Автор Тема: JAGUAR XJ6 X300 3.2 I6 1995 - ЛЯВ ВОЛАН, КЪСА БАЗА, ЧЕРЕН/БЕЖОВО-КАФЯВ САЛОН  (Прочетена 917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2020, 18:12:37
Прочетена 917 пъти

Неактивен Механджията

• Публикации: 1194
  • XJ6
Здравейте!

Дойде време да предам Ягуара на нов собственик.

11.1995г.

Малко под 235 000км.

Оригинален цвят и лява дирекция

Рядък черен JAGUAR XJ6 X300 къса база в черен цвят и салон Coffee&Cream – подобна комбинация е сред най-редките за модела и почти няма шанс да се срещне втори такъв Ягуар. С този мотор и къса база има произведени само 17346 коли, повечето от които с десен волан. В 1995та година са произведени около 6500 броя. Моделът се произвежда между 1994та и 1997ма година.
Мотор AJ16 3,2 24V редови, шест цилиндъра, 211к.с. Колата е регистрирана.
Налична пълна сервизна история от нов до момента, прибрана заедно с всички оригинални книжки и карти в два ориг. кожени калъфа - като се започне от оригиналната фактура на първия собственик и се стигне до последните фактури от British Parts; карана в Дания до 217 000км пробег, останалите са в последните 5г в България. Аз съм трети собственик и втори в България.
Монтиран нов газов инжекцион Фобос (на около 3000км) с множество опции за настройки – на газ работи неразличимо от на бензин, разход: извънградско- 13-15, градско 18-20л газ/100км, на бензин е около литър надолу; Бутилка на мястото на резервната гума, събира 45л газ; скрита зарядна чашка при гърловината на резервоара. Грамотен монтаж – всичко може да бъде махнато за 2 часа без следи.
Автоматична трансмисия;
Дървен фурнир – орех;
Климатроник – профилактиран, нов радиатор, дехидратор, фреон;
Перфориран спортен кожен кожен салон – естествена кожа;
Пълен електрически пакет:
-   Ел. Стъкла – предни/задни;
-   Ел. Регулируеми огледала с подгрев;
-   Ел. Прибиране на огледалата;
-   Ел. Предни седалки във всички посоки, включително подглавници;
-   Ел. Лумбална опора на предни седалки;
-   Ел. Метален люк;
-   Ел. Регулиране на фарове;
-   Ел. Антена;
Подгряване на предно и задно стъкло с отделни бутони;
Подгряване на предни седалки;
Фабрична задна щора;
Регулируем волан по височина и дълбочина – кожа+дърво;
Комфорт модул от ключа;
Дистанционно централно заключване с фабрична аларма;
Функция follow me home - фабрична;
Темпомат (автопилот);
MP3/USB/AUX player Kenwood в гаранция;
17-цолови джанти от модел XK8 с оригинална боя – като нови, гуми 245/45 на 1 сезон;
Налични оригинални:
-   Инструменти, крик;
-   Мокетени стелки в отлично състояние;
-   Аптечка;
-   Радио;
-   CD чейнджър;
-   Задни крайни гърнета с накрайници в отлично състояние (заменени с прави тръби и големи накрайници в момента – резултатът е чудесен плътен звук)
Подменени или профилактирани в последната година освен климатичната система:
Лагери на предни главини (налични са и задните), предни дискове с накладки и спирачни маркучи, ел. помпа и клапан на парното, перки охлаждане, масло и всички филтри, хидравлична течност и антифриз (на около 1000км), вериги на мотора заедно с обтегачи, водачи и плъзгачи на веригите, гарнитурен комплект на капака на клапаните (капакът е пребоядисан). Профилактирана ел. система, измит воден радиатор и множество други дреболии. Нов акумулатор, купуван през юни миналата година заедно с гумите. Ново масло в диференциала (налична нова семеринга), нова водна помпа, нови ремъци 2бр. Масло на кутията сменено миналото лято (на 6-7000км). Сменени преди около 14000км (2015-та г.) – 4 амортисьора Монро Рефлекс и алтернатор.
Забележките му са пренебрежимо дребни (най-голямата е провиснала тапицерия на тавана – лекува се срещу 200лв). Не е спешна продажба. Моля да звънят хора, които са наясно с модела, за да не си губим времето взаимно. Колата се кара често, не е музеен експонат, но няма много 25-годишни коли, които изглеждат по този начин. Ако някой очаква да види нова кола на четвърт век, да не звъни.

Ще ми се да я купи някой, който да я доразвие и запази и занапред, и да я кара - колата не е паметник, а иска активно каране, за да радва собственика и околните :)   За колеги от форума ще има доста добра отстъпка. Познавам колата добре и ще обясня на всеки сериозно заинтересован всичко, което съм направил и знам за автомобила.

контакт: О886 37 ОО 35

« Последна редакция: Юни 02, 2020, 15:34:21 от dido1903 »
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Юни 02, 2020, 15:39:53
Отговор #1

Неактивен Alex4real

• Публикации: 39
Аз не бих я продал за нищо на света, имайки предвид това как си се грижил за нея.

Юни 02, 2020, 20:10:41
Отговор #2

Неактивен GT 51

• Публикации: 1783
А защо цената е секретна информация?
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 04, 2020, 08:26:27
Отговор #3

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4917

Цената се обявява по желание на продавача. Не е част от задължителните изисквания.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GTV 3.0 24v

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 05, 2020, 21:33:24
Отговор #4

Неактивен Механджията

• XJ6

а защо е нужно все да подхождаме с ирония и ехидност? не е ли възможно просто да съм я пропуснал? имаше линк към мобиле в темата, явно не е било по правилата.

едно 'колега, напиши цена' щеше да е достатъчно, ама, нейсе....

10750лв е цената, търпи известен коментар.
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Юни 12, 2020, 12:07:14
Отговор #5

Неактивен Механджията

• XJ6
9900 нова цена :)

Октомври 17, 2020, 16:39:41
Отговор #6

Неактивен Механджията

• XJ6
8900 е новата цена, за колеги от форума 10% отстъпка :) Пробегът е вече 243000+, кара се активно :) Сменено масло Мотул 15 50 и гресиран заден мост преди 2 седмици.