Автор Тема: Wartburg 353 rally реплика  (Прочетена 24790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 22, 2020, 16:12:21
Отговор #20

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Много се радвам, че виждам задната маска, купена от дядо ми някога за неговия Wartburg! :)
Значи вие сте подарили задната маска на Митко,до колкото имам спомен като ми разказа,беше споменал,че сте живели и в Поликрайще.
А миналата неделя разделихме шасито от купето.По купето имам да изработя и заваря 3 парчета.В дъното на багажника,в краката на шофьора и в единия край на прага,като цяло купето ев многодобро състояние.Шасито заедно със всички детайли по  окачването заминават на пясък и после на прахово боядисване.Тук е момента да попитам някой ако има за продаване горни носачи,че наще са в окаяно състояние.


Май 22, 2020, 20:51:14
Отговор #21

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Ако обичаш дай снимки на носачите- какъв е проблема? На лс дай тлф
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Май 25, 2020, 16:29:47
Отговор #22

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Ако обичаш дай снимки на носачите- какъв е проблема? На лс дай тлф
Не съм ги снимал,а проблема им е че са изгнили жестоко,накъсъни уши за амортисьорите,дупки,язви.
А иначе уикенда работата по колата вървеше с пълна сила,завърших багажника и продължавам напред






Юни 02, 2020, 13:32:20
Отговор #23

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Следя с интерес! Ще бъде полезно да споделиш информация за материалите с които работиш: с какво отстраняваш старата боя,какви(и в каква последователност) покрития се нанасят.Очаквам и подробно да опишеш доработките по мотора.Успех!

Юни 03, 2020, 20:28:26
Отговор #24

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Следя с интерес! Ще бъде полезно да споделиш информация за материалите с които работиш: с какво отстраняваш старата боя,какви(и в каква последователност) покрития се нанасят.Очаквам и подробно да опишеш доработките по мотора.Успех!
Радвам се,че има интерес към колата.Старата боя я остранявам с малка горелка,нагрявам леко да омекне боята и с телена четка или шпакла я събарям.После минавам със телена четка на флекса,където има язвички ги изчиствам до желязо,имам и малък пясъкоструй,ползвам и него. Язвите ги третирам с ръждопреобразувател Фюкс или Вюрт и от 2та съм еднакво доволен и цената им е еднаква.След това пръскам с епокси грунд на Новол,тук искам да споделя,че съм най доволен от него,преди ползвах на Мипа и имах доста проблеми,падаше на люспи от ламарината.След епоксито покривам пода отдолу с шагрен също на Новол.Накрая запечатвам с боя на Мобихел,от която също съм доволен а и със шефа на Мобихел във Велико търново сме приятели  :))
А тук ще ви покажа един много лесен начин за справяне с ръждата,бях го тествал на детайли по Шкодата ми и останах изумен.В едно голямо корито го пълня с вода и и на 10л вода слагам 50 пакетета лимонтозо,оставям ръждивите детайли да киснат 24 часа,след това ги вадя оплаквам с вода и ако има още ръжда пак за 24 часа.








А днес Димитър взе някой детайли,който беше оставил зо прахово боядисване.Фирмата е във Велико Търново и за всичко,което е на снимката взеха 50лв

Юни 04, 2020, 11:38:22
Отговор #25

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Небоядисаните детайли изглежда са обработвани преди праховото боядисване, че така лъщят, или се бъркам?!

Юни 05, 2020, 09:56:59
Отговор #26

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Тук преди години имаше една тема за” химици”- как със солна киселина се получава същия ефект( лимонтозуту е също киселина)
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 05, 2020, 10:32:28
Отговор #27

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
А това покритие по метала от киселината ли остава или е намазано с нещо, че така лъщи?! Аз затова попитах, защото при мен, като изчистихме окачването на пясъкоструйка, метала изглеждаше така:


https://pichost.name/image/svvrV


« Последна редакция: Юни 05, 2020, 10:37:07 от 5 GTT »

Юни 05, 2020, 12:04:00
Отговор #28

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Шенкела,е тъкмо изваден от разтвора,затова лъщи и има лек жълтиникъв цвят от лимонтозото.А на праховото пак си ги обработват в някаква тяхна си химия преди боята.А тук със скоростната кутия Митко се заигра,почистена  е с обезмаслител Цунами,за съжаление нямам снимки преди каква мазна гледка беше.



Юни 05, 2020, 14:41:37
Отговор #29

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
...А тук със скоростната кутия Митко се заигра,почистена  е с обезмаслител Цунами,за съжаление нямам снимки преди каква мазна гледка беше.

Навярно такава:



Интересното тепърва предстои: разделяне на блока за карбураторите,направата на всмукателен колектор,шлайф,маховик,запалване,резонатор...