Автор Тема: Ретропарад Спасовден-1990 г. Първият официален на БАК Ретро  (Прочетена 5484 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 28, 2020, 11:30:42
Отговор #10

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Точно, не е купе, а чистокръвен роадстер, с щек-шайби странични стъкла.
Много тесен и плитък на дължина на кокпита вътре, прилично бавен ако е с ориг. си 1000 куб. мотор със само 40 коня, но ужасно забавен.
Този конкретния екземпляр, вече е на актуални рег. номера, и от края на 90-те години е пребоядисан от собственика си Валйо /един от бащите основатели на БАК, който в 80-те и 90-те години имаше и разни хубави Ягуари, вкл. и оригинален златист еС-тайп, и тъмносин ХЖ6 серия 1/, от червено в британско тъмнозелено, и има сложени от Мини Купър, традиционните Минилайт лети джанти и 1.3 литра с 2 карба мотор, с които върви доста добре.

А Победата Марин отдавна я изнесе, според някои непотвърдени легенди, заедно още с 2-3 други Победи, чак в Щатите.

Днеска е и официалния църковен празник Спасовден, иначе плаващ година по година с разл. дати.
Така че, честито на всички шофийори и кандидат шофийори, като и на неочаквано забременелите дами сред читателите, ако има въобще тук четящи дами, и да са забременели, хаха.  ))

Както се казваше редовно на този дата в недалечното минало-  Те ти булка, Спасовден! O:-)

Повече подробности за празника, от любимия на бате Бойко :)) и на пловдивчани, вестник  и Нет страница- Марица.

https://www.marica.bg/balgariq/spasovden-e-eto-kakvi-sa-tradiciite-i-poveriqta-dnes
« Последна редакция: Май 28, 2020, 11:36:30 от USfan »

Май 28, 2020, 16:21:23
Отговор #11

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Победа - та е тук при един приятел...

Май 29, 2020, 10:18:19
Отговор #12

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Може би това е една и съща кола:
http://www.avtoklasika.com/editions/2003/3/1/?lang=bg#feature

Май 30, 2020, 09:28:08
Отговор #13

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Победата, в 2010 г. я докараха на репатрак във военния ПУЦ за снимки във филм. По причина, че най вероятно е държана на открито, беше почнала да се саморазпада. Изгоряла боя и тапицерия, пластмасите по таблото и волана вече се бяха разпаднали , по хрома бяха налице ръжди. Двама от хората на собственика се опитваха безуспешно цял час да я запалят, като максималното което успяха да постигнат, е работа от цели 10 секунди и то на елементарен двигател ГАЗ 21. Предложих им помощ, но единия ме изгледа лошо и аз дадох кръгом в двора на ПУЦа. Собственикът е известно лице, жалко за хубавата кола от Маринчовото време.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 19, 2021, 21:18:14
Отговор #14

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето разни снимки качени в една група за ретроколи от Фейса, от един ретропарад в София през 1989 год /на 17 юни 1989 год, по сведение на Ники Корудерлиев :) /, от автора на снимките.

Жалко, че колегата при тези снимания, на някои коли не е хванал в кадрите по-хубаво долните части на каросериите им, и така се губят важни детайли за идентификация на колите, както и на някои така не се виждат регистрационните номера.
Специално бялото късно 30-ско кабрио с 2 врати, на което му се вижда зачатък на жълт регистр. номер, се чудя какво е точно.
Прилича ми на единия от двата 30-ски Буика кабрио на бай Данчо /той има и Крайслер Фаетон от 1924 год, но сигурно греша.

БМВ-то 319 Роадстер Спорт на Д. Соколов, тук ми изглежда да е карано от неговия син- Бойко Соколов, който и ми бе учител по заваряване в Техникума Вилхелм Пик в средата на 80-те години.























« Последна редакция: Ноември 19, 2021, 21:23:53 от USfan »

Ноември 19, 2021, 22:02:53
Отговор #15

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
….
БМВ-то 319 Роадстер Спорт на Д. Соколов, тук ми изглежда да е карано от неговия син- Бойко Соколов, който и ми бе учител по заваряване в Техникума Вилхелм Пик в средата на 80-те години.
Само за протокола ще уточня и тук, че не кара Бойко(лека му пръст).
Кара адаша ти, а в колата се вози Бойковия син.
Правя уточненията та да не се разпространяват неистини напред във времето :)
Иначе снимките са невероятни и като цвят и като история…..

Ноември 20, 2021, 17:04:58
Отговор #16

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Я, интересно.
Сина на Бойко като пасажер го разпознах, беше ми съученик, пак във Вилхелм Пик, май и той се казваше Митко, като дядо си, ако не бъркам.
В 1988 год, като извади и той заедно с мен и целия ни випуск С-категория книжка, караше колата чат-пат на хубави дни.

Даже веднъж, точно лятото на 1988 година, дойде с нея на Магура, и въртеше гуми на 1-2 стартчета.
Дори той успя с БМВ-то да направи там отпред пред Магурата, върху релсите на бул. Витошка, даже 1-2 дрифта, за мое екстремно голямо учудване, имайки предвид не супер големия въртящ момент на мотора.
Но пък все пак това 319 си е и си беше, с отн. тесни гуми.

А на този ретропарад на НДК, кой пък ми е бил този съименник, дето поне на мен леко да ми прилича на Бойко.
Да не би Дим. Соколов да е имал и син Людмил...  O:-)
« Последна редакция: Ноември 20, 2021, 17:12:08 от USfan »

Ноември 20, 2021, 18:31:12
Отговор #17

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
В напълно отворен форум няма да споменавам имена без да имам разрешение, но да кажем, че в колата са внуците на Соколов(изключваме децата на Хачо).
Според мен бъркаш за годината(88-ма), но това така или иначе няма отношение към темата  O0

Ноември 21, 2021, 11:49:27
Отговор #18

Активен USfan

  • Публикации: 10811
За годината самия автор на снимките, не може да се сети дали в 1988 или 89 е бил този парад и тогава е снимал колите, но Ники Корудерлиев там по Фейса уточни, че през юни 1989 год. е бил парада.

Аз за лятото на 1988. имах предвид, че сина на Бойко дето ми беше съученик, точно тогава взе чат-пат да подкарва колата, понеже на всичките учащи 4 курс в Техникума, и положили успешно изпитите по С-категория, някъде през март-април 1988 год, официално ни връчиха шоф. книжки, още преди дипломирането ни през м. Май същата година.

А иначе на хубави дни в късна пролет и ранна есен, самия Бойко понякога идваше с БМВ-то на работа в техникума, за голямо изумление на тези ученици, които още не бяха виждали Роадстера.
А Бойко понеже си я паркираше сред другите коли на учителите, на паркинга зад лабораториите и практиките, всеки там от пребиваващите в съотв. ден в Техникума можеше дя я разглежда обстойно, вкл. и аз.
Поне веднъж аз пък успях в пролетта на 1988 год да паркирам до БМВ-то и моя 1961 Триумф Хералд 1200 кабрио, но нямах фотоапарат в мен тогава снимки да направя и на двете коли заедно.

« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 11:58:43 от USfan »