Автор Тема: Лада 1500S - такава, каквато искам да бъде  (Прочетена 30747 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2020, 12:53:24
Отговор #90

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Чудесна ти е Ладата!

И аз стягам едната такава, но не смятам да я крам ежедневно.
Ако все пак бях на твоето място, бих започнал с шумоизолация на под и врати. Нови комфортни гуми, вероятно ъпгрейд на спирачките.
Това със спирачките го направих на една от Алфите ми и разликата е нереална просто... започваш да караш много по-уверено.

Климатикът звучи добре, но не знам дали всичките ядове си заслужават. Жегата изморява, но и се свиква с нея.
Един термос с вода между предните седалки и километрите ще ги минаваш по-ведро  :))

Карай яко и спирай за снимки тук, там ;)


Поздрави!

П.П. Аз мисля, че ВАЗовете са от малкото ретро машини, които можем да си позволим да реставираме, поддържаме и шофираме ежедневно, дори в ден днешен. То това им изгражда и имидж на речни класики, нещо като ФВ Костенурка на Соц. блока.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 12:58:58 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 23, 2020, 15:02:42
Отговор #91

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Правия чистка и ми попаднаха кутиите, на някои неща от безконтактната конверсия. Може да ти е от полза информацията. Тези са най-добрите бобина и комутатор според братушките. Също иска сноп кабели (между комутатора и делкото) и свещи с резистор. Бях с NGK BP6ES и минах на NGK BPR7ES. Топлинно число 7 заради газта (не че с 6 не работеше на 6).




« Последна редакция: Май 23, 2020, 15:36:22 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Май 24, 2020, 18:00:01
Отговор #92

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Благодаря ти!

Май 26, 2020, 13:18:24
Отговор #93

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Четейки темата набързо, оставам с впечатление че всичките ти проблеми с колата са в следствие на неизправности. Тежкия волан е неизправност, която може да се оправи много по бързо и лесно от монтиране на хидравлика - освен ако не държиш да си с малък волан. За жегата вътре, много често е виновно кранчето на парното. Не затваря и то си работи целогодишно. Лично на мене ми е било труднопоносимо при почти 40 градуса навън (преди години, на един лада събор в Дряново). Иначе триъгълните прозорчета вършат много добра работа, много пъти по-добра от климатик (когато примерно пече яко слънце, а от климатика се схващаш).
Вървенето също е много относително понятие. Изправна лада върви прилично. Поне баирите изкачва без да умалява...

Май 28, 2020, 19:03:00
Отговор #94

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Чакам подходящо време и започвам!

Май 29, 2020, 23:09:12
Отговор #95

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Подходящото време е началото на зимния сезон, когато колата по принцип седи в гаража. Ако приемаш съвет от патил и препатил човек, който волю-неволю се е специализирал по тази марка, почни я тогава. Можеш да ми повярваш - минах през всяка фаза на лададжииството. Почнеш ли я сега - след един месец ще си побеснял, че колата ти не се движи и ще скиташ да търсиш човек който да ти я събере, само и само да я караш.
Аз се захванах преди 20 години, бях на 16, сега съм на 36. Тогава морето беше до колене... "ей са, хващам и я почвам и за два дена е готова". Сигурно и Хитлер така си е мислил, като е нахлувал в Русия. Е не става така. За тези 20 години, за да мога да правя ремонтите бързо и лесно, или НАЙ-МАЛКОТО ДА ЗНАМ КОГА ЩЕ СВЪРШАТ... бях събрал един пълен стелаж с инструменти. Имах всичко необходимо, пълния комплект специални сервизни инструменти, та дори и самоделно направен стенд за диференциали. И пак, нямаше вариант да знам като нещо изтрещи, да съм наясно колко време ще го правя. Е, в най-добрата си форма, когато бях 78 кг пуканка, с всички инструменти, съумявах да си ремонтирам кутията или диференциала за един ден, тоест осем часа, но вярвай ми... за да стигна до това минах през страхотни мъки, много пъти се хващах с нещо, което после се оказваше че не знам как да завърша.
И знаеш ли какво, когато реших да сменя марката и да пробвам нещо друго се сблъсках със същото... Махнах лада, взех москвич и се оказа, че нищо не знам. След толкова време ремонти по ладата... взех москвича, свалих му скоростната кутия и се озовах в миналото - не можех да я събера. Помогна ми Стефан Францов. После реших да правя глава... същата работа.

Та каква е поуката? Поуката е - никога не се надценявай. И с някакъв опит зад гърба си, пак успях да се оплескам.
Та защо ти ги говоря тея работи, просто да те мотивирам да оцениш реалистично с какво се заемаш... да, ако не си перфекционист като мене, може да закрепиш нещата криво ляво... обаче това че си се заял с някои от най-тънките проблеми на ладата, ме кара да си мисля, че не си паласпурджия, дето закрепва гайките с лепило за резби и тиксо (в някои случай се налага). Жегата, шума, вървежа, волана - това са все неща за пинизчии, за тези които всички им говорят, че тя ладата си е така, ама си знаят че не е така.

Та... да знаеш от мене, с търпение и внимателно четене, ще постигнеш успех. Здрава лада има лек волан, не е жега през лятото, върви и... е шумна фабрично, но има как да се оправи и това, макар че не е евтино. Казва ти го човек, дето насън може да ти оправи колата. Здраве и късмет от Радо.
« Последна редакция: Май 29, 2020, 23:12:57 от Frysco »

Май 30, 2020, 11:31:33
Отговор #96

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Колега, много ме мотивира с тия думи! Благодаря ти! За сега ще сменя хебела и шарнирите!

Юли 10, 2020, 21:03:00
Отговор #97

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Колеги, от два дни нямам дълги. Бушоните изглеждат добре. Интересно, че на таброто лампичката за дълги светлини, не свети когато са включени. Къде може да е проблема?

Юли 10, 2020, 21:50:05
Отговор #98

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Спомням си, че левият и десният май бяха на разлчни бушони, така че ако и двата едновременно + лампата на таблото не светят по-скоро е от превключвателя на волана... за щастие, мисля че все още продават чисто нови в магазините и не са скъпи. Все пак първо си провери обстойно всички бушони и крушки, преди да го сменяш.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 10, 2020, 21:55:18
Отговор #99

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
И аз така предположих. Не е скъп, поне ще си имам нов!