Автор Тема: Wartburg 353 rally реплика  (Прочетена 24798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2020, 15:45:21
Прочетена 24798 пъти

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Това е следващата състезателна реплика след моята Шкода,в която имам участие.Докато правех моята Шкода,моя приятел и кръстник Димитър се запали по ретро рали автомобилите и в частност двутактовия Вартбург.След като погледахме няколко клипа в туба,как се режат цвайките,беше на 100 процента убеден,че това е неговата кола.И така на 8 януари 2018 намерихме точната кола за проекта.Ние сме от едно село до Велико Търново,а колата я намерихме в Павликени,бяла с Търновска регистрация,всичко редовно в доста прилично състояние за 450 лв.Колата беше на един възрастен човек,който цял  живот е карал Вартбург,но за съжаление заради възраста си и проблеми неможе да я кара, а и на сина му го натискал,че му пречела,а и се притеснявал баща му да кара вече,затова решили да я продадат.И така се сдобихме с желаната кола.И проекта започна моментално.В началото колата я правихме в неговия гараж,където беше тясно и неудобно,защото при мен в сервиза нямаше място,а и тогава все още правех купето на моята Шкода.От тая седмица колата е в сервиза и започвам сериозно да  работя по нея,обещавам ако ви е интересно да качвам редовно снимки.За съжаление нямаме много хубави снимки от самото начало






Май 17, 2020, 16:01:01
Отговор #1

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
До тук със зачистването на ламарината,следва порция снимки от самата работа по купето





Понеже на състезателния Вартбург,резервоара е друг и се пълни отвътре се наложи да премахнем капачката за зареждане от калника и да заварим  отвора в панела.




Май 17, 2020, 16:58:14
Отговор #2

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Страхотна работа! Помислете дали може да предложите такава услуга на феновете по нататък, да правите ретро рали автомобили от соц и други класики.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 17, 2020, 19:41:08
Отговор #3

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Освен, че се пълни през багажника, резервоарът, по спомен, е напълно различен - би трябвало да е дебелостенен паралелепипед с горно пълнене.
Какво гоните като мощност?
Ще минавате ли на Фолксваген окачване и спирачки или ще е сбирщайн (без нищо лошо в думата)?
И може ли една ориентировъчна снимка на търсеният краен резултат  :)

Май 17, 2020, 19:56:41
Отговор #4

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
По двигателя ще се пипа ли нещо - карбуратори, резонатори? Може да сложите от последните години на производство, когато правят промените по коляновия вал и са с най-висока заводска мощност. Спирачките му са пословично зле, там какво мислите?
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Май 17, 2020, 20:50:49
Отговор #5

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Извинявам се,е в горните ми постове забравих да спомена тази важна част.Събрали сме доста информация и ще се предържаме към хомологациония фиш от Фиа.Купето ще е с ролбар по изискването от Фиа.Резервоара ще бъде изработен като оригиналния състезателен по снимки.Мотора ще е с 3 карбуратора,даже наскоро отървахме в немкия Ебай такива свалени от Маркус,ще е с резонатор и други доработки,като наближим с моторния тунинг ще качвам подробно снимки и ще се радвам да коментираме,защотоза  първи път се хващам с Варбург и то с 2тактов двигател.За спирачките не съм напълно сигурен,че не са добри,понеже същите предни апарати ползват Шкода през 80.те години на техните състезателни коли.А и аз я пребирах от Павликени на ход над 40кмса до село  и спирачките ми направиха добро впечетление.
Страхотна работа! Помислете дали може да предложите такава услуга на феновете по нататък, да правите ретро рали автомобили от соц и други класики.
Благодаря,върти ми се в главата,ама засега само на приятели клиенти,а скоро ще ви изненадам и с 3 ти соц рали автомобил,който чака да стане Вартбурга.






Май 17, 2020, 20:54:20
Отговор #6

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
А пак забравих,това е снимка как ще изглежда на финала

Май 17, 2020, 22:48:08
Отговор #7

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Супер - изчистено, без лигавщини  :)
Като цяло спирачките на Варгата не са лоши, но когато говорим за двигател с 50к.с.  Мелкус RS1000, със същият мотор е 51kW, което си е 70 коня, а в случая вие би трябвало да гоните някъде около 80-90 коня, което значително ще подобри ускорението и максималната скорост, но оригиналните спирачки ще дойдат малко слабички. Но предполагам, че ще го измислите като му дойде времето  :)
Ще следя с интерес развитието. Успех

Май 17, 2020, 23:09:00
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хубав проект, у нас мисля ще е първият и единствен такъв.
Относно спирачките, на 130 Рапида съм с такива 4 бутални апарати и спира брутално в сравнение с другите ми шкоди... мога да ги сравня само със спирачките на по-новите френски коли. В момента съм приготвил един комплект и за зелената ми 130 ЛР реплика, но трябва първо да се рециклират.
Относно моториния тунинг на 2-тактов мотор има едно важно нещо - изпускателната система. Намаляването на броя и размера на гърнетата може рязко да влоши нещата, а не да ги подобри като при 4-тактовите мотори, понеже генерацията е изчислена като част от самата горивна система. Ако си правил и карал двутактови мотоциклети сигурно разбираш какво имам предвид. Чел съм мемоари на братята Агура от началото на състезателната им кариера, когато карат Вартбург 1000 с премахнато крайно гърне - колата издавала страхотен звук  за радост на публиката, ама хич не вървяла :)
И за финал, преди 2-3 години бях пуснал тук линк към обява за продажба на оригинални лети състезателни джанти за Вартбург и то на много добра цена, но за съжаление сигурно отдаван е изтекла... щяха да паснат чудесно на този проект.
И накрая нещо за надъхване :)

« Последна редакция: Май 17, 2020, 23:12:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2020, 23:12:01
Отговор #9

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Уникално!Следя със огромен интерес :).