Автор Тема: Wartburg 353 rally реплика  (Прочетена 25712 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 02, 2023, 20:30:33
Отговор #90

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
става топ красота!

Август 04, 2023, 21:54:30
Отговор #91

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не съм и предполагал , че проект на тема Вартбург ще ми е тоолкова интересен !

Август 12, 2023, 15:56:16
Отговор #92

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Не съм и предполагал , че проект на тема Вартбург ще ми е тоолкова интересен !
И на мен,Дидо,ахахаа.Ето до къде я докарах,това реално е от миналата събота,но имах много друга работа през седмицата и не ми остана време да кача,снимките по рано.Митко ме накара да разглобя скоростната кутия на съответните и части,хем да се провери в какво състояние е, и хем да може да мине корпусите на водното бластиране.Кутията се оказа във завидно състояние,никакво износване по лагери и синхонизатори,реално смених само семерината на амбреажната ос.



Също с  вентилираните дискове от германците взехме и усилен притескател с феродов диск и 3кг алуминиев маховик



Мислех да монтирам и мотора,но се оказа,че Митко е забравил да пясъкоструйне лапите и да ги мине на праховото,а той замина на почивка.Утре се пребира и най вероятно през седмицата и мотора ще е на мястото си.Но имаме една малка спънка за да може да стъпи на колела,нямаме предна главина,на нашата и бяха превъртели лагерите,но това беше по малкия проблем,оказа се,че е карана със хлабава гайка на полуоската и бяха превъртели и шллците на главината.Митко звъни навсякъде,но все още неможе да намерим,така че имам молба,ако някой от четящите колеги има за продан,нека ми пише.

Август 12, 2023, 19:34:18
Отговор #93

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Имаш лично.

Въпрос - тампонът на скоростната кутия като на нормален Вартбург ли е?
Питам защото при съсан тампон Вартбурга има навик да вади полуоски и да си разпилява планетите, а това което сглобяваш е кола която трябва да носи на бой  :D

Август 17, 2023, 18:01:03
Отговор #94

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Имаш лично.

Въпрос - тампонът на скоростната кутия като на нормален Вартбург ли е?
Питам защото при съсан тампон Вартбурга има навик да вади полуоски и да си разпилява планетите, а това което сглобяваш е кола която трябва да носи на бой  :D

Първо искам да ти благодаря за тел. номер,твоя човек се оказа,че има главина и ни я изпрати.За тампона,не знаех и не съм се замислял,сложихме нов,но ако се наложи ще го преработим.Аз днес съм най-накрая съм на заслужена почивка,но вчера вечерта сложихме мотора,но се оказа,че има малък проблем,дясната лапа опира в карбовете.Седнах да поровя из нета и веднага  забелязах нещо което ми е отбягвало,всички са с правена лапа и като се върна от морето ще я изработя.



Август 17, 2023, 20:02:36
Отговор #95

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Радвам се че свършихте работа - оня ден минах покрай него и ми се вайкаше, че те е забавил. За части за двутактови само него търся  :) Отделно че ми намира разни чарколя дето другаде ги няма.

Това за тампонът беше за да провериш какъв се слага на рали версията. Оригиналните имат навик да късат гумата - ако го гледаш изглежда ОК, но това е докато не поивдигнеш опашката на скоростите. Лошото е, че обикновено се разбира на път и то в завой  :-\
Приятна почивка и чакам продължение

Октомври 01, 2023, 11:11:32
Отговор #96

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
След малко застой и работа по други проекти,пак сме на вълна Вартбург.Петък,точно след 4 години купето си дойде на мястото.



Преди да поставим купето,прокарахме всички спирани тръбички и премахнахме оригинална помпа за резпределяне на спирачното усилие към задните колела,на нейно място сложихме състезателен кран за регулиране на усилието.


Ревизирахме и  спирачните апарати,на единия се наложи да сложим  4 нови бутала.

И след купето започнахме да редим дреболийте по него,първо моторчето на чистачките

Октомври 01, 2023, 19:15:51
Отговор #97

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Очаквам още снимки :)
retrobs.com

Октомври 15, 2023, 07:56:35
Отговор #98

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Работата по Вартбурга намаля,аз имам много работа в сервиза,той си прави огромно хале за пясъкоструенето.Но все пак успях да изработя нова лапа за тампона и вече карбовете са си на мястото.
Новата лапа,а тампона го направих от полиреутан.




Със лапата боядисах и единствената здрава част от броните.Тук е момента ако някой колега,чете и има за продан читави предна и задна средни части,дясна предна и задни лява и дясна,нека пише.

Монтирахме и десния преден калник

Сложихме и таблото,кормилния прът,скоростния механизъм,Митко прокара и навърза ел.инсталацията.

От другата седмица се захващам по сериозно с него и ще качвам по редовно