Автомобили > На изток от Желязната завеса

Wartburg 353 rally реплика

<< < (2/22) > >>

to6ko_opc:
Извинявам се,е в горните ми постове забравих да спомена тази важна част.Събрали сме доста информация и ще се предържаме към хомологациония фиш от Фиа.Купето ще е с ролбар по изискването от Фиа.Резервоара ще бъде изработен като оригиналния състезателен по снимки.Мотора ще е с 3 карбуратора,даже наскоро отървахме в немкия Ебай такива свалени от Маркус,ще е с резонатор и други доработки,като наближим с моторния тунинг ще качвам подробно снимки и ще се радвам да коментираме,защотоза  първи път се хващам с Варбург и то с 2тактов двигател.За спирачките не съм напълно сигурен,че не са добри,понеже същите предни апарати ползват Шкода през 80.те години на техните състезателни коли.А и аз я пребирах от Павликени на ход над 40кмса до село  и спирачките ми направиха добро впечетление.

--- Цитат на: Acropolis 1800 в Май 17, 2020, 16:58:14 ---Страхотна работа! Помислете дали може да предложите такава услуга на феновете по нататък, да правите ретро рали автомобили от соц и други класики.

--- Край на цитат ---
Благодаря,върти ми се в главата,ама засега само на приятели клиенти,а скоро ще ви изненадам и с 3 ти соц рали автомобил,който чака да стане Вартбурга.





to6ko_opc:
А пак забравих,това е снимка как ще изглежда на финала

Logrus:
Супер - изчистено, без лигавщини  :)
Като цяло спирачките на Варгата не са лоши, но когато говорим за двигател с 50к.с.  Мелкус RS1000, със същият мотор е 51kW, което си е 70 коня, а в случая вие би трябвало да гоните някъде около 80-90 коня, което значително ще подобри ускорението и максималната скорост, но оригиналните спирачки ще дойдат малко слабички. Но предполагам, че ще го измислите като му дойде времето  :)
Ще следя с интерес развитието. Успех

krankenstein:
Хубав проект, у нас мисля ще е първият и единствен такъв.
Относно спирачките, на 130 Рапида съм с такива 4 бутални апарати и спира брутално в сравнение с другите ми шкоди... мога да ги сравня само със спирачките на по-новите френски коли. В момента съм приготвил един комплект и за зелената ми 130 ЛР реплика, но трябва първо да се рециклират.
Относно моториния тунинг на 2-тактов мотор има едно важно нещо - изпускателната система. Намаляването на броя и размера на гърнетата може рязко да влоши нещата, а не да ги подобри като при 4-тактовите мотори, понеже генерацията е изчислена като част от самата горивна система. Ако си правил и карал двутактови мотоциклети сигурно разбираш какво имам предвид. Чел съм мемоари на братята Агура от началото на състезателната им кариера, когато карат Вартбург 1000 с премахнато крайно гърне - колата издавала страхотен звук  за радост на публиката, ама хич не вървяла :)
И за финал, преди 2-3 години бях пуснал тук линк към обява за продажба на оригинални лети състезателни джанти за Вартбург и то на много добра цена, но за съжаление сигурно отдаван е изтекла... щяха да паснат чудесно на този проект.
И накрая нещо за надъхване :)

Wartburgman:
Уникално!Следя със огромен интерес :).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия