Автор Тема: Wartburg 353 rally реплика  (Прочетена 24791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2021, 14:27:54
Отговор #80

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Параметри на частите и цени...

Февруари 07, 2021, 19:01:33
Отговор #81

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Доста соленичък се оказа тунинга на мотора,но пък кеф цена,няма.Така,буталата са 2 сегментни на 77мм.Другото се вижда на снимките,резонансов аспух,програмеруема електроника за запалването,към нея вървят 3 бобини,инсталация,стойка със датчик и четец.Рейсингов колянов вал със усилени лагери и биели.А това е фактурата, с цените.на по предишната страница съм дал и линк към сайта им,където също има ценните.



Февруари 08, 2021, 11:35:15
Отговор #82

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Благодаря за инфото,мисля че не само на мен,а и на колеги ще е полезно
да се ориентират във вложенията в един такъв проект.
Сигурно нямате търпение да събирате и да гърми... >:D
... и като казахме "да гърми" каква ще е генерацията:
изпускателния колектор и след резонаторното гърне?

Февруари 08, 2021, 16:08:19
Отговор #83

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Всичко изглежда страхотно, даже не знаех, че немците произвеждат такъв професионален тунинг. Мен ме интересува комплектът за електронното запалване , дали е предвидено да работи и на 6 волта?

Февруари 08, 2021, 18:08:36
Отговор #84

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Всичко изглежда страхотно, даже не знаех, че немците произвеждат такъв професионален тунинг. Мен ме интересува комплектът за електронното запалване , дали е предвидено да работи и на 6 волта?
Да ви кажа и аз непредполагах,че има такъв сериозен тунинг за Вартбург  :D.А електроното запалване няма да стане за 6 волта,компютъра за да работи иска 12волта

Април 22, 2021, 21:01:44
Отговор #85

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Тези дни поработих по двигателя,след като го взехме от шлайфиста,който го разътргва за големите бутала,блока и картера ги минахме на пясък и ги боядисах.От 3-те глави с който разполагахме избрахме най здравата, а тя мина водно бластиране,стана уникална.След като дръпна боята монтирах коляновия вал с буталата.





Юни 06, 2021, 17:37:50
Отговор #86

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30
Поздравления за отличната и професионална работа, както и за вложените труд и средства!
Относно буталата - с тези 77мм бутала двигателят става точно 1100 кубика, но е необходимо да се преработят размерите на всички портове(всмукателни, преливни, изпускателни). Много е важно е също да оставите достатъчно хлабина между буталото и цилиндъра при шлайфа. Ако оставите фабричната хлабина от 0.06мм това е крайно недостатъчно и е много вероятно буталата да задерат. От моят опит бих препоръчал хлабина от поне 0.08мм или дори още по-голяма. Предвид диаметъра на буталата аз бих заложил на 0.08-0.085
Поздрави!

Август 01, 2023, 16:12:47
Отговор #87

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравейте,след 2 години застой,дойде времето да завършим проекта.От вчера шасито е при мен и почва голямото събиране на пъзела

Август 02, 2023, 16:09:17
Отговор #88

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Ето до къде стигнах със сглабянето.Монтирах задните носачи,главини с нови лагери и монтирах барабаните с нови накладки.Сложих задните пружини,който са специално правени за рали,малко по къси и 30 процента по твърди, съответно и газови амортисьори с по къс ход и завърших задната част с монтажа на реактивната щанга.Отпред монтирани горни и долни носачи,шенкели,главини и вентилирани дискови,който поръчахме също от германците.Бях разглобил кормилната рейка,за да може Митко да си я мине на водното бластиране,днес я събрах и монтирах.






Август 02, 2023, 18:52:59
Отговор #89

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Бях забравил колко смешно всъщност изглежда шасито на Вартбург-а  :D
Следя с огромен интерес - Шкодата ти стана страхотна, ама тоя двутактовият звяр ми е по-любопитен  :)