Автор Тема: Почистване на купе във вана  (Прочетена 10688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2011, 23:44:32
Отговор #10

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Сигури ли сте, че е солна киселината, защото съм правил ец върху стомана и направо и разкатава фамилията /на стоманата/, при това 30% разтвор. Чувал съм, че барбутиран разтвор на сода каустик, загрята до определена температура сваля боя и кит, без да поврежда желязото.

Април 20, 2011, 08:11:42
Отговор #11

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ми ето го, от сайта:

Corrosion is now removed via immersion in a dilute solution of inhibited hydrochloric acid. Inhibitors prevent the acid from attacking the mild steel and will only allow it to break down the corrosion.

Разредена, смесена с някакви вещества, които уж я спирали да не атакува метала, а само корозията

Април 20, 2011, 11:56:57
Отговор #12

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Това за връщане на купето след възстановяването за 2-ри "рън" не го бях чел, така, че вече си мисля да се удари на пясък и да се затвори с някакъв евтин грунд, докато се възтановят всички панели, на кухините, които нямат сервизни отвори им правя, така или иначе, и най-накрая купето да се прати на баня - може-би, това ще е идеалният вариант...  O:-)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 20, 2011, 18:55:02
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Относно разпорките, това остава като преценка на клиента.
Дали да има стойка или не, също.

Може да има някаква рамка, която да вдигне колата с няколко инча над земята (около педя преполагам).
Това е в случай, че купето е много тежко и няма да стои безопастно на пода си.
В случай на налична рамка молят да се остави разстояние между нея и пода на автомобила.
Предполагам ги вдигат с някакви колани.

Иначе, наистина ти я изчистват до метал, даже и битумите от пода се разлагали, и ти я дават да си я заваряваш.
Ако не искаш да повтаряш опрацията с чистенето не трябва да се заваряват боядисани панели за купето.

При връщането на подготвеното купе във фирмата отново следва изчистване на ръждите, възникнали по време на престоя при клиента.
В такъв случай ако са повърхностни не би трябвало да има нужда от грунд.


BuGmaN,
все още не съм написал имейл, но може да ми пишеш на лично съобщение каква е колата и да ги питаме.
Доста вероятно е да имат опит с такава и да дадат най-правилните съвети за конкретният автомобил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 21, 2011, 12:23:53
Отговор #14

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Мисля да пратя за тест VW костенурка 57 с мек таван, ангичаните мисля го пишат: "1957 Volkswagen Käfer - De Luxe"... :)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Април 21, 2011, 21:58:29
Отговор #15

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Дано я пратиш което ме съмнява много,че да видим поне една снимка от теб. 8))

<доверен сервиз на ДЗИ>

Април 22, 2011, 00:36:21
Отговор #16

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Дано успея да си го позволя O:-), ако не, ще търся спонсори  ::),  ще направим експеримент, който да е полезен за всички ретро-маняци, целият проект ще бъде публикуван тука - подробно, тогава снимки ще има стотици, както при всеки мой проект... 8))
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Февруари 12, 2021, 08:51:37
Отговор #17

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
От скоро си мисля за електролиза на цяло купе  :) Зачетох се в американските форуми и  има доста хора, които са успели да почистят купето по този начин. :) Moже би най-трудното  ще бъде да се намери съд с размерите на колата. Ясно ми е че купето няма пак да е напълно изчистено, но предполагам процеса ще има добър резултат. Добавям едно клипче
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Февруари 12, 2021, 09:08:03
Отговор #18

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
В Перник съм виждал вани, пълни с цинк.
Правеха за Германия някакви хранилки за коне с размер примерно на един Голф 4.