Автор Тема: Wartburg 353 rally реплика  (Прочетена 24784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2020, 12:46:42
Отговор #50

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Не съм писал отдавна по темата,но чак сега има сериозно раздвижване.Митко се свърза с немска тунинг фирма специализирана в тунинга и продажбата на рейсингови части за 2-тактови Вартбурзи.Поръча 77 мм двусегментни бутала,рейсингов колянов вал,спортна програмируема електроника за аванса.резонансен аспух и 3 карбуратора Кейхин 35мм.Преди Коледа  пристигнаха само карбове,а другите части януари.Аз се заех с изработката на 3-те отделни всмукателни отвора

И вече готови разделени,като за разделянето ползвах течен метал Бисон.

и карбовете




Декември 27, 2020, 11:38:01
Отговор #51

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Отдавна го чакам това продължение...Говори и в цифри когато споменаваш поръчаните части,
производителя / продавача също. ;D Този течен метал ще издържи ли на температурата?
Има ли подложка / армировка преди полагането му? Опиши процеса по разделяне...
Интересно ми е как ще процедирате с охлаждането на ДВГ
(който дори заводски има техническа недомислица с тези фибри)
Външна ел. помпа? Каква? Термостат навярно няма да се ползва?
Не се ли избързва с рязането на главата?...впредвид новите бутала и биели?
Всмукателния колектор поръчан ли е или ще се прави? Олекотяване на маховика?


Декември 27, 2020, 18:54:41
Отговор #52

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Веднага отговарям на въпроситети.Частите са поръчани от https://webshop.oldtimerracingparts.de/wartburg/ .Кореспонденцията е малко бавна,но пък отговаря сина на създателя на спортната кола Мелкус,Петер Мелкус  :D.3-те бутала са 525 евро,вала е 799евро,310 е резонанса и електрониката 480евро,карбовете са 210 евро,плюс и 16 % ддс.Събира се една сериозна сума,но крайния резултат ще си струва.Точно на този течен метал имам огромно доверие,преди 5 години лепих дупка в блока на Форд Галакси,колата и досега върви без никакви изгледи да се отлепи,след това лепих дупка в главата на моя мотор Кавазаки и там стана бетон.Самия процес е лесен,надрах с фрезермястото на блока където ще се лепи,самото разделяне направих с картон и запуших към цилиндрите с тиксо,вижда се  картона на първата снимка,малко армировка метална вътре в отливката и това е.Колкото до охлаждането радиатора ще бъде отпред,оказа се че са ползвали от шкода 120,поръчах такъв нов.Най вероятно ще е с електрическа помпа,но това като понаближи момента ще го мисля,първо да събера мотора.С рязането на главата не се е избързало,защото знаех,че ще сме с по големи бутала и главата седи небутвана.всмукателния колектор ще е правен от алумин,взех 20мм алумин за фланец и плътен кръгъл алумин за 3те ръна,днес ги занесох на фрезист,след това заварка на аргон.Маховика ще се олекотява.

Декември 27, 2020, 19:42:49
Отговор #53

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,вие освен реставрации по каросерии възстановявате двигатели,скоростни кутии,диференциали,ел.инсталации ....  ???
retrobs.com

Декември 27, 2020, 21:13:22
Отговор #54

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Колега,вие освен реставрации по каросерии възстановявате двигатели,скоростни кутии,диференциали,ел.инсталации ....  ???
В интерес на истината в сервиза правим двигатели,скоростни кутии,окачване и сходимост преден заден мост.По токовете сме
 нула  :D Сервиза е семеен работим аз,брат ми и баща ми.А  реставрацийте са ми хоби и са в отделно от сервизната дейност.По тях работя след работно време.Никога не съм мислим да се занимавам професионално,просто  докато  реставривах Шкодата,приятеля ми който  хареса  как се справям,ме попитаха дали не искам да работя и по Вартбурга му,а и на Шкодата частите са доста скъпи,затова приех,не са ми излишни допълнителни доходи,все пак и 2 деца храня .За работата по каросерията и боядисването ме учи и помагаше дядото,на жената баща й,който от 91 е в занаята,но преди няколко години поради здравословни причини  се отказа и затвори сервиза си.

Декември 27, 2020, 21:16:39
Отговор #55

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Хвала на такива Башмайстори!
Успехи с проектите и професионалните мненията в други теми!
« Последна редакция: Декември 27, 2020, 21:36:50 от РумбатаБс »
retrobs.com

Декември 27, 2020, 21:57:29
Отговор #56

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Хвала на такива Башмайстори!
Успехи с проектите и професионалните мненията в други теми!
Пак заяждания,профисионални мнения не съм давал в други теми.Защо да съм БАШмайстор,защото от сутрин до вечер блъскам и не правя само едно нещо, а искам да се развивам.От 16 годинини работа по специалноста,която съм завършил,ДВГ,правя двигатели,кутий и ходови части.Вечерно време ходех да помагам на дядото,защото ми беше интересно,не казвам че съм спец,но човека ме научи,даваше  ми да боядисвам детайли,да ми се отчупи ръката,и мога да кажа,че се справям доста добре.Има колеги от Форума който са виждали Шкодата на живо и Вартбурга,могат да кажат,как са направени БАШмайсторската.

Декември 27, 2020, 22:00:43
Отговор #57

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Пак заяждания,профисионални мнения не съм давал в други теми.Защо да съм БАШмайстор,защото от сутрин до вечер блъскам и не правя само едно нещо, а искам да се развивам.От 16 годинини работа по специалноста,която съм завършил,ДВГ,правя двигатели,кутий и ходови части.Вечерно време ходех да помагам на дядото,защото ми беше интересно,не казвам че съм спец,но човека ме научи,даваше  ми да боядисвам детайли,да ми се отчупи ръката,и мога да кажа,че се справям доста добре.Има колеги от Форума който са виждали Шкодата на живо и Вартбурга,могат да кажат,как са направени БАШмайсторската.
Колега,написах "успехи" ако това е заяждане ???
retrobs.com

Декември 27, 2020, 22:20:21
Отговор #58

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
откровени заяждане е, личи от километри :)    както и квалификацията "башмайстори" :) очевидно колегата се справя достатъчно добре и каросерийно, и бояджийно, и двигателно :)    пожеланието за успехи явно е добавено в редакцията на мнението:)

интересно е как хора, които не си виждал, можеш да ги прецениш само в течение на Х време и десетина коментара техни, примерно.... Българска работа - класика :)     питам се - кому е нужно мерене на майсторлък?   аз, например, познавам по-добри реставратори от теб, единият от които в момента работи по коли, от които има по едва няколко бройки в Европа, и то тук, във Варна :) и изработката му е ювелирна :)    нужно ли е ти или някой друг да критикува или хвали работата му, или да ти обяснявам на теб, че има по-знаещ и можещ (и по-възрастен, съответно с повече опит)? пиша го това с идеята, че винаги има някой, който знае повече...


по темата - вартбургът и шкодата ще седят супер на фотосесия един ден заедно :)

Декември 27, 2020, 22:33:06
Отговор #59

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
откровени заяждане е, личи от километри :)    както и квалификацията "башмайстори" :) очевидно колегата се справя достатъчно добре и каросерийно, и бояджийно, и двигателно :)    пожеланието за успехи явно е добавено в редакцията на мнението:)

интересно е как хора, които не си виждал, можеш да ги прецениш само в течение на Х време и десетина коментара техни, примерно.... Българска работа - класика :)     питам се - кому е нужно мерене на майсторлък?   аз, например, познавам по-добри реставратори от теб, единият от които в момента работи по коли, от които има по едва няколко бройки в Европа, и то тук, във Варна :) и изработката му е ювелирна :)    нужно ли е ти или някой друг да критикува или хвали работата му, или да ти обяснявам на теб, че има по-знаещ и можещ (и по-възрастен, съответно с повече опит)? пиша го това с идеята, че винаги има някой, който знае повече...


по темата - вартбургът и шкодата ще седят супер на фотосесия един ден заедно :)
Е,това коментирахте в една друга тема ... пък аз написах,че никога не съм бил "най" ... но интересното е,че вие можете да критикувате а,простосмъртните-НЕ?!
retrobs.com