Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2020, 07:40:56
Отговор #70

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Ще го напиша още веднъж, пък дано да няма сърдити: Тази кола не е за ежедневна!
Гледам първия ти пост-ти просто не слизаш от нея. За една година(дали има и толкова) си навъртял 40 000км!!!
Младежо, това  хората го правят само с ЧИСТО НОВИ автомобили, които успяват да издържат 5-6 години и след това са БРАК.
Ти се опитваш да го правиш с Ладата...!
Караш я в дъжд и сняг, а не знаеш колко интензивно тази запазена кола започва да гние. Съвсем скоро ще се появят грозните ръждиви язви.
Твоите усилия трябва да са насочени в грижа за купето-защитаване и консервиране, а не климатик и серво.
След две-три години след такава употреба вече няма да имаш същата Лада!
Карай интензивно някой съвременен автомобил, а с Ладата ходи до София на Витошка веднъж в месеца, за кеф. И не със 130, а със 100 по магистралата, бавничко и тежкарски-за удоволствие. Само лятото!
Това е моят съвет, ако желаеш да я имаш през годините като  запазена ценност.
Колегите споменаха, че може да се кара като ежедневна-да, така е, но знаеш ли какво означава това?
Означава да я дадеш на колегата РумбатаБС, защото той се занимава с това, да се разглоби колата на съставни части, да мине всички процедури по реставриране на купе, да и направиш един чисто нов двигател 1.7 с петица кутия като Жигулито на Момчил, да и подмениш тотално преден и заден мост с нови и тогава да се похвалиш, че я караш като ежедневна.
И пак няма да издържи по 40к на година :)
Да не говорим, четези неща ще струват 10-15к в левове.
Е, рентабилно ли е?!
Мнението ми е с най-добри чувства-към колата и към автора на темата!

Май 17, 2020, 08:36:37
Отговор #71

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Много благодаря за мнението, но много си харесвам Ладата и не бих спрял да я карам всеки ден. В момента, в който започне да гние и да има язви по купето, колата ще се пребоядиса, което така или иначе съм го замислил. Отстрани има на няколко места осуркано от дядото, от който я купих и много ме дразни!

Май 17, 2020, 15:07:05
Отговор #72

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Много благодаря за мнението, но много си харесвам Ладата и не бих спрял да я карам всеки ден. В момента, в който започне да гние и да има язви по купето, колата ще се пребоядиса, което така или иначе съм го замислил. Отстрани има на няколко места осуркано от дядото, от който я купих и много ме дразни!
Колкото и да е странно, и това го разбирам ;)

Май 18, 2020, 00:41:53
Отговор #73

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Колега извинявай че само те пускам снимки в  твоя тема ,но просто ладите за ми много на сърце . Ето още една идеа  кадето подобрява  двигател на лада  .провал съм в куба и доста освобождава вигателя само че в куба съм го правил от москвич  у му викаха piñón loco

Май 18, 2020, 10:00:06
Отговор #74

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Какви са най- високите и широки гуми, които мога да сложа на оригиналната джанта? Целта е да постигна по-голяма стабилност!

Май 18, 2020, 10:19:19
Отговор #75

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
с високата гума, колкото и да е широка, губиш стабилност - печелиш комфорт

Май 18, 2020, 11:18:43
Отговор #76

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
с високата гума, колкото и да е широка, губиш стабилност - печелиш комфорт

??? "високи гуми" е много относително понятие и като цяло това не е съвсем вярно ... 195 50 15 е малко по-висока гума от 165 70 (или 65) 13 ... с коя ще е по-стабилна колата!? Защото съм карал точно със 195 50 15 Голф 1 Gti 112 кончета и определно с тези гуми беше по-стабилен от стоковите 175 70 13. В момента карам Костенурката със 195 65 15 задни и 185 65 15 предни вместо стоковия ми размер 155 80 15. Височината на гумите е приблзително една и съща, но широчината не е, и с по-широките гуми (и на по-широки джанти, естествено) дори и на една и съща височина (или малко по-голяма дори височна) определено колата е доста по-стабилна.
Няма нужда да преиграваме с тази стабилност - момчето се скъсва да кара на газ, от стоковите 75 кончета не се знае какво е останало и търсенето на стабилност му е последната грижа. "Нестабилността" идва от откровени глупости на пътя и там гуми и спирачки не помагат.
Моторът му е сравнително слаб и няма място да отива на некви по-високи и по-широки 14ки или 15ки спрямо и без това високите му стокови 13ки - 165 80 13. По-високи и по-широки 13ки пък от стоковия ладов размер  на практиката е абсурд - пак трудно ще ги "влачи", ще трябват други джанти (такива гуми, например 205 70 13, са и доста по-широки от стоковите) и заедно с джантите (че и без тях  ;)) тея гуми ще струват повече от Ладата  ;).   С по-широки гуми (и на слаб за тях мотор) разходът на гориво отива и той нагоре. 
« Последна редакция: Май 18, 2020, 11:59:25 от Nik1600GT »

Май 18, 2020, 12:23:56
Отговор #77

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Точно така, и аз смятам в случая, че е ненужно. Колегата питаше за фабричните джанти - там не може да бяга много в широчината, едва ли ладовата джанта е повече от 5,5 J

Май 18, 2020, 12:35:20
Отговор #78

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Точно така, и аз смятам в случая, че е ненужно. Колегата питаше за фабричните джанти - там не може да бяга много в широчината, едва ли ладовата джанта е повече от 5,5 J

Абсолютно! Ако си "разтовариш" двигателя с една 5 степенна кутия можеш да караш на 175 70 13 или да минеш на некви 14цола джанти и туми 185 60 14. С такъв размер гуми е излизал от завода Голф 1 Gti на неговите 112 кончета, а ти си доооста по-надолу откъм мощност и за Ладата това е предостатъчно откъм стабилност!

Май 18, 2020, 12:36:13
Отговор #79

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Искам да сложа нови гуми на колата и същевременно да съм с оригиналните джанти. Препоръчайте ми размер гуми, с който спокойно да си карам със 110 примерно, без да с притеснявам.