бръмчи, вие, намирисва на прах, бензин и старо, но ме кефи. Газ и това е!
Не съм очаквал, че пак ще почна да карам соц кола активно, ама ето - карам и се чувствам добре. Имаше навремето една Рапид по морето - бяха й присадили климатик, та може всичко. Само мерак, време и пари да има.


Май 15, 2020, 12:39:51
Отговор #49

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Кефа да караш стара кола за ежедневка е несравним. И аз си стягам една соц Шкодичка точно за тази цел, и вече няколко месеца си я карам из града, и си върша и голяма част от ежедневните задачи с нея. Точно както казва Момчил - да ти замирише на прах, бензин и старо. Затова напълно подкрепям начинанието за ежедневна Ладичка. Да си призная, климатик и на мен ми липсва. Предни години като си карах активно другата Шкода, признавам си, предпочитах лятото да се кача в модерната пластмаса, просто в Шкодата ставаше ад. Аз не търпя много на жега. Преди петнайсетина години като млад дихател си бях слагал климатик на Толедо-то. Но тогава имаше някакви дни с по 43-44 градуса температури в Пловдив, и един път ми беше станало лошо и малко припаднах, и тогава реших да си монтирам климатик. Хидравликата пък е въпрос на свикване - аз лично нямам проблем да карам и без хидравлика/ел. усилвател. Пак в ранните си младежки години се научих много лесно на разните жигули и лади на приятели, тежестта на волана не ми е била проблем, дори за ежедневно. Разбира се, че е плюс да го има.