Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2023, 21:57:56
Отговор #140

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Мислих си го и аз,моята предната и без това е за смяна понеже е счупена.Тази неделя се разходихме до писта Дракон.Тази година беше доста силна и имаше доста нови автомобили поне за мен де😁.Направихме и традиционната почетна обиколка.

Май 02, 2023, 15:58:24
Отговор #141

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign

Май 05, 2023, 10:28:07
Отговор #142

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Вартбурга е на един приятел,колата е доста запазена единствено има нужда от нова водна помпа.

Септември 11, 2023, 09:52:55
Отговор #143

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От както взех другия Вартбург този го карам сравнително по-малко но тези дни реших да го разтъпча.Ходих до Карлово за събота и неделя,няма никакви проблеми и за 2 дни му врътнах около 150км.Вчера вечерта със колегата peter67 и други приятели се събрахме и направихме една фотосесия :)

Октомври 15, 2023, 20:12:18
Отговор #144

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От доста време търсих запазен волан от стария модел и преди месец намерих един що годе добър

Намерих и не толкова добър но за първо време става соц калъф за него.Все още търся ако някой има здрав без значение цвета :).Събота монтирах волана и съм доволен как му седи.Оригинално беше с такъв но в много лошо състояние и едно от първите неща беше тогава да сменя волана.

Тези дни се снабдих и с още един двигател,не се знае кога му е правен ремонт но компресия има а за цена като за старо желязо просто нямаше как да го подмина


Ноември 12, 2023, 20:45:12
Отговор #145

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Този уикенд за поредна година се проведе Трабант фест Павел баня,решихме да се съберем и ние колегите с Вартбурзите и да отидем.Тази година Делукса ива много малко изминати километри и реших да отида с него.За вечерта си бяхме резервирали една вила в с.Сливито което се намира до Мъглиж.За съжаление събота времето не беше с нас и сутринта ни валя доста дъжд,към обяд обаче малко се разясни и успяхме да разгледаме колите които се бяха събрали.Този път не се разминах без проблем,на тръгване от Павел баня към вилата отказа стартера.Запали на бутане и от там директно към вилата.Днес сутринта свалих стартера,едната четка беше заседнала но се оказа че и шалтера си е заминал :( отново на бутане и газ към Пловдив,пред гаража свалих стартера и подготвих друг рециклиран но се стъмни и ще го слагам следващия уикенд 😊
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 22:26:16 от Wartburgman »

Декември 18, 2023, 11:29:29
Отговор #146

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Колега, имам части за подаряване, писал съм лично, ако имаш интерес.

Декември 18, 2023, 23:17:39
Отговор #147

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Благодаря ти!Писах ти на лично :)

Декември 21, 2023, 20:52:30
Отговор #148

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Огромни благодарности на колегата Юлиян който ми подари доста интересни и повечето от тях нови части... O:-) O:-) O:-)

Едно от тях е оригинално електронно запалване Ebza липсва и долу платката която се слага и заема мястото на кондензаторите и чукчетата но ако някой ден намеря бих пробвал с това електронно.Чувал съм от колеги,че
оригиналните транзистори на въпросната Ebza се натоварват и започват много да греят но ако се заменят става безотказна :)